Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 77856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Paź 2012, 09:15:57 »
Kenneth dobrze mówi (pisze): trzeba jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni ale to jakie jest to "możliwie blisko" to ty i tylko ty masz ocenić. Ja oceniając swoje umiejętności bliżej jak 1~1.5m od krawężnika nie potrafię, szkodaaaa ;D. Jak jedziesz środkiem, to łatwiej kierowcy podjąć decyzję o wyprzedzaniu drugim pasem, jesteś bardziej widoczny i w razie kłopotów masz gdzie uciekać, dodatkowo jest wtedy mniej dziur, więc jedziesz prosto i w sposób bardziej przewidywalny (więc bezpieczniejszy dla innych).
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Paź 2012, 10:28:31 »
Jakiś czas temu udało mi się znaleźć ładne orzeczenie, mówiące, że jazda 1,2 m od krawędzi jezdni, nie oznacza naruszenia art. 16 ustęp 4 PoRD
wyrok Sądu Najwyższego z dnia 10 sierpnia 2005 r. sygn. akt III KK 308/04
Jako że w tym temacie nie ma (chyba) orzeczeń przeciwnych, można założyć, że jest to sposób myślenia przyjęty w sądach...

GFM

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Paź 2012, 15:01:46 »
Jakiś czas temu udało mi się znaleźć ładne orzeczenie, mówiące, że jazda 1,2 m od krawędzi jezdni, nie oznacza naruszenia art. 16 ustęp 4 PoRD
wyrok Sądu Najwyższego z dnia 10 sierpnia 2005 r. sygn. akt III KK 308/04
Jako że w tym temacie nie ma (chyba) orzeczeń przeciwnych, można założyć, że jest to sposób myślenia przyjęty w sądach...

EXTRA! tylko gdzie treść tego wyroku można przeczytać?
Próbowałem w internetowym systemie aktów prawnych i nic nie znalazł.
Uparty jak osioł. A tekst bym sobie wydrukował.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Paź 2012, 15:39:22 »
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2012, 15:40:25 wysłana przez jarmoni »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Paź 2012, 16:05:57 »
Generalnie popularność tej kamerki wynika z genialnego marketingu gopro. Cena jest wysoka i raczej nieadekwatna do możliwości, a do tego dodatkowe mocowania są drogie. Z drugiej strony nie ma lepszej jakościowo kamery tego typu na rynku.

Czyli jednak nie tylko marketing, a także to, że nie ma nic lepszego na rynku.

Sorry, ale jak widzę, że GoPro używają zawodowcy, np TVN, to nikt mnie nie przekona, że to jest złe. Jakby było słabe lub za drogie, to by kupili coś innego, bo akurat oni kasę mają ;) Tymczasem nie tylko używają GoPro, ale je sobie chwalą.


Musisz pooglądać filmy użytkowników, poczytać recenzje i nie sugerować się marketingowymi filmikami np dobrą jakość filmowanego materiału osiąga się tylko przy idealnym oświetleniu.

To akurat oczywiste, że mała kamerka, z małą (wymiarami, nie rozdzielczością pix) matrycą i plastykowymi soczewkami NIGDY nie będzie działać tak dobrze, jak duża kamera z dużym, szklanym obiektywem. To czysta fizyka, że przez 5cm soczewkę wpadnie więcej światła niż przez 1cm ;)


Dzisiaj wyszedł nowy model hero3, z tego co widzę okrojona wersja kosztuje 199$.
edit: wlasnie przeczytałem recenzje Sony action cam, cena też 200$ i wydaje się że kręci podobnej jakości filmiki.

Ano wyszła, ceny do 400 czy 500$ za model na full wypasie. Osobiście nie widzę potrzeby by kupować 3, bo już 2 była bardzo dobra. Jednak 3 podobno lepiej kręci z wysoką ilością klatek, albo w ciemności...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Paź 2012, 22:28:39 »
Granatowe kombi (chyba Toyota, ale nie jestem pewna) WD 96435
Idiota typu "jestem mistrzem kierownicy z 40 letnim stażem" postanowił mnie dziś nauczyć jak się jeździ i pokazać mi, gdzie jest moje miejsce na jezdni.
Skrzyżowanie Dzikiej/Powązkowskiej z Okopową, na czerwonym stoi sznur samochodów, podjeżdżam na przód kolejki i ustawiam się przed drugim autem. Widać wkurwiło go to, że on stoi w korku a ja jadę, bo  tuż za skrzyżowaniem wyprzedził mnie zahaczając lusterkiem o mój lewy łokieć. Zabawne, bo przecież zaraz jest nakaz skrętu w prawo, więc i tak specjalnie nie miał się gdzie spieszyć... Po zapukaniu w szybę i zasugerowaniu, że chyba jest coś z nim nie tak usłyszałam, że jadę za blisko samochodów (wtf?) i w ogóle powinnam stąd zniknąć. Normalnie staram się nie być agresywna, no ale wtedy miałam mu ochotę to lusterko zupełnie niechcący uszkodzić...

Inny typ z dzisiaj na Młynarskiej- jechałam lewym pasem (na wprost). Nie dość, że wyprzedzał ciasno z lewej to zajechał mi drogę, bo w ostatniej chwili przypomniało mu się, że ma skręcić w prawo (z prawego pasa). Po tym jak tylko popukałam się w głowę, zatrzymał się i spytał czy ma mi te palce upierdolić. Masakra. -_- Niestety oprócz tego, ze był to biały, dostawczy z rejestracja zaczynającą się od WX 9xxxx więcej nie pamiętam. :/
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Paź 2012, 09:38:32 »
Kierowca autobusu A725, wczoraj ok. 18:00 na Kleszczowej. Nie za zachowanie wobec innych, ale za.... tamowanie ruchu! Nie wiem dlaczego, ale przedwczoraj było dokładnie to samo - wjeżdżą przegubowiec na Kleszczową i jedzie 10-15 km/h. Przed nie ma NIC. ZERO, dopiero przy samych światłach na Chrobrego stoją samochody. Za nim zaś ciągnie się olbrzymi korek.
Dlaczego ci kierowcy to robią?
Zastanawiam się, czy aby się nie zatrzymać przed autobusem, albo sfilmować i wezwać SM/Policję? A może to działanie celowe i czymś usprawiedliwione?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Paź 2012, 09:49:37 »
A może to działanie celowe i czymś usprawiedliwione?
Rozkład jazdy?
Podobno za spóźnienia nic im nie robią, ale za przyjechanie wcześniej, dostają już po uszach.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Paź 2012, 10:00:40 »
@Kaczor - a ten EXTRA KOREK za nimi to.... taki mały efekt uboczny omijania "przyjazdu za wcześnie", tak? A to nie lepiej postać na przystanku wcześniej minutę czy dwie?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Paź 2012, 11:43:02 »
Kierowca autobusu A725, wczoraj ok. 18:00 na Kleszczowej. Nie za zachowanie wobec innych, ale za.... tamowanie ruchu! Nie wiem dlaczego, ale przedwczoraj było dokładnie to samo - wjeżdżą przegubowiec na Kleszczową i jedzie 10-15 km/h. Przed nie ma NIC. ZERO, dopiero przy samych światłach na Chrobrego stoją samochody. Za nim zaś ciągnie się olbrzymi korek.
Dlaczego ci kierowcy to robią?
Zastanawiam się, czy aby się nie zatrzymać przed autobusem, albo sfilmować i wezwać SM/Policję? A może to działanie celowe i czymś usprawiedliwione?

Bo mają "plusa" czyli są przed czasem. Jak będą stać na przystanku, to zaczną się burzyć pasażerowie. A jak koła się toczą, to nie marudzą. Wiem, dziwne, ale tak jest ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Paź 2012, 12:11:29 »
A może to działanie celowe i czymś usprawiedliwione?
Rozkład jazdy?
Podobno za spóźnienia nic im nie robią, ale za przyjechanie wcześniej, dostają już po uszach.

Nie podobno tylko na pewno.
W tych najnowszych to dyspozytor z centrali potrafi się do kierowcy odezwać selektywnie przez radio
per np. "Panie Januszu" czy nie za bardzo pan przyspieszył. System śledzenia mają tak dopracowany,
że wiedzą natychmiast wszystko. Niedawno pewien kiero z Ostrej w głupi sposób pożegnał się z robotą
w sposób nagły choć będący do przewidzenia. Mianowicie połaszczył się na banieczkę paliwa jeżdżąc
na linii nocnej. Dyspozytor dopatrzył się, że autobus zbyt długo stoi w jednym miejscu i nie jest to pętla.
Wysłał nieoznakowany radiowóz na rozpoznanie (napad jaki, może wypadek). Patrzą a kiero paliwko
spuszcza. Foty zrobili i po sprawie.
A co do autobusu A725. To jest jeden z najnowszych firmy Mobilis, zajezdnia Ursus albo Utrata.
Najwyraźniej w rozkładzie jazdy jest przewidziany w tym miejscu korek, a zatem długi czas przejazdu.
Przyjedziesz za wcześnie to po premii.
Prawdę mówiąc za blokowanie/tamowanie ruchu powinien być mandat i punkt karny.
Tylko kto tym mandatem powinien być ukarany.
Korki zmieniają się dynamicznie, a rozkłady jazdy są sztywne jak mało co. A do tego kary za
przyspieszenie.
Beknąć powinien ZTM. Takie ciasne mózgi mają, że szkoda gadać.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Paź 2012, 23:27:54 »
Po tym jak tylko popukałam się w głowę, zatrzymał się i spytał czy ma mi te palce upierdolić. Masakra. -_- Niestety oprócz tego, ze był to biały, dostawczy [...]

Odpowiedz, że o to powinien zapytać swoją firmę [tu nazwa, napisana na dostawczaku]. I że Ty chętnie oprócz tego zapytasz policję po numerze rejestracyjnym. żeby wiedział, że może mieć problemy. Strasz czym chcesz.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Paź 2012, 03:27:52 »
Propozycja odcięcia palców zaczyna podchodzić pod groźby karalne. A to już daje możliwość straszącemu karę spędzenia bodaj do pięciu lat w miejscu odosobnienia.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Paź 2012, 19:43:12 »
Nie wiem czy to się miesci jeszcze w tym temacie, ale dzisiaj przyszedł czas na... BATMANÓW.

Uliczka w moim miasteczku ze wzniesieniem, jadę swoje, ale szykując się do skrętu, więc mam raptem 25. Spojrzałem na licznik właśnie i........ Kątem oka widzę jak z ukosa coś przejeżdża obok... O! Przeleciał BATMAN! Zdążyłem jeszcze krzyknąć coś o światełkach, ale... Cóż. uratowało mnie* dzisiaj tylko to, że tam nieco dalej nawierzchnia jest zmieniana, więc nie jadę na sam koniec, ale skręcam w prawo. Gdyby nie to, pewnie nie widząc nikogo z przeciwka bym jechał środkiem, a wtedy...... No właśnie.

* wiem, że to cholernie egoistyczne, ale BATMANI mnie nie interesują. Sami sobie szkodzą, oby nie szkodzili innym. A jak taki mi zaszkodzi i spowoduje wypadek przez brak oświetlenie to nie wiem czy nie poświęcę kształtu i koloru na ulocku, aby ręcznie takiemy wytłumaczyć, że ma mieć lampki.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Paź 2012, 14:31:18 »
* wiem, że to cholernie egoistyczne, ale BATMANI mnie nie interesują. Sami sobie szkodzą, oby nie szkodzili innym. A jak taki mi zaszkodzi i spowoduje wypadek przez brak oświetlenie to nie wiem czy nie poświęcę kształtu i koloru na ulocku, aby ręcznie takiemy wytłumaczyć, że ma mieć lampki.

@Kenneth

Co do batmanów to myślę tak samo jak Ty

Proponuję wpisać ich na "czarną listę ostrzeżenie(a)"
A może już na niej są.