Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 520965 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #975 dnia: 31 Lip 2014, 04:40:12 »
Wystarczy tylko zlikwidować prawoskręt,,
Jak śmiesz robić zamach na Św. Przepustowość!?

zmniejszyć wyłukowanie ale najważniejsze zlikwidować pas rozbiegowy! . To jest ulica w centrum miasta nie autostrada więc obowiązują inne standardy projektowe!
Niestety to jest "autostrada". Tam jest wcześniej ograniczenie do 70km/h i niewielu kierowców załapuje, że na odcinku w okolicach Zesłańców jest już 50km/h.

Czyżby mając tak dobry widok chciał udowodnić, że to on ma zieleńsze zielone bo ma pierwszeństwo?
Nie wiem, co chciał zrobić, ale ton wypowiedzi sugeruje brak przychylności jego działaniu. Nie bardzo wiem, dlaczego. Jego rower, jego ciało - może z nim sobie robić, co chce. Krytykować nie ma czego, bo to właśnie przez świadomość, że rowerzysta jest tym słabszym i zrobi wszystko dla ratowania siebie, mamy na drogach dżunglę i ciągłe wymuszanie pierwszeństwa.

Ale jest też prostsze wyjaśnienie: kierowca to dupa i był niezdecydowany. Najpierw zwalniał, a potem się rozmyślił i w ostatniej chwili przyspieszył.

Zakładam przy tym, że faktycznie miał zielone. Bo jeśli miał czerwone i rozwalił kierowcy samochód, to faktycznie głupi.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip 2014, 04:51:43 wysłana przez biały »

Offline vondemelon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #976 dnia: 31 Lip 2014, 16:05:07 »
Krytykować nie ma czego, bo to właśnie przez świadomość, że rowerzysta jest tym słabszym i zrobi wszystko dla ratowania siebie, mamy na drogach dżunglę i ciągłe wymuszanie pierwszeństwa.

Mam dokładnie takie same odczucia. Jako pieszy gdy stoję na przejściu a kierowcy jak zwykle się nie zatrzymują, to po prostu wybieram najbardziej dogodny moment na wejście na pasy. W pewnym sensie wymuszam zatrzymanie się samochodów (ale raczej nie gwałtowne), ale zawszy gdy są w takiej odległości że jakby co mam czas uskoczyć z życiem. No i teoretycznie jak już jestem na pasach to nagle mam pierwszeństwo.
Idealne do zastosowania na wielopasmówkach. Np. wystarczy że na pierwszym pasie jest miejsce, to wchodzę i czekam aż pozostałe pasy też będą wolne (bo oczywiście nierzadko jeden czy nawet dwa samochody przelecą).
 
A tymczasem niestety kolejny wypadek:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,16404977,Piatek_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_,,,1107315.html
Mam nadzieję że rowerzysta zbytnio nie ucierpiał i tylko roweru szkoda...

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #977 dnia: 02 Wrz 2014, 17:47:03 »
Jak donosi gazeta.pl była kolizja na rogu Wolumenu i Alighieri.

Sądząc po zdjęciach, jadąca chodnikiem rowerzystka uderzyła cofający się samochód.

Swoją drogą: ten biały Opel to tam już korzenie zapuścił, czy co? :D

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #978 dnia: 05 Wrz 2014, 11:06:18 »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #979 dnia: 05 Wrz 2014, 12:33:31 »
Kolejna kolizja na przejeździe DDR przez jezdnie
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,16588148,Piatek_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_,,,1291554.html
Tam nie ma P-11, więc kierowca może próbować się wyłgać, choć z drugiej strony, jednak wjechał jak wynika z relacji na czerwonym (zielone mogło być tylko dla pieszych, bo tam niema sygnalizatorów dla rowerów)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #980 dnia: 05 Wrz 2014, 12:51:18 »
Kolejna kolizja na przejeździe DDR przez jezdnie
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,16588148,Piatek_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_,,,1291554.html
Tam nie ma P-11, więc kierowca może próbować się wyłgać, choć z drugiej strony, jednak wjechał jak wynika z relacji na czerwonym (zielone mogło być tylko dla pieszych, bo tam niema sygnalizatorów dla rowerów)

Właśnie miałem o to zapytać. Tam jest tak jakby połowa P-11, tzn. zamiast linii przerywanych po obu bokach przejazdu, jest tylko linia od strony skrzyżowania, a od strony zbery (P-10) nie ma. Czy to rzeczywiście jest błąd oznakowania?


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #982 dnia: 05 Wrz 2014, 14:56:05 »
Tam nie ma P-11, więc kierowca może próbować się wyłgać, choć z drugiej strony, jednak wjechał jak wynika z relacji na czerwonym (zielone mogło być tylko dla pieszych, bo tam niema sygnalizatorów dla rowerów)
Właśnie miałem o to zapytać. Tam jest tak jakby połowa P-11, tzn. zamiast linii przerywanych po obu bokach przejazdu, jest tylko linia od strony skrzyżowania, a od strony zbery (P-10) nie ma. Czy to rzeczywiście jest błąd oznakowania?

W wersji pesymistycznej (czy aby napewno?) kierowca się wyłga, a Galas pójdzie siedzieć za brak sygnalizatorów dla rowerzystów i złe oznakowanie poziome. Płakać nie będę :P W innej wersji winny będzie kierowca auta.

Niezależnie od wszystkiego, trudno tu znaleźć jakąkolwiek winę cyklisty, choćby i oznakowanie było złe. Nie ma końca DDR, jest "przyklejony" przejazd, znaki pionowe dla kierowców też D-6b są chyba właściwe.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #983 dnia: 08 Wrz 2014, 19:32:32 »
Temat "połówkowych" p-11 był wałkowany na forum Zielonego Mazowsza, nikomu nie udało się znaleźć niczego, co by takiego mutanta uzasadniało, więc pozostaje przyjąć, że to błąd w oznakowaniu. Takich połówek w wwie wciąż mnóstwo, w wypadku zaobserwowania  polecam od razu wysyłanie pisma do ZDM z wnioskiem o poprawę (działa, wiem z autopsji).

Offline okifaro

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #984 dnia: 10 Wrz 2014, 19:43:05 »
http://moto.haloursynow.pl/artykuly/potracenie-rowerzystki-na-pulawskiej-kobieta-trafi,2515.htm

Dziś wracając z pracy widziałem chwilę po, jeszcze przed przyjazdem karetki, wyglądało strasznie, w bezruchu okryta folią z apteczki leżała na brzuchu na środkowym pasie... mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Ten odcinek Puławskiej w stronę w centrum na wysokości wyścigów jest wybitnie niebezpieczny, duże prędkości, zmiany pasów, łatwo o najechanie...

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #985 dnia: 11 Wrz 2014, 00:00:47 »
Wygląda na to, że to drugie potrącenie rowerzysty tego samego dnia na Puławskiej.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16618349,Komendant_glowny_policji_sam_musial_wezwac_patrol.html
Zdarzenie mniej więcej na wysokości numerów 5 i 7 w okolicy przejazdu rowerowego obok"Placu Unii".

Obawiam się, że do zderzenia mogło dojść na przejeździe. Światła są tu ustawione fatalnie - trzeba czekać na miękko 3-5 min. Na każdym cyklu wielu rowerzystów i pieszych przechodzi ze zniecierpliwienia na czerwonym, gdyż wyrabiają się przed długo nie pojawiającą się falą samochodów.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #986 dnia: 12 Wrz 2014, 08:35:23 »
brrrr...


Potwierdzam ze światłami, ostatnio miałem wrażenie, że zielone dla pieszych przypada na co drugie zielone dla samochodów, trzeba czekać kilka minut przy pustej drodze.


Natomiast ze zmianą pasu na tej wysokości problemu nigdy nie miałem, masakrycznie jest kawałek wcześniej - kierowcy nagle orientują się, że pasy po lewej skręcają w Waryńśkiego i zmieniają po dwa pasy na raz, często nagle, często nie spodziewając się że na jednym z środkowych pasów może być rowerzysta, który akurat jedzie w Waryńskiego. Na dodatek pas wyłącznie do skrętu w Waryńskiego prowadzi na środek ulicy, więc wypada jeździć tym, z którego możliwa jest jazda i w Waryńśkiego, i na pl. UL. Polecam zajęcie miejsca na środku pasa już na światłach przy Gagarina.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #987 dnia: 12 Wrz 2014, 10:42:14 »
Potrącenie rowerzysty przez taksówkę. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Sokolej i Zamoyskiego pod wiaduktem kolejowym. W tym miejscu, w związku z budową metra wciąż nie działa sygnalizacja świetlna. Rowerzysta przejeżdżał po przejściu dla pieszych. Z powodu obrażeń został odwieziony do szpitala. Na miejscu jest już policja. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,16628843,Piatek_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_.html?wall=1#LokWawTxt


Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #988 dnia: 16 Wrz 2014, 10:15:09 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,16649982,Wtorek_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_.html?wall=1#LokWawTxt
Dzisiejsze potrącenie i wypadek z rowerzystą w tle...
Cytuj
Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Racławicką. Kierującego rowerem na skrzyżowaniu potrąciła czarna skoda. Poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala.
Miejmy nadzieję, że sybko dojdzie do siebie.
Cytuj
Zderzenie vw z nissanem na zawrotce przy ulicy Kasprowicza 79. Na przejście dla pieszych wtargnął rowerzysta. Aby w niego nie uderzyć kierowca nissana ostro hamował. Wtedy w jego tył uderzyła kierująca vw. Kobieta z vw została zabrana do szpitala, rowerzysta uciekł.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #989 dnia: 16 Wrz 2014, 10:37:33 »
Cytuj
Zderzenie vw z nissanem na zawrotce przy ulicy Kasprowicza 79. Na przejście dla pieszych wtargnął rowerzysta. Aby w niego nie uderzyć kierowca nissana ostro hamował. Wtedy w jego tył uderzyła kierująca vw. Kobieta z vw została zabrana do szpitala, rowerzysta uciekł.

Oj tam uciekł ... oddalił się pospiesznie w zaplanowanym wcześniej kierunku.
{ironia off}