Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521193 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #210 dnia: 02 Wrz 2011, 12:11:51 »
To wygląda, jakby rowerzysta jechał przez przejście dla pieszych tam...

Kolejny dowód, że jezdnią bezpieczniej?

Z drugiej strony, to ktoś musiał jechać na czerwonym - albo rowerzysta, albo tramwaj! Przecież tam jest sygnalizacja i teoretycznie albo jest otwarty ruch dla tramwajów, albo przejście i przejazd w poprzek.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #211 dnia: 02 Wrz 2011, 12:15:23 »
Cytuj
Z drugiej strony, to ktoś musiał jechać na czerwonym - albo rowerzysta, albo tramwaj! Przecież tam jest sygnalizacja i teoretycznie albo jest otwarty ruch dla tramwajów, albo przejście i przejazd w poprzek.
Do tego tramwaj raczej ruszał z przystanku, który jest po drugiej stronie ronda, więc albo tramwaj ruszył na późnym przerywanym (dla tramwajów - żółtym) i zjechał ze skrzyżowania jak piesi mieli zielone, albo rowerzysta wpierdzielił się na czerwonym.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #212 dnia: 02 Wrz 2011, 14:09:42 »
Do tego tramwaj raczej ruszał z przystanku, który jest po drugiej stronie ronda, więc albo tramwaj ruszył na późnym przerywanym (dla tramwajów - żółtym) i zjechał ze skrzyżowania jak piesi mieli zielone, albo rowerzysta wpierdzielił się na czerwonym.

Jest jeszcze jedna opcja, która mi wcześniej do głowy nie przyszła. Tram mógł prawidłowo wjechać na pionowej kresce (zielonym) i utknąć na wyspie zablokowany przez skręcające auta. Wtedy mógł zjeżdżać na "czerwonym", nawet konkretnie późnym.

Na skrzyżowaniu OIDP jest monitoring, to pewnie będzie wiadomo jak było.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #213 dnia: 02 Wrz 2011, 16:47:01 »
Na skrzyżowaniu OIDP jest monitoring, to pewnie będzie wiadomo jak było.
Nie spodziewaj się. Ja zostałem potrącony na skrzyżowaniu z monitoringiem i nic to nie dało.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #214 dnia: 07 Wrz 2011, 12:12:40 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,628608.html

Rowerzysta potrącony na Targowej
mz 07-09-2011, ostatnia aktualizacja 07-09-2011 08:55

Rowerzysta przejeżdżający na pasach został potrącony przez autobus linii 169.

Jadący rowerem bezdomny mężczyzna wjechał na pasy na czerwonym świetle. Tam został potrącony przez autobus. Jedna z jego pasażerek, poturbowana, trafiła do szpitala.

Rowerzysta tłumaczył, że wjechał na światłą z powodu nie działających hamulców; bardziej prawdopodobne jest jednak, że usiłował wykorzystać fakt, że samochody stoją w korku - relacjonuje Marcin Gałuszko z "Raportu na Gorąco".
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #215 dnia: 07 Wrz 2011, 12:34:55 »
No a o mnie nikt nie napisał... :(

Wczoraj o 19:30 zostałem skasowany przez samochód- jechałem ulicą Powstańców Śląskich, drogę zajechała mi kobieta skręcająca z Powstańców w Radiową (na lewoskręcie). Nie zdążyłem nawet zareagować a ona tłumaczyła się że "nie zauważyła"... Otrzymała mandat 500 PLN i 6 pkt karnych. A co zostało z mojego roweru widać na zdjęciach w linku poniżej.

https://picasaweb.google.com/113856703651037297073/Wrzesien072011SkasowanyFELT1280

Aha. Mnie na szczęście nie połamało, ale jestem dość poważnie potłuczony- intensywna aktywność fizyczna przez najbliższe dni odpada. :(

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #216 dnia: 07 Wrz 2011, 13:32:34 »
Biedny Drexiu... biedny rowerku... współczuję Wam! A pani kierowczyni powinna Ci odkupić rower!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #217 dnia: 07 Wrz 2011, 14:02:39 »
Przyjęła mandat? To wywalczysz swoje z OC, grunt że kości całe.
Przy jakiej prędkości rąbnąłeś że tak skasowana rama?

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #218 dnia: 07 Wrz 2011, 14:13:22 »
@DREX - rozumiem, że masz dane szanownej Sprawczyni, jej OC, jej Towarzystwa Ubezpieczeniowego i już wykonałeś odpowiednie telefony do TU?
Osobiście - współczuję :( Ładny kolorek miałeś na rowerku..... ech.

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #219 dnia: 07 Wrz 2011, 17:20:27 »
Z ubezpieczycielem skontaktuję się jutro. Pani mandat przyjęła- nie miała innego wyjścia. Za dużo świadków i wyraźna wina- wymuszenie pierwszeństwa.

A kolorek na rowerku będzie taki sam. Już zamówiony następny- taki sam model, tylko na rozmiar muszę poczekać. ;)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #220 dnia: 07 Wrz 2011, 18:28:48 »
Mam nadzieję, że sprawczyni pokryje koszty tego zamówienia?
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #221 dnia: 07 Wrz 2011, 18:46:59 »
pani kierowczyni powinna Ci odkupić rower!

Od tego właśnie kierowcy mają OC. Ubezpieczyciel zabuli, Pani dostanie 20% zwyżki. Jak auto drogie, to ją mocniej zaboli, a jak stary grat, to nawet mocno nie poczuje tej zwyżki.


Z ubezpieczycielem skontaktuję się jutro.

Im szybciej tym lepiej. Spodziewaj się, że ubezpieczyciel nie będzie się śpieszył z oddaniem Ci pieniędzy, więc dobrze jest samemu nie zwlekać.

U mnie np ubezpieczyciel (WARTA) wymyślił sobie urojonego współwłaściciela pojazdu, który musi przyznać zgodę na wypłatę odszkodowania. Tydzień wyjaśniałem, że auto ma jednego właściciela i by nie przedłużali, bo zażądam procentów. Ostatecznie, bez słowa przepraszam, sami zmienili zdanie i już nie twierdzą, że istnieje współwłaściciel :) Dobrze, że już dawno pojazd jeździ, bo by mnie szlag trafił. A tak to podchodzę do tego z humorem, na zasadzie "czego to oni nie wymyślą" ;)


Pani mandat przyjęła- nie miała innego wyjścia.

Wierz mi, że miała inne wyjście. Nieprzyjęcie mandatu to Jej prawo. Niezależnie jak głupio by się przy tym tłumaczyła. Niektórzy kierowcy robią to tylko po to, by później dostać punkty na konto i dzięki temu o włos minąć się z limitem 24 punktów i utratą prawka.


Za dużo świadków i wyraźna wina- wymuszenie pierwszeństwa.

Ja w aucie miałem 3 świadków i prawa fizyki po własnej stronie. Ale facet i tak twierdził, że wypadłem samochodem do środka zakrętu. No i teraz będę zwiedzał sądy tłumacząc, że nie jestem wielbłądem, a fizyka przeczy jego wersji zdarzeń ;)

Na szczęście jest coś takiego jak AC z regresem. Sprawa wyjaśni się za pół roku, czy rok - nie ważne. Ale się wyjaśni i wtedy kaska mi wpłynie z faceta OC.


A kolorek na rowerku będzie taki sam. Już zamówiony następny

Ze starym nic nie rób, poczekaj na wycenę. Z nowym tez się nie śpiesz, jeżeli nie masz kasy w zapasie. Całkiem możliwe bowiem, że policzą Ci nie za skasowany rower jako całość, a za skasowane poszczególne części. O ile rower nie został zmiażdżony prasą, to pewnie jakaś część okaże się być cała. Wtedy dostaniesz kasy np za ramę i elementy z przodu roweru, które zostały zniszczone, a za elementy całe już nie. I dostaniesz tyle, że nie wystarczy na nowy rower, bo ubezpieczyciel stwierdzi np, że tylne koło jest ok i nie wypłaci Ci za nie kasy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #222 dnia: 07 Wrz 2011, 19:29:25 »
Współczuję  Drex , na razie chyba wrócisz do starego górala (z przed 2 lat -chyba masz go jeszcze?) , co do tego że o Tobie nie pisali to nie smuć się - tamten był bezdomny a Ty przecież normalny a więc o normalnych się nie pisze, jakbyś był jakimś wyróżniającym oszołomem to by napisali.

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #223 dnia: 07 Wrz 2011, 19:54:59 »
@jerzy1234 - niekoniecznie...
Bartek Z. miał kolizję w Ożarowie u mnie, skręcający w lewo na DK2 wymusił na nim pierwszeństwo tak, że on nie zdążył wyhamować no i poziomek mu się złożył w harmonijkę... Dobrze, że to poziom, bo inaczej byłoby biednie z głową, klatą itd. A póki co łaskawy ubezpieczyciel czyli Hestia zaproponowała odszkodowanie w wysokości 1/4 wyliczonej kwoty przez Konstruktora i Właściciela roweru, który w jego powstanie włożył ponad miesiąc codziennego dłubania przy alu... I weź się z takimi bujaj?


dwapedalymam

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #224 dnia: 07 Wrz 2011, 20:12:21 »
Drex to nie  adbej a statystyka wypadkowa podobna ;)