Autor Wątek: Jakość odśnieżania  (Przeczytany 16157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Sty 2017, 17:45:20 »
Jola, ja im pisałem, że po obu stronach na całej długości od wiaduktu nad torami do Trasy Toruńskiej.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Sty 2017, 20:20:01 »
Potwierdzam że jest tam niefajnie. Może nie na całej długości, ale są miejsca, że widać max 1/3 szerokości pasa, bo reszta jest przykryta błotem, kamyczkami i innym syfem... Przez to trzeba jechać przy linii, co powoduje niepotrzebne sytuacje konfliktowe...

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Sty 2017, 20:33:51 »
Ja jeżdżę codziennie. Mój rower przez to błoto wygląda jak siedem nieszczęść, a już nie chcę myśleć jak to błoto wpływa na zużycie sprzętu.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sty 2017, 20:30:35 »
tras siekierkowska (od ostrobramskiej do sanktuarium) odśnieżana regularnie i w miarę porządnie. ale ilość soli wykańcza sprzęt - łańcuch pokrywa się brunatną warstewką rdzy po każdej jeździe do/z pracy.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sty 2017, 09:48:51 »
tras siekierkowska (od ostrobramskiej do sanktuarium) odśnieżana regularnie i w miarę porządnie. ale ilość soli wykańcza sprzęt - łańcuch pokrywa się brunatną warstewką rdzy po każdej jeździe do/z pracy.
Jak chcesz mieć standard taki jak na ulicach to bez soli chyba się nie da, albo będzie bardzo drogo.

Ja jestem zadowolony mimo soli. Na mojej trasie to co ma być odśnieżone jest odśnieżone. Akcja odśnieżania przebiega chyba najlepiej jak do tej pory. Biorąc też pod uwagę to że jest dosyć śnieżna zima.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sty 2017, 13:43:38 »
Ja jestem zadowolony mimo soli. Na mojej trasie to co ma być odśnieżone jest odśnieżone. Akcja odśnieżania przebiega chyba najlepiej jak do tej pory. Biorąc też pod uwagę to że jest dosyć śnieżna zima.
Czyli skakanie Miastu po głowie jednak efekty przynosi :)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Sty 2017, 14:26:19 »
Troszkę dziś pojeździłem, i nie jest najlepiej z odśnieżaniem - chyba, że tak ma być, że jezdnia czysta i sucha, chodnik oskrobany do gołego betonu, a na DdR tylko wyjeżdżony przez rowerzystów szlaczek... Oczywiście mówię o "zielonych" odcinkach z mapki ZM.

https://goo.gl/photos/PdgiEFhsuXwbp271A

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Sty 2017, 14:46:32 »
Troszkę dziś pojeździłem, i nie jest najlepiej z odśnieżaniem - chyba, że tak ma być, że jezdnia czysta i sucha, chodnik oskrobany do gołego betonu, a na DdR tylko wyjeżdżony przez rowerzystów szlaczek... Oczywiście mówię o "zielonych" odcinkach z mapki ZM.

https://goo.gl/photos/PdgiEFhsuXwbp271A
Na Kasprzaka, Prymasa i Jerozolimskich dużo lepiej.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sty 2017, 11:37:29 »
Na Prostej bez zmian, a zgłaszam regularnie. W sumie to zaraz zgłosze znowu, bo przejezdność występuje dzięki temu, że rowerzysci wyjeździli kołami, a miejscami jest jednak konkretny lód. Jedzie się (przynajmniej poziomem), ale gdyby na tym przyszło hamować, bo np. jakiś pieszy wlezie, to będzie kłopot.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Sty 2017, 15:12:57 »
Solidarności/Radzymińska ok.
Po zgłoszeniu sprzątnięto też przy Piotra Skargi.

Trochę szkoda, że nie odśnieżają nowej drogi przez Park Praski do Wybrzeża...  :(
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jolajola1

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Sty 2017, 00:01:12 »
sprawozdaję, że południową stronę DDR USA odśnieżają wyjatkowo sprawnie
co z nieba nie nasypie, to po 3-4 godzinach odśnieżone perfekcyjnie, odsunięte na boki plus chyba ciut solone, bo nie zamarza, miejscami sucho
... tylko mi szkoda, że w podróży TAM jadę nitką północną, południową tylko wracam

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Sty 2017, 09:42:24 »
Na Prostej bez zmian, a zgłaszam regularnie. W sumie to zaraz zgłosze znowu, bo przejezdność występuje dzięki temu, że rowerzysci wyjeździli kołami, a miejscami jest jednak konkretny lód. Jedzie się (przynajmniej poziomem), ale gdyby na tym przyszło hamować, bo np. jakiś pieszy wlezie, to będzie kłopot.
Chodzi ci o te kilka metrów pomiędzy Karolkową a Towarową po stronie południowej ?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Sty 2017, 13:43:20 »
Na Prostej bez zmian, a zgłaszam regularnie. W sumie to zaraz zgłosze znowu, bo przejezdność występuje dzięki temu, że rowerzysci wyjeździli kołami, a miejscami jest jednak konkretny lód. Jedzie się (przynajmniej poziomem), ale gdyby na tym przyszło hamować, bo np. jakiś pieszy wlezie, to będzie kłopot.
Chodzi ci o te kilka metrów pomiędzy Karolkową a Towarową po stronie południowej ?

Te kilka metrów co jest zalane na grubo to jedno. Tam cię coś musi lać na ddr, inaczej by tak nie zamarzało na grubo.

Reszta z cieńszą warstwą lodu i śniegu rozjezdżoną kołami rowerów tylko na środku, to drugi temat. Dwie koleinki, a miejscami jedna są wystarczające, o ile nie musisz z nich wyjechać (minąć się, wyprzedzić, ominąć pieszego, który wlazł na ddr). Poza tą koleinką jest SŁABO.

Oba jednak świadczą o tym samym - ddr po tej stronie nie jest utrzymana właściwie.



A po drugiej stronie ulicy jest jeszcze gorzej - tam miejscami śnieg miał 20cm głebokości, były zaspy w poprzek i w ogóle się jechac nie dawało.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Sty 2017, 14:10:24 »
A po drugiej stronie ulicy jest jeszcze gorzej - tam miejscami śnieg miał 20cm głebokości, były zaspy w poprzek i w ogóle się jechac nie dawało.
Po północnej się nie deklarowali

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość odśnieżania
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Sty 2017, 08:50:24 »
Dostałem list od ZOMu, że Marywilską sprzątną, ale po sezonie zimowym. Wtedy to nawet piasek zmiotą z ddrów. Tacy są kochani.