Autor Wątek: Zamknięta choć gotowa DDR  (Przeczytany 8378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Zamknięta choć gotowa DDR
« dnia: 05 Lis 2012, 16:18:24 »
Przy Moście Północnym obok przepompowni ścieków jest gotowa ddr. Niestety wciąż jest zagrodzona, przez co rowerzyści rozjezdzaja niepotrzebnie trawnik. Dziś zrobiłem zdjęcia tej drogi i chciałbym to gdzieś wyjaśnić. Gdzie pisać w tej sprawie? Do ZDMu?

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lis 2012, 18:15:06 »
Zapewne czeka na przeprowadzenie odbiorów przez ZMiD. Co może potrwać długo.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline jack

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lis 2012, 22:43:17 »
Bardzo możliwe, że ten kawałek leży w gestii MPWiK - inwestora kolektora do Czajki. Wysłałbym pisma do nich i ZMID niezależnie. Ten płot wygląda na jakąś głupią nadgorliwość, inne fragmenty ddr przy TMP nie były tak zagradzane, stawiali palety kostki czy betonowe separatory ale przejechać się dawało. Więc warto interweniować.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lis 2012, 07:04:52 »
Przy Moście Północnym obok przepompowni ścieków jest gotowa ddr. Niestety wciąż jest zagrodzona, przez co rowerzyści rozjezdzaja niepotrzebnie trawnik. Dziś zrobiłem zdjęcia tej drogi i chciałbym to gdzieś wyjaśnić. Gdzie pisać w tej sprawie? Do ZDMu?

ZDM nie, ZMID jeżeli już prędzej (adres jest ten sam). Ale odpiszą Ci że to budowa i że jeszcze nie odebrali i żebyś spadał na drzewo. Generalnie wiele z tym nie zrobisz, bo póki nie skończą odbiorów (może trwać nawet kilka miesięcy), to te płoty nie znikną.

Jak chcesz to napisz list do Pani Gronkiewicz, że rowerzyści są szykanowani, a drogi rowerowe otwierane z wielomiesięcznymi opóźnieniami (Północny, Modlińska, KEN). Oczywiście Walcowa też nic nie zrobi, ale jak dasz kopię do mediów to może się zrobi szum i wtedy się coś uda przyśpieszyć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lis 2012, 09:44:56 »
Napisałem do ZMID i Wyborczej. Zobaczymy czy będzie odzew. Nie liczę na to.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2012, 13:38:57 »
Dziś dostałem odpowiedź, że tam wciąż jest plac budowy i dlatego nie mogą otworzyć. Jak skończą i odbiorą to otworzą. Standard.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2012, 13:52:25 »
Dziś dostałem odpowiedź, że tam wciąż jest plac budowy i dlatego nie mogą otworzyć. Jak skończą i odbiorą to otworzą. Standard.

Mówiłem ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lis 2012, 14:31:50 »
Najfajniejsze jest to, że ta ścieżka była już gotowa, a od jakiegoś czasu robotnicy ją częściowo zdemontowali. Ciekawe czy to miało jakiś związek z moim pismem. Może ktoś wymyślił, że skoro gotowa denerwuje rowerzystów to jak rozbiorą nie będzie argumentu.

Offline jack

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lis 2012, 22:04:12 »
Wciąż jest plac budowy i dlatego nie mogą otworzyć?
To ja bym pytał dalej:
Kto jest wykonawcą prac i w jakim terminie zobowiązał się wykonać tę ddr?
Jeśli go przekroczył, czy zostanie obciążony karami umownymi?

Czy ZMID się poczuwa do tego odcinka? Jeśli tak to ciekawa sytuacja, bo blokują go raczej budowniczowie kolektora.


Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lis 2012, 00:04:29 »
Fizycznie drogi rowerowe wzdłuż Trasy Mostu Północnego są wykonane i przejezdne... Do zgodności z papierkami brakuje jednak części oznakowania pionowego, a i poziomego też. Musimy być czujni i wypatrywać "rowerków" pod kołami. Próbkę niechlujnej roboty mamy wciąż pod kołami na samym moście. Zarówno nawierzchnia jak i malowanie.

Dziwi mnie takie zwlekania z kontrolą doniesień o złej nawierzchni na moście. Przecież tą partaninę widać gołym okiem, czuć pod stopami i kołami.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta choć gotowa DDR
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lis 2012, 08:37:57 »
Dziwi mnie takie zwlekania z kontrolą doniesień o złej nawierzchni na moście. Przecież tą partaninę widać gołym okiem, czuć pod stopami i kołami.

A mnie nie. Wozidupy inspektorzy niełatwo wysiadają z aut, a tu muszą nie tylko wysiąść ale i kawał z buta przejść po moście, bo nie da się "przeskoczyć" z części samochodowej i oszczędzić spracowanych od siedzenia nóżek.
Wiesz jakie zakwasy po takim spacerze może mieć ktoś, kto nigdy w życiu nawet nie raczkował? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)