Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 520914 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Cze 2011, 11:57:32 »
Z innej beczki, dziś byłem świadkiem, jak na Bora-Komorowskiego przy zjeździe z Trasy Siekierkowskiej na przejściu dla pieszych rowerzysta na pełnej k*** władował się pod Fiestę. Chyba się nic nie stało bo gość wstał sam.

Bezmyślność i tyle. Chociaż ja ostatnio pieszo pokonywałem pasy na ul. Płaskowickiej. Nie dość, że nikt się nie zatrzymuje jak stoisz przed pasami to jak już na nie wejdziesz przejeżdżają po palcach od nóg. Skończyło się pokazaniem burakowi jedynego słusznego palca ;D.

A tak off-topic zawsze mnie zastanawia, czym się różni przejeżdżanie przez przejście z prędkością pieszego od przeprowadzania roweru. Oczywiście patrząc na to od strony bezpieczeństwa?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Cze 2011, 13:32:48 »
Z innej beczki, dziś byłem świadkiem, jak na Bora-Komorowskiego przy zjeździe z Trasy Siekierkowskiej na przejściu dla pieszych rowerzysta na pełnej k*** władował się pod Fiestę. Chyba się nic nie stało bo gość wstał sam. Co się działo później nie wiem.
I przez takich idiotów rowerzyści są "niebezpieczni" i brawurowo jeżdżą. Przejeżdżanie po przejściu dla pieszych tylko jeżeli nikomu to nie przeszkadza, najlepiej w "okładzinie" z grupy pieszych. :)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Cze 2011, 14:49:13 »
A tak off-topic zawsze mnie zastanawia, czym się różni przejeżdżanie przez przejście z prędkością pieszego od przeprowadzania roweru. Oczywiście patrząc na to od strony bezpieczeństwa?
Niczym. Różnica jest techniczna [zakwalifikowanie czynu] i kosmetyczna [trzeba ponownie utykać spódnicę na siodełku ponownie wsiadając ;)].

W zakazie chodzi w dużej mierze o nierozjeżdżanie pieszych na pasach i niewylatywanie nagle przed maskę warunkowym strzałkom.
Dlatego ja zwykle przejeżdżając przez pasy [jeśli muszę] zdejmuję nogi z pedałów i robię hulajnogę - żeby nie jechać za szybko i żeby z daleka widać było, że nikomu nie grożę przejechaniem.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #138 dnia: 06 Cze 2011, 10:50:54 »
W zakazie chodzi w dużej mierze o nierozjeżdżanie pieszych na pasach i niewylatywanie nagle przed maskę warunkowym strzałkom.

Dzięki, uspokoiłaś moje sumienie ;D

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #139 dnia: 06 Cze 2011, 11:36:47 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,605348_Rowerzysta-potracony-na-Siennej.html

Rowerzysta potrącony na Siennej
mk 06-06-2011, ostatnia aktualizacja 06-06-2011 10:46

Do potrącenia doszło na skrzyżowaniu ul. Siennej i al. Jana Pawła II. Rowerzysta doznał lekkich obrażeń.

Osobowy samochód wjechał w rowerzystę na ul. Siennej. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń. W wyniku wypadku jego rower został jednak poważnie uszkodzony - poinformowała nas Czytelniczka.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---


Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #141 dnia: 09 Cze 2011, 12:18:29 »
burak zepsuł nam trochę reputację. Żeby tak pod tramwaj wpadać.

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #142 dnia: 09 Cze 2011, 13:53:51 »
@Drex - olać klienta, jechać prosto, nie dawać się wyprzedzać tym samym pasem - o ile się tylko da.
Kierofffffca może sobie podawać dowolne powody, ale NIE MA PRAWA nikogo narażać na utratę Zdrowia lub/i ŻYCIA. Mógł mu pojazd kosmiczny lądować z tyłu w autobusie, ale to jest tylko i wyłącznie jego problem.
I nie pisemko ale regularne wezwanie Policji. Jestem dziwnie pewien, że mandacik za to co wyrabiał ów kierofffca byłby o wiele większy niż ten za jazdę ulicą, kiedy obok jest jakaś_tam_ddr.
I tak jak już pisałem kiedyś - warto stosować dodatkowe elementy "wystające" z roweru o ile nie ma sie jakiejś "poziomki" ;) jak se dureń jeden z drugim porysuje lakierek - to jest tylko i wyłącznie jego wina i jego problem z lakiernikiem :D A byle ryska potrafi KOSZTOWAĆ......


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #143 dnia: 09 Cze 2011, 16:15:43 »
I nie pisemko ale regularne wezwanie Policji. Jestem dziwnie pewien, że mandacik za to co wyrabiał ów kierofffca byłby o wiele większy niż ten za jazdę ulicą, kiedy obok jest jakaś_tam_ddr.

@ Storm - wydaje mi się że Drex ma większe doświadczenie w kontaktach z policją i pisaniu skarg niż my razem wzięci  :) ;D 
 
   Co do wypadku, to właśnie dlatego wolę postać sobie chwilkę przed samochodem albo autobusem, czasem nawet dając dobry przykład dla kierowców, że ''autobus to się puszcza z zatoki''.
I tak przecież go zaraz wyprzedzę w bezpiecznym momencie, w najgorszym razie gdy nie ma korków będziemy sobie tak razem jechać przez całą długość Żwirek i Wigurek.
 
 Zresztą jadąc sobie spokojnie jakiś kawałek  15 km/h po lewej stronie pasa zaczynam być widoczny przez kierowców, którzy mi lekko zjeżdżają.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze 2011, 16:35:01 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #144 dnia: 09 Cze 2011, 16:49:53 »
hmmm... to jak to wreszcie jest z tym polskim prawem, bo powoli się gubię, jeżeli jest sobie jezdnia i obok ścieżka dla rowerów to jadąc rowerem mam nakaz poruszania się tą DDR czy mogę sobie wybrać?
mam nadzieję że mogę wybrać bo jadąc ulicą dojadę do roboty sporo szybciej niż jadąc DDR której jakość niestety pozostawia wiele do życzenia nie mówiąc o licznych "martwych policjantach" na niej
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #145 dnia: 09 Cze 2011, 19:23:05 »
Nie można. Ale na przykład dla mojej szosy wiele ścieżek jest nieprzejezdnych- nie mam traktora tylko rower- wtedy jadę ulicą. Albo DDRka skręca 5 razy na kilometr- czyli nie jedzie tam gdzie ja. Jadę ulicą. DDRka jest "zaludziona". Jadę ulicą. Ma 500 metrów. Jadę ulicą. Powoduje zagrożenie życia poprzez złe planowanie i wykonanie skrzyżowań. Jadę ulicą.

Wyeliminowałem z jazdy 90% warszawskich ścieżek.

A na autobusiarza już napisałem ładne pismo. Poczekam na odpowiedź i dam znać jak poszło.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #146 dnia: 09 Cze 2011, 22:02:22 »
Dla odmiany dziś byłem bezpośrednim świadkiem wypadku na rogu Umińskiego i Rechniewskiego. Taksiarz wymusił pierwszeństwo i strzelił starszego pana na rowerze. Dziadka zebrałem z ulicy, opatrzyłem głowę z apteczki taksiarza zadzwoniłem na 112 i po przyjeździe policji i karetki zawinąłem się do domu.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze 2011, 22:03:44 wysłana przez Tugger »

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #147 dnia: 10 Cze 2011, 12:28:33 »
Dziadka zebrałem z ulicy, opatrzyłem głowę z apteczki taksiarza zadzwoniłem na 112 i po przyjeździe policji i karetki zawinąłem się do domu.

No i chwała Ci za to   ;D

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #148 dnia: 10 Cze 2011, 16:50:33 »
Dziadka zebrałem z ulicy, opatrzyłem głowę z apteczki taksiarza zadzwoniłem na 112
Zabawa w interpunkcję.

Dziadka zebrałem z ulicy, opatrzyłem głowę
z apteczki taksiarza zadzwoniłem na 112
xD Apteczka All In One. :D

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #149 dnia: 11 Cze 2011, 00:29:44 »
Cytat: MYSH
jeżeli jest sobie jezdnia i obok ścieżka dla rowerów to jadąc rowerem mam nakaz poruszania się tą DDR
Generalnie jeśli ścieżka jest z prawej to tak, jeśli z lewej strony to nie, jeśli zaraz skręca a Ty jedziesz dalej to nie, (kiedyś jeszcze jak się nie dało na taką wjechać to też nie, bo teleportów nie ma - obecnie nie dociekałem). Natomiast należy pamiętać o art 3.1. PoRD.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---