Autor Wątek: A w Krakowie...  (Przeczytany 3841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
A w Krakowie...
« dnia: 27 Paź 2010, 08:45:08 »
Policja się obraziła i wyszła z zespołu zadaniowego, który opiniował drogi rowerowe. Wyszła z powodu rowerzystów. Ciekawy materiał o tym TUTAJ:

http://laku82.wrzuta.pl/audio/7ssLleZDwNn/rowerzysci_vs_policja_-_zespol_zadaniowy
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: A w Krakowie...
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Paź 2010, 18:47:43 »
Nie wiem, jak Policja opiniuje projekty w Krakowie, ale jeśli robią to tak jak ich koledzy z WRD KSP, którzy potrafią zaopiniować pozytywnie drogę dla rowerów, która nie ma przerw w ciągłości na drogach poprzecznych a jednocześnie nie ma oznakowanych ani oznakowaniem pionowym ani poziomym przejazdów rowerowych, pomimo, że przejścia dla pieszych tuż obok mają oznakowanie pionowe i poziome, to się nie dziwię, że doszło do konfliktu...

To też uzyskało pozytywną opinię WRD KSP, więc można dojść do wniosku, że w zakresie opiniowania projektów kompetencje Policji kończą się na przystawieniu stempla:
« Ostatnia zmiana: 27 Paź 2010, 18:51:02 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A w Krakowie...
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Paź 2010, 09:20:09 »
Jak opiniują? Ano tak: http://www.mmkrakow.pl/10863/2010/10/27/rowerowa-orka-na-ugorze?category=magazyn

Swoją drogą czytając to jakbym słuchał naszych urzędników. U nas jest z resztą gorzej niż w Krakowie. Oni tam przynajmniej mają gdzieś wyznaczone tempo 30 i kontrapasy. A u nas poza jednym kontrapasem NIE MA NIC. Zapewne też ze względów BUD (bezpieczeństwa urzędników drogowych).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: A w Krakowie...
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Wrz 2011, 13:06:47 »

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A w Krakowie...
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrz 2011, 10:46:08 »
Miałem właśnie zacząć wątek pod podobnym tytułem , ponieważ przez ostatnie kilka dni przy okazji wizyty w Krakowie pokontemplować ruch rowerzystów , niestety praktycznie tylko na starym mieście...
Myślę że warto zacząć od istnienia kontrapasów na mniej więcej co drugiej ulicy na starówce, do tego dochodzi uprzywilejowanie rowerów (co w sumie oczywiste) w strefach , w których ruch samochodowy jest ograniczony , do dostaw , służb porządkowych i mieszkańców i te pierwsze dwa też tylko w nocy.
Kolejne rozwiązanie które rzuciło mi się w oczy to coś takiego że jest normalna ulica , która za skrzyżowaniem , nie ma kontynuacji , ponieważ z drugie strony jest tylko jednokierunkowa, lecz jakieś sto metrów przed skrzyżowaniem zaczyna się z lewej strony jezdni pas rowerowy , który już poza jezdnią przekracza torowisko(także pas autobusowy ...) i ruch poprzeczny  i płynnie zamienia się w ddr-ke  .
Ogólnie byłem miło zaskoczony rozwiązaniami nie tylko rowerowymi , ale również komunikacyjnymi(w sensie komunikacji miejskiej )
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P