Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521004 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Kwi 2011, 22:40:51 »
Tylko tytuł sugeruje coś zupełnie innego od opisu zdarzenia?
Jechała "kolarką" i wpadła pod subaru   
"Kobieta kierująca subaru nie zachowała ostrożności, gdy wyjeżdżała z podporządkowanej ulicy Styki i uderzyła w rowerzystkę, która w tym samym momencie wjechała na skrzyżowanie."
powinno być: Subaru potrąciło rowerzystkę ...
I dlaczego w tekście znowu się pojawia, że naszczęście jechał/a w kasku...
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Kwi 2011, 09:42:16 »
Wildzi - bo gdyby nie jechała w kasku i uderzyła głową o ziemię, to w najlepszym wypadku skończyłoby się wstrząsem mózgu.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Kwi 2011, 10:18:35 »
Mówisz i masz  :) 
Poszło dziś priorytetem, załączyłem CD ze zdjęciami z wypadku i filmik o tym jak się tam jeździ i chodzi. Poszło też na KSP, więc w najbliższym czasie nie radze tam na czerwonym przechodzić, ani przejeżdżać  :D 
 
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=952.msg12418#new

od wczoraj jacyś kolesie dłubią przy tych światłach. Co ciekawe nie udało mi się tam teraz przejechać na zielonym :0)
można czekać do usranej. Sprawę monitorujęna bieżąco.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #93 dnia: 14 Kwi 2011, 20:57:57 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,588709.html

Zasłabł na rowerze
koz 14-04-2011, ostatnia aktualizacja 14-04-2011 16:42

Starszy mężczyzna zasłabł w czasie jazdy na rowerze na trasie poznańskiej w Broniszach, koło Ożarowa Mazowieckiego. Mężczyzna upadł na ruchliwą trasę. Pomógł mu jeden z kierowców.

Mężczyzna na widok na zdarzenia zatrzymał się samochodem i wezwał pomoc. Na miejsce dotarli ratownicy medyczni, którzy reanimowali rowerzystę. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter lądował przy giełdzie owocowo-warzywnej w Broniszach.

Na razie nie wiadomo, czy śmigłowiec LPR będzie musiał zabrać pacjenta do szpitala.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #94 dnia: 15 Kwi 2011, 06:50:41 »
Na razie nie wiadomo, czy śmigłowiec LPR będzie musiał zabrać pacjenta do szpitala.

Oczywiście, że nie. Tak sobie tylko przylecieli, dla zabawy. Przecież to norma, że ludzie mdleją jeżdżąc szosą poznańską (na widok tych ddr i zakazów pewnie), Broń Boże nie potrzebują po tym pomocy medycznej ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #95 dnia: 15 Kwi 2011, 07:30:35 »
Mnie tam osobiście to jednak ciarki przechodzą przez plecy... Bo dk2 to nie jest ddr, ddr tam w ogóle nie ma w poblizu i jeśli gość faktycznie jechał po jezdni i zemdlał to... nic ciekawego... Tam jest ruch, tiroloty i inne tam takie często się pojawiają za plecami i o ile poziomkę ominą z dala na sąsiednim pasie, o tyle już pionowca nie chcą...
A że zemdlał...? No tak to jest, jak wszyscy sobie myślą "jeżdżę na rowerze to jestem zdrowy!". Gówno prawda. jeździsz, ale nawet nie wiesz co masz. "jeżdżę na rowerze, spalam tłuszcz i nie mam cholesterolu!". jassssne... A norma LDL przekracza wszelkie normy :>>>>>>>>>

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Kwi 2011, 12:20:33 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,590111.html

Rowerzysta potrącony na Domaniewskiej
mz 19-04-2011, ostatnia aktualizacja 19-04-2011 09:48

Trzydziestoletni rowerzysta został potrącony przez dwa samochody na skrzyżowaniu ul. Domaniewskiej i Postępu.

Rowerzysta wjechał na przejście, gdy dla pieszych świeciło się czerwone światło. Został najpierw uderzony przez peugeota, odbił się od niego i wpadł po mitsubishi. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala - informuje Marcin Gałuszko z "Raportu na Gorąco".
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #97 dnia: 26 Kwi 2011, 12:53:16 »
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,wyjechal-nagle-wpadl-pod-honde,175946.html

Wyjechał nagle, wpadł pod hondę
bako/mz 24.04.2011 14:40

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło w niedzielę po godz. 14.00 na Powiślu. Ranny został kilkunastoletni chłopak.

Według świadków zdarzenia młody rowerzysta wtargnął nagle na ulicę Kruczkowskiego na wysokości numeru 16, przecinając ją w poprzek. Wjechał wprost pod jadącą w stronę Tamki osobową hondę civic.

- Jest poobijany, zszokowany, ale przytomny. Opatruje go ekipa pogotowia ratunkowego ? relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Dawid Krysztofiński.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Kwi 2011, 09:01:32 »
Życie Warszawy (http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/592389-Potracenie-na-Wale-Miedzeszynskim.html)

Potrącenie na Wale Miedzeszyńskim We wtorek po południu karawan potrącił rowerzystę na Wale Miedzeszyńskim.
Rowerzysta wyjechał przed rozpędzony karawan z trumną - poinformował nas Marcin Włodarski z "Raportu na gorąco".
Według relacji świadków, karawan nie zatrzymał się na czerwonym świetle, potrącony z kolei poruszał się po drodze, przy której nie wyznaczono ścieżki rowerowej. Ciężko rannego mężczyznę przewieziono do szpitala.

---------------------------

wypadek miał miejsce na wysokości greckiej knajpki (zaraz za mostem Poniatowskiego). jeżdżę tędy każdego dnia i przyznam szczerze, że wybieram chodnik - jest szeroki i praktycznie nie uczęszczany przez pieszych, jazda ulicą na tym odcinku dostarcza wielu, nie zawsze pozytywnych emocji.

widziałem wczoraj karawan i policję (po godz. 16 jechałem), ale roweru już nie było - stąd myślałem, że to wypadek z udziałem pieszego.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Kwi 2011, 16:50:31 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,592668.html

Potrącony rowerzysta na Majdańskiej
jbg 27-04-2011, ostatnia aktualizacja 27-04-2011 12:26

Na skrzyżowaniu Majdańskiej i Grochowskiej honda potrąciła rowerzystę.

Starszy rowerzysta, mocno poturbowany, został odwieziony do szpitala - mówi Marcin Włodarski z TVP Warszawa.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Krzysiek_S

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Kwi 2011, 21:04:26 »
ku przestrodze opowiem moje zdarzenie sprzed kilku lat
wąska droga osiedlowa, o długości około 200m, jeden pas ruchu szerokości   jednego samochodu, wzdłuż parking z miejscami "rownoległymi" - czyli   jak wjedziesz to już musisz jechać do końca
było deszczowo, więc jechałem blisko za dostawczym lublinem - we wspomnianej martwej strefie, aby nieco schronić się przed  zacinającym deszczem

prędkość - jakieś 5-10 km/h
lublin dojechał do połowy drogi i zatrzymał się, ja tuż za nim, myślać, że wypuszcza kogoś wyjeżdzającego z parkingu
a on w tym momencie wrzucił wsteczny ???
wiedziałem, że mnie nie widzi, wybrałem chyba najgorszą możliwość ucieczki - wycofywanie się rakiem, stojąc okrakiem nad ramą.
trącił mnie lekko, bo zatrzymała go kobieta idąca chodnikiem, inaczej byłoby mocno nieciekawie.
polecam uwadze wszystkich stojących np w korku za samochodami dostawczymi - dajcie się widzieć w lusterku

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Kwi 2011, 22:40:31 »
Miałem podobny przypadek na ulicy Leszno. Wyjechałem z roboty i na świałach stanąłem za Policją w furgonetce... I jak zapaliło się zielone, to oni wystartowali, ale... do tyłu... Uderzyli lekko w moją przednią zębatkę w poziomie, usłyszelki jak wołam do nich no i wysiedli... przeprosili i pojechali ;) (a wraz z nimi pobrudzony czy naruszony lakier na zderzaku :P )

Woydzio

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Kwi 2011, 22:57:36 »
A do obu tych nieprzyjemnych zdarzeń mogłoby nie dojść... Gdybyście mieli Airzoundy  :P
Woydzio

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Kwi 2011, 09:26:17 »
A do obu tych nieprzyjemnych zdarzeń mogłoby nie dojść... Gdybyście mieli Airzoundy  :P
Woydzio

Właśnie miałem pisać, że w takiej sytuacji warto zareagować sygnałem dźwiękowym (dzwonkiem to se możecie) albo drąc japę. Sprawdzałem, działa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Kwi 2011, 10:31:20 »
Potwierdzam, jak się nie ma głośnej trąbki czy podobnego sygnału, krzyczcie ile wlezie. Działa.

Ja natomiast nigdy nie miałem takich sytuacji z prostej przyczyny - nie prowokuje ich.
- Trzymam się z daleka od takich wielkich "pleców" pojazdów. Jeśli jadę za takimi ciężarówkami/dostawczakami to trzymam się z 4-5 m za. Nie wyprzedzam z prawej/lewej na zakrętach - te pojazdy zachodzą, szczególnie zestawy (ciągnik z naczepą).
- Autobusy w korku (szczególnie przegubowe) też omijam zamiast 15km/h to 5 km/h.
I jestem tatą po raz drugi!