Autor Wątek: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego  (Przeczytany 132057 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #105 dnia: 25 Mar 2012, 15:46:53 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,straszny-tlok-bylismy-zgnieceni-jak-sardynki,39480.html


moje odczucia są bardzo podobne - impreza totalnie niezabezpieczona, nawet bez możliwości ewakuacji. Kiedy obok nas jakieś dziecko wpadło w panikę to policjancie musieli prowadzić trójkę ludzi z rowerami przez tłum, bo nie myło żadnego nawet awaryjnego przejścia na drugą jezdnię...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #106 dnia: 25 Mar 2012, 17:35:03 »
Moim zdanie impreza powinna się odbyć na jakiejś wolnej przestrzeni w okolicy mostu, a przemarsz przez most powinien odbyć się jednokierunkowo, np. mieszkańcy Białołęki idą jezdnią północną a Ci z Bielan południową i machają do siebie i się nawzajem pozdrawiają, a nie napierają na siebie.

z pokazem fajerwerków poza spadającymi tlącymi się ich reszkami (czyżby niewystarczająca siła ładunków wznoszących lub nieuwzględnienie warunków atmosferycznych, w szczególności siły i kierunku wiatru?) wiązało   się jeszcze jedno zagrożenie, a mianowicie pożar traw, który wybuchł   około 200m od mostu po białołęckiej stronie przeprawy tuż po zakończeniu   pokazu. Natychmiast zadzwoniłem po Straż, jednak jeszcze w czasie   przyjmowania zgłoszenia było widać kilka osób z latarkami biegnących w   stronę płomieni, po czym ogień zaczął szybko gasnąć. Spodziewam, się, że   byli to przedstawiciele organizatora pokazu, którzy ugasili pożar przy   pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Oczywiście poinformowałem   dyżurnego o ugaszeniu pożaru.           

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,straszny-tlok-bylismy-zgnieceni-jak-sardynki,39480.html


moje odczucia są bardzo podobne - impreza totalnie niezabezpieczona, nawet bez możliwości ewakuacji. Kiedy obok nas jakieś dziecko wpadło w panikę to policjancie musieli prowadzić trójkę ludzi z rowerami przez tłum, bo nie myło żadnego nawet awaryjnego przejścia na drugą jezdnię...

zarazek

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #107 dnia: 25 Mar 2012, 18:10:14 »
Około 15.00 jechałem od strony Bielan i nie było radiolek.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #108 dnia: 25 Mar 2012, 18:47:52 »
Tak samo - około 16 od Tarcho nikt mnie nie niepokoił.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #109 dnia: 25 Mar 2012, 19:05:17 »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #110 dnia: 25 Mar 2012, 19:34:57 »
Piękna Raffi nie śmiem pytać jaka będzie duża?

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #111 dnia: 25 Mar 2012, 19:38:16 »
Może Policja i/lub Straż Miejska stała tam, żeby zwrócić uwagę ludzi, że most już otwarto dla ruchu samochodowego, a funkcjonariuszowi (lub funkcjonariuszom) nie mieściło się w głowie, że ktoś może chcieć przejechać przez most rowerem po jezdni.

Tak samo - około 16 od Tarcho nikt mnie nie niepokoił.

Około 15.00 jechałem od strony Bielan i nie było radiolek.

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Mar 2012, 19:46:01 »
Może Policja i/lub Straż Miejska stała tam, żeby zwrócić uwagę ludzi, że most już otwarto dla ruchu samochodowego

Póki co, nie widziałem tam zakazu jazdy rowerem lub znaku "autostrada" itp.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #113 dnia: 25 Mar 2012, 22:30:24 »
Otworzyli most. Modlińska stanęła
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,otworzyli-most-modlinska-stanela,39492.html
Cytuj
 Piesi rowerzyści na moście

Dzień otwarty przeznaczony dla pieszych i rowerzystów przyciągnął w sobotę na nowy most około 70 tysięcy osób. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zdążyli go zwiedzić. ? Piesi chodzą po części technicznej. Nie brakuje również rowerzystów ? relacjonuje Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24.
- Rzeczywiście wciąż nie brakuje ciekawskich ? przyznaje Milczarczyk. Jak dodaje, do czasu ukończenia budowy ostatniej nitki mostu (na której znajdują się chodniki i ścieżka rowerowa) piesi mogą przedostać się na drugą stronę rzeki jedynie wąskimi przejściami tuż przy ekranach akustycznych.
- Niestety część nich wchodzi również na buspasy, a to już jest niebezpieczne ? dodaje z kolei Jarosław Sawicki ze stołecznej policji i apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności.

W czerwcu ma się zakończyć budowa trzeciej, ostatniej nitki mostu. To właśnie na części tramwajowej znajdują się chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa.

I jestem tatą po raz drugi!

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #114 dnia: 25 Mar 2012, 22:34:30 »
Ciekawi mnie to, co się tam jutro stanie rano. Zapewne wszyscy będą chcieli "sprawdzić" nowy most. Zapewne ciekawie się to skończy.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #115 dnia: 25 Mar 2012, 22:47:05 »
jak dobrze, że samochodem przetestowałam już dziś.
głupi ten most :/ brzydki! a te ekrany?!?!? ile one mają, z 6m? raz jest 2 pasy, raz 4 + buspas... zjazdy, rozjazdy. szkoda że nie skończyli porządnie obydwóch końców. ale jutro będą korki ^^

a co do pokazu fajerwerków - mam wypaloną dziurkę na policzku. teraz sie bedzie goić wieki :/
« Ostatnia zmiana: 25 Mar 2012, 22:48:24 wysłana przez anna_mala_zlosnica »

Woydzio

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #116 dnia: 25 Mar 2012, 22:48:51 »
Nic wielkiego się nie stanie. Korki, może ze dwie stłuczki - dzień jak co dzień na warszawskich ulicach  ;)
Woydzio

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #117 dnia: 25 Mar 2012, 23:17:00 »
Różne zachowania kierowców, pieszych i rowerzystów oraz stojące skutki jej otwarcia można zobaczyć tu:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,otworzyli-most-modlinska-stanela,39492.html

Tu trochę zdjęć z otwarcia przeprawy (nie tylko rowerowych)
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,34862,11415110.html

Ciekawe jest zdjęcie nr 8 (autorstwa mojego brata, Stefana):

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #118 dnia: 26 Mar 2012, 00:14:03 »
I jeszcze nagranie z kolejnymi udziwnieniami sygnalizacji przy Myśliborskiej:
Światła na zjeździe z Mostu Marii Skłodowskiej - Curie

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #119 dnia: 26 Mar 2012, 13:52:52 »
Czy mi się wydaje tylko, czy ten most na filmiku Gromanika jest jakiś taki niski? Czy to tylko złudzenie wzrokowe?