Autor Wątek: Jazda w korku  (Przeczytany 24143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Lis 2010, 19:25:27 »
Ojtam ojtam! :P Ja, gdy jadę sobie pojeździć, to lubię takie klimaty. :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Lis 2010, 21:59:08 »
Ojtam ojtam! :P Ja, gdy jadę sobie pojeździć, to lubię takie klimaty. :P

Ja to się dziwię, że jechałeś między autami, a nie po lewej stronie lewego pasa. IMO byłoby łatwiej i szybciej, nie musiałbyś się tak cisnąć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Lis 2010, 00:06:16 »
Jechałem tak specjalnie- właśnie po to, żeby to nagrać. ;) Poza tym nie lubię jeździć po lewej w takich sytuacjach- samochody stoją różnie i czasem trzeba by było wjechać na przeciwny pas ruchu, wprost pod jadące z naprzeciwka samochody. :P

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sty 2011, 20:58:51 »
W związku z tym, że zrobiłem sobie mocowanie na aparat na kierownicy, to będę co jakiś czas wrzucał filmy pokazujące jazdę rowerem z mojej perspektywy.

Na pierwszy ogień Policja pilnująca buspasa na ul. Modlińskiej na trawniku i drodze dla rowerów przy Modlińskiej
Policja pilnuje buspasa blokując drogę dla rowerów przy Modlińskiej w Warszawie.
« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2011, 21:09:26 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Sty 2011, 08:49:58 »
Widzę, że mamy podobne pomysły. Ten sam odcinek, tylko jezdnią i dzień później:

Test nowego gadżetu
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Sty 2011, 11:55:59 »
Rowerem poziomym przez korek na ul. Modlińskiej w Warszawie
film przyspieszony 4x przy pomocy programu Sony Vegas.
Aparat zamontowany na kierownicy w uchwycie zrobionym z części noska (taki poprzednik SPD), kilku opasek do mocowania kabli, kawałka karimaty służącego do wypoziomowania aparaty i 2 rzepów do mocowania aparatu.
« Ostatnia zmiana: 21 Sty 2011, 12:04:38 wysłana przez gromanik »

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Sty 2011, 14:59:12 »
Raffi, Ty też używasz aparatu? Nie boisz się, że w taką aurę coś mus się stanie?

Fuj ciężarówki
bike's not dead

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Sty 2011, 20:21:49 »
Raffi, Ty też używasz aparatu? Nie boisz się, że w taką aurę coś mus się stanie?

Generalnie to nie. Ale nie z powodu pogody, bo ta mojemu aparatowi nie robi zbyt wielkiej różnicy. Nie uzywam aparatu do filmowania, bo generalnie lustrzanka nie jest za wygodna do jazdy z nią w ręku. Zamocować do roweru jej też się nie da łatwo. Obecnie jestem na etapie poszukiwania czegoś mniejszego i bardziej poręcznego na co dzień.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Sty 2011, 20:32:49 »
Aparat zamontowany na kierownicy w uchwycie zrobionym z części noska (taki poprzednik SPD), kilku opasek do mocowania kabli, kawałka karimaty służącego do wypoziomowania aparaty i 2 rzepów do mocowania aparatu.
Grzesiek... A nie lepiej zamontować ten aparat na supporcie, żeby wyeliminować z kadru twoje kręcące pedałami nogi?
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Sty 2011, 21:43:01 »
Aparat zamontowany na kierownicy w uchwycie zrobionym z części noska (taki poprzednik SPD), kilku opasek do mocowania kabli, kawałka karimaty służącego do wypoziomowania aparaty i 2 rzepów do mocowania aparatu.
Grzesiek... A nie lepiej zamontować ten aparat na supporcie, żeby wyeliminować z kadru twoje kręcące pedałami nogi?

Nie wiem jak u Grześka, ale u mnie suport mocniej trzęsie. Może kwestia zamocowania kamerki i jej lekkości, ale rezultaty są takie, że trzęsie i kadrem. A i te nogi nie zniknęły tak do końca, jak by się chciało i wciąż migają gdzieś tam w kątach kadru ;)

Test nowego gadżetu
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Sty 2011, 22:05:48 »
Eee tam nogi nadają klimat, film jest ciekawszy i da się bardziej wczuć w prowadzącego rower.
bike's not dead

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Sty 2011, 11:31:25 »
Aparat zamontowany na kierownicy w uchwycie zrobionym z części noska (taki poprzednik SPD), kilku opasek do mocowania kabli, kawałka karimaty służącego do wypoziomowania aparaty i 2 rzepów do mocowania aparatu.
Grzesiek... A nie lepiej zamontować ten aparat na supporcie, żeby wyeliminować z kadru twoje kręcące pedałami nogi?

Zależy, co się chce przez to osiągnąć. Jeżeli bym zamontował aparat bliżej suportu, to może rzeczywiście mniej nóg byłoby w kadrze, ale wtedy nie mógłbym włączyć aparatu bez zatrzymania się...

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Jazda w korku
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Sty 2011, 00:08:31 »
A, to jest taka kamerka, kosztująca w okolicach 50 PLN, nagrywająca bezpośrednio na kartę pamięci. Na allegro dostępne są wersje w kształcie samochodowego pilota do centralnego zamka albo zapalniczki.
AdrianSocho