Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521023 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #375 dnia: 05 Lis 2011, 00:36:08 »
Cytat: Raffi
90% kierowców się nie przejmie
Ale pozostaje jeszcze te 10%... część z nich to furiaci (ale zapłacić będzie trzeba), a parę osób jeździ Bugatti :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #376 dnia: 08 Lis 2011, 00:55:18 »
L i n k

Śmiertelnie potrącił rowerzystę
04.11.2011 06:14 kde//tka

Zginął rowerzysta potrącony przez samochód osobowy. O śmiertelnym wypadku, do którego doszło w miejscowości Magnuszowice (woj. opolskie), informuje na swoim profilu w Kontakcie 24 lokalny portal 360opole.pl.

"Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek około godziny 17.30 w Magnuszowicach" - czytamy w relacji portalu 360opole.pl

"50-letni kierujący samochodem marki Opel Astra, potrącił jadącego w tym samym kierunku  rowerzystę, a następnie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Chrysler, którym kierował 22-letni mężczyzna" ? mówi w rozmowie z portalem dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

"W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy samochodów nie doznali obrażeń ciała" - dodaje 360opole.pl.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #377 dnia: 16 Lis 2011, 16:26:30 »
podobno Szczecin, ul. Gdańska,

Zamach na rowerzystę

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #378 dnia: 16 Lis 2011, 16:48:33 »
mocne. Dobrze że jest nagranie, pewnie sprawcę da się złapać. I posadzić.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #379 dnia: 16 Lis 2011, 17:31:36 »
mocne. Dobrze że jest nagranie, pewnie sprawcę da się złapać. I posadzić.
Pewnie nie.
 
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,10645689,Bezkarny_kierowca_potracil_rowerzyste__DRASTYCZNE_.html
Cytuj
(...) Policja(komisariat w Dąbiu) wszczyna śledztwo, przesłuchuje ofiarę, kierowcę autobusu, przegląda zapis kamer w autobusie i na rondzie w Zdrojach, także z kamer stojącej tam Biedronki. Ale żadne nagranie nie pozwala na identyfikację samochodu. (...)
   
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #380 dnia: 18 Lis 2011, 01:20:49 »
Cytuj
żadne nagranie nie pozwala na identyfikację samochodu

Niestety rzeczywistość to nie film i z marnej jakości nagrania nie da się dostać zdjęcia pozwalającego zobaczyć numery :(
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #381 dnia: 18 Lis 2011, 07:00:19 »
Ale chyba zostały jakieś ślady po kolizji na masce samochodu? Co jak co, ale blaszka takich uderzeń nie pozostawia bez skutków. Więc IMHO trzeba by się przelecieć po blacharniach i ostrzec/sprawdzić, co by dali znać jak będą naprawiali podobny samochód z podobnymi śladami.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #382 dnia: 18 Lis 2011, 08:07:17 »
Cytuj
żadne nagranie nie pozwala na identyfikację samochodu

Niestety rzeczywistość to nie film i z marnej jakości nagrania nie da się dostać zdjęcia pozwalającego zobaczyć numery :(

Dlatego śmieję się z tych kamer monitoringu, na które teraz jest cholerna moda. Przy rozdzielczości 640x480 to naprawdę równie dobrze właściciel takiego monitoringu mógłby mieć zamiast niego dziecko z kredkami. Prawdopodobnie pożytek byłby większy ;)

Ale chyba zostały jakieś ślady po kolizji na masce samochodu? Co jak co, ale blaszka takich uderzeń nie pozostawia bez skutków. Więc IMHO trzeba by się przelecieć po blacharniach i ostrzec/sprawdzić, co by dali znać jak będą naprawiali podobny samochód z podobnymi śladami.

I to chyba jedyny sposób.

No może jeden z dwóch. Drugi to zmotywować ludzi z miasta i okolicy, by wypatrywali takiego Scenica z rozwalonym prawym bokiem (nie maską!). Oby tylko się nie okazało, że facet jest z Podlaskiego, albo z Dojczlandu, bo wtedy kicha i na pewno go nie znajdą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #383 dnia: 18 Lis 2011, 11:11:05 »
Cytat: storm
trzeba by się przelecieć po blacharniach i ostrzec/sprawdzić, co by dali znać jak będą naprawiali podobny samochód z podobnymi śladami

Powodzenia w odwiedzeniu/dzwonieniu do większości blacharni/serwisów. Po drugie na pewno ktoś oddzwoni. A po kolejne koleś równie dobrze może być z innego miasta lub mieć zaprzyjaźniony warsztat.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #384 dnia: 18 Lis 2011, 11:37:17 »
W takim razie - dać ogłoszenie w lokalnych mediach, prasie. Niech sąsiedzi czyczy przypadkowi przechodnie namierzą przejeżdżającego Scenica z pogięta blachą - zwłaszcza, że to jest po prawej stronie samochodu - może ktoś zgłosi, że widział, pamięta...?


Offline Kajtuś Czarodziej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może i wyglądam jak troll - ale nie trolluję!
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #385 dnia: 18 Lis 2011, 11:38:26 »
Materiał z pierwszego posta robi wrażenie.
Powinien być przedstawiany na każdym kursie na prawo jazdy!

Eksperci nie mają wątpliwości, że wypadków jest coraz więcej. Powód? - Brakuje u nas ścieżek rowerowych. Drugi powód, to jest kultura jazdy, zarówno rowerzystów jak i kierowców - przekonuje dr Jarosław Seńko z Politechniki Warszawskiej.
Jakaś wewnętrzna część mojego ja nie może się zgodzić z tą częścią wypowiedzi.
Czy naprawdę brak ścieżek jest przyczyną wypadków? O_o

Kultura kierowców? O_o

Ja bym raczej powiedział, że są to:
- brak uspokojenia ruchu samochodowego w mieście,
- brak dobrze zorganizowanego transportu zbiorowego,
- złe szkolenia kierowców,
- brak narzędzi do egzekwowania przepisów.

Szkoda, że urzędnicy tego nie widzą i rokrocznie musi na naszych drogach dochodzić do tragedii.


@Storm - inicjatywa godna pochwały, ale odpowiedz sobie na pytanie ile razy Ty zostałeś poproszony o pomoc w różnej sprawie przez sąsiada, kolegę, współpracownika... i ile razy faktycznie pomogłeś?
Wielu nawet nie prosi, bo z góry wie, że i tak nikt nie pomoże... niestety.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2011, 11:41:05 wysłana przez Kajtuś Czarodziej »

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #386 dnia: 18 Lis 2011, 12:23:30 »
@Kajtuś Czarodziej - BZZ, WROOONGGG!
Moja praca polega na pomaganiu ludziom (IT). Kolega - sąsiad? Bywałem proszony wiele razy, rzaaaaadko kiedy odmówiłem pomocy komukolwike, chyba, że faktycznie nie mogłem, nie stać mnie było, etc.


Jeśli chodzi o to co napisałem, to chodzi tylko o to, aby zwrócić uwagę, czy gdzieś się nie widziało samochodu Reanult Scenic z uszkodzony prawym nadkolem/błotnikiem. Nic więcej. To może zrobic każdy. Nie trzeba do tego nie wiadomo jakich umiejętności, finansów, etc. Kwestia wykorzystania swojegow zroku, pamięci i ewe. telefonu.
A może wymagam zbyt wiele?


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #387 dnia: 18 Lis 2011, 12:41:42 »
Materiał z pierwszego posta robi wrażenie.
Powinien być przedstawiany na każdym kursie na prawo jazdy!

Czy ja wiem. Chyba jednak lepsze będzie nie dawanie kretynom praw jazdy. Bo jak można było na kilkuset metrowym pasie nie być w stanie przejechać ani za rowerzystą, ani przed to ja nie umiem wytłumaczyć inaczej niż ograniczeniem umysłowym kierowcy.


Eksperci nie mają wątpliwości, że wypadków jest coraz więcej. Powód? - Brakuje u nas ścieżek rowerowych. Drugi powód, to jest kultura jazdy, zarówno rowerzystów jak i kierowców - przekonuje dr Jarosław Seńko z Politechniki Warszawskiej.
Jakaś wewnętrzna część mojego ja nie może się zgodzić z tą częścią wypowiedzi.
Czy naprawdę brak ścieżek jest przyczyną wypadków? O_o

I słusznie, bo masz rację. Tutaj rowerzysta mógłby zostać rozjechany tak na ulicy jak i na drodze rowerowej. Problemem nie jest infrastruktura, tylko ten konkretny kierowca, który potrąca idealnie widocznego cyklistę w środku dnia, przy idealnej pogodzie, mimo że mógł przejechać tak za jak i przed rowerzystą bo miejsca były hektary! A później ucieka z miejsca zdarzenia, za co jest kryminał!

Ja bym raczej powiedział, że są to:
- brak uspokojenia ruchu samochodowego w mieście,
- brak dobrze zorganizowanego transportu zbiorowego,
- złe szkolenia kierowców,
- brak narzędzi do egzekwowania przepisów.

Dokładnie. Po pierwsze buduje się takie autostrady w mieście, a nie ma się co oszukiwać - nikt po nich nie jeździ przepisowo, bo one po prostu zachęcają do łamania prawa.

Po drugie, na szkoleniu dla kierowców nie ma ani słowa o zagadnieniach kultury na drodze (nie tylko względem rowerzystów, to szerszy problem!). Kierowcom nie uświadamia się od początku, że prowadzą niebezpieczną dla życia i zdrowia tonę blachy, która może zabić, gdy nie jest prowadzona w sposób ODPOWIEDZIALNY i dojrzały.

Plus Policja, która totalnie nie panuje nad tym, co na drogach się wyrabia. I nie ważne czy chodzi o prędkość, parkowanie, wymuszanie pierwszeństwa, czy ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wykrywalność jest zbyt niska, a kary też o wiele niższe niż w innych krajach. A to zachęca do drogowego piractwa!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Kajtuś Czarodziej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może i wyglądam jak troll - ale nie trolluję!
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #388 dnia: 18 Lis 2011, 13:17:05 »
@Kajtuś Czarodziej - BZZ, WROOONGGG!
Moja praca polega na pomaganiu ludziom (IT). Kolega - sąsiad? Bywałem proszony wiele razy, rzaaaaadko kiedy odmówiłem pomocy komukolwike, chyba, że faktycznie nie mogłem, nie stać mnie było, etc.

Jeśli chodzi o to co napisałem, to chodzi tylko o to, aby zwrócić uwagę, czy gdzieś się nie widziało samochodu Reanult Scenic z uszkodzony prawym nadkolem/błotnikiem. Nic więcej. To może zrobic każdy. Nie trzeba do tego nie wiadomo jakich umiejętności, finansów, etc. Kwestia wykorzystania swojegow zroku, pamięci i ewe. telefonu.
A może wymagam zbyt wiele?

@Storm - nie musisz używać wielkich liter.
Wiem o co Tobie chodziło we wcześniejszej wypowiedzi. Umiem czytać ze zrozumieniem.
Zgadzam się z Tobą, że to nie kosztuje zbyt wiele wysiłku i moze to zrobić każdy.
Nie chodziło mi tutaj konkretnie o Ciebie i Twoje zaangażowanie w pomoc, gdy i jeśli ktoś Ciebie o coś poprosi.
Chodzi mi tylko o to, żebyś zobaczył jak wiele osób ma takie sytuacje "w nosie".
Sądzę, że na tym forum także bym znalazł takie przykłady, więc odpowiadając na zadane przez Ciebie pytanie:
Tak, może wymagasz zbyt wiele.

Uważam, że nie powinniśmy wymagać. Życie mnie nauczyło, że zamiast wymagać i żądać, lepiej jest poprosić o pomoc, a potem podziękować i robić to z uśmiechem na twarzy :) , bo to jest dużo milej odbierane przez innych.
Chyba się ze mną zgodzisz w tej kwestii?

@Raffi - nie wydawać prawa jazdy jest prosto ale sądzę, że taniej wyjdzie przebudować ulicę i uspokoić ruch w mieście - wypadków będzie mniej (tak było w Holandii).

Ps. Przepraszam za modyfikację postów, jestem nowy na forum i jeszcze nie umiem sie tutaj sprawnie poruszać. :(
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2011, 13:22:37 wysłana przez Kajtuś Czarodziej »

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #389 dnia: 18 Lis 2011, 13:22:05 »
@Kajtuś Czarodziej - mam ci podać przykłady, kiedy i jak reaguję?
Że wiele osób ma wszystko w nosie - to ja wiem. Dlatego sam jestem osobą, która stara się reagować zawsze wtedy kiedy może i kiedy ma to jakiś sens.


Co do proszenia - idź i poproś o pomoc kierowcę Scenica :D