Autor Wątek: Bezpieczna ulica Dudziarska , na odcinku ul. Chłopickiego - ul. Ks. Anny  (Przeczytany 14039 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

235mada

  • Gość
na Targówku. Nie ma bezpośredniego przejazdu na Targówek, trzeba przejśc przez tory kolejowe. Natomiast prawie nie ma ruchu na tej ulicy. Dobra dla nerwowych  początkujących rowerzystów.

mplonski

  • Gość
dużo jest takich spokojnych ulic w mieście, sam mógłbym wskazać wiele fajnych objazdów większych ulic w wa-wie (w sumie w centrum). wymienianie pojedynczych nie ma zbytniego sensu.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Chodzą różne plotki o tej okolicy :-X
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
cóż, o ulicy Dudziarskiej słyszałem różne opinie, ale, żeby była to okolica bezpieczna to już niezły żart ;-)
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Przez bardzo długi czas odwlekano poprowadzenie tamtędy autobusów. Oficjalnie - bo nie było tak małych autobusów. Nieoficjalnie - kierowcy bali się tam jeździć ;)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Przez bardzo długi czas odwlekano poprowadzenie tamtędy autobusów. Oficjalnie - bo nie było tak małych autobusów. Nieoficjalnie - kierowcy bali się tam jeździć ;)

[lekki OT] jeden ze śmiałków, który jeździ na tej trasie został raz poszczuty amstafem (czy inną bestią), następna razą jakiś miły pan dźgnął go nożem. co ciekawe ów kierowca cały czas jeździ tą trasą - prawdziwy twardziel!

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Podziwiam faceta, ma misję. Ale tylko w taki sposób, nie dając się, można cywilizować takie miejsca.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Po prostu powinna tam pojechać masa.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Po prostu powinna tam pojechać masa.

To jest w zasadzie niewykonalne, bo wymaga przejazdu przez teren w zarządzie PKP, a z tym nie jest łatwo, by to załatwić legalnie możliwość przejazdu. Że nie wspomnę o tej cudownej nawierzchni tam, za którą wyklęli by nas wszyscy nie posiadający rowerów z pełnym zawieszeniem. Poza tym to straszne zadupie, gorsze nawet niż Ursus. Nie wiem jak inni, ja bym tam nie chciał Masą jechać :P

No chyba, że pojedzie tam nie dzienna, a nocna - wtedy nie trzeba się mordować z pozwoleniami i wszystkim. Odpada też problem rolkarzy, czy szosowców, którzy po tamtym bruku to tak nie bardzo. A klimat w nocy tam jest - wiem, bo parę razy byłem.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Leśman94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
No, mimo, że to Praga-Południe, to klimat tam taki rembertowsko-zadupiowski. Przejeżdżam przez tamte okolice czasami Chłopickiego z Grochowa na Wygodę (lub na odwrót). Nawet fajnie, dużo torów :), a niebezpieczeństw żadnych nie spotykam, no może poza pociągami :).
A Dudziarską na zachód to jeszcze nie jechałem, i wolę nie jechać. Z wielu źródeł słyszałem różne historie o tym osiedlu i o ogródkach działkowych tam gdzieś dalej się znajdujących.

PS. Za tym słynnym osiedlem to już się chyba ta ulica nie nazywa Dudziarska tylko Kozia Górka.

GFM

  • Gość
Ulica Dudziarska zaczyna się od Chłopickiego i niepostrzeżenie przechodzi w Kozią Górkę. Ta natomiast z zachodniej strony kończy się na nieużywanym obecnie odcinku WIATRACZNEJ. Ks.Anny jest znacznie dalej na zachód. Ja bardzo chętnie bym widział masę w tej okolicy. Może bardziej wzdłuż Wiatracznej od Szaserów na Targówek Przemysłowy. Głównie po to by Panom ze spółek PKP coś tam, coś tam przypomnieć, że jeszcze 30 lat temu był tam bardzo potrzebny przejazd kolejowy. Został zamknięty za sprawą STANU WOJENNEGO, który w tym miejscu TRWA do dziś. Obecnie od Chełmżyńskiej na Wygodzie do Dw.Wschodniego nie ma legalnego przejścia przez tory. Zupełnie jak bym w getcie mieszkał. Ponadto przypomnieć by o tym należało włodarzom Warszawy. W 2009 roku śp prezydent uwalił ze względów "oszczędnościowych" (Muzeum Powstania Warszawskiego było ważniejsze) wszelkie inwestycje komunikacyjne. Tymczasem nieuchronnie zbliża się dzień totalnego paraliżu Pragi, kiedy to budowniczowie metra zablokują ruch na Targowej i na Placu Wileńskim. Ten przejazd byłby zbawieniem, tym bardziej, że w tak zwanym międzyczasie wybudowano wiadukt nad torami linii do Ząbek.
A co do Dudziarskiej/Koziej Górki bo faktycznie dalszy odcinek tej ulicy tak się nazywa.
Doskonałe miejsce do nauki córki jazdy samochodem. Jak zdarzyło mi się spotkać inny samochód to za kółkiem siedział kawaler tak na oko o połowę młodszy od mojej córki. Jeżdżę tamtędy rowerem regularnie, zdjęcia robię pociągom i nie tylko. Raczej ścieżynką wydeptaną obok trylinki niż nią samą. Za osiedlem Dudziarska (i zakładem przeglądowym KMów) jakość nawierzchni nieco się poprawia. Znaczy dalej dziura dziurę dziurą pogania, ale przynajmniej trylinki się nie przewracają - tak jak to ma miejsce w okolicach Bałek/Benzynówki/Bauszteli. A Panów od scyzoryka czy amstafa jak dotąd nie spotkałem. Działki to i owszem: rozszabrowane i zniszczone, ale nie wszystkie. Część normalnie funkcjonuje - na wysokim poziomie. To jest bardziej robota ochroniarzy pilnujących tego "stanu wojennego". Niektóre starsze osoby wystraszyły się mandatu za przechodzenie przez tory w miejscu niedozwolonym i działki porzuciły. Legalną drogą jest parę kilometrów dalej. Ci, którzy nie pękli działkują dalej. Kosiarka, grill, balanga - tu wszystko można.
Grzesiek
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz 2011, 23:30:03 wysłana przez GFM »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna


No chyba, że pojedzie tam nie dzienna, a nocna  A klimat w nocy tam jest - wiem, bo parę razy byłem.

Nocna już tam była 13/14 III 2010
 

 
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

GFM

  • Gość
Fajna fota przed bramami wyjazdowymi z hali całopociągowej. Mieści 3 razy po 17 wagonów, a stoi
dokładnie na wcześniejszym przebiegu ulicy Chłopickiego. Zaraz za rogiem jadąc w prawo wzdłuż hali,
mniej więcej w jej połowie znajdował się przejazd. W tamtym miejscu są tylko trzy tory do pokonania.
Ta strona zajezdni to mały Pikuś i wcale nie Pan. Został wytyczony objazd w około hali, zakazy ruchu
pozdejmowane i można jeździć. Jedynie dla zmyły pozostawili znaki: droga bez wyjazdu (ślepa).
Natomiast na zachodnim krańcu zajezdni kolejowej jest znacznie gorzej. Szyna w poprzek, nawierzchnia
fragmentami pozrywana i poustawiali co się dało: koziołek (znaczy sygnalizator manewrowy), zwrotnica
brama wielotorowa sieci trakcyjnej. W dalszej grupie torów dwa nowe tory. A wszystko po to aby
napewno przejazdu do użytku przywrócić się nie dało. Czyli metodą faktów dokonanych. KOMUCHY >:(

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Po prostu powinna tam pojechać masa.
Poza tym to straszne zadupie, gorsze nawet niż Ursus. Nie wiem jak inni, ja bym tam nie chciał Masą jechać :P


Ała... zabolało, bo wychowałem się na Olszynce/Gocławku, a teraz mieszkam na Ursusie. Mimo wszystko w porównaniu do Olszynki Ursus to jest w zasadzie pod Łodzią  :) . W sumie do pętli na Chłopickiego spod kolumny to jakieś 8-10 km, a w skali masy to nie są jest jakaś dramatyczna trasa, vide zresztą masa w sierpniu
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

GFM

  • Gość
Właśnie wyremontowano przejazd kolejowy przy przystanku kolejowym Warszawa Olszynka Grochowska.
Jest gładko.