Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521048 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Mar 2011, 00:01:10 »
Na Radosławie pierwszeństwo mają zjeżdżający z ronda, więc albo jedziesz lewym pasem (wewnętrznym) albo sygnalizujesz jak przy zmianie pasa chęć do kontynuowania wojaży wokół ronda- mijając zjazd sygnalizujesz skręt w lewo, bo zjeżdżasz ze swojego pasa z pierwszeństwem.


I oczy musisz mieć w przysłowiowej d*** nawet. :P

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Mar 2011, 02:17:06 »
Na Radosławie pierwszeństwo mają zjeżdżający z ronda, więc albo jedziesz lewym pasem (wewnętrznym) albo sygnalizujesz jak przy zmianie pasa chęć do kontynuowania wojaży wokół ronda- mijając zjazd sygnalizujesz skręt w lewo, bo zjeżdżasz ze swojego pasa z pierwszeństwem.

Bramka nr 1: możliwość uderzenia bocznego z prawej strony.
Bramka nr 2: możliwość oczekiwania na zajęcie środkowego pasa i zablokowanie pasa prawego przy gwarnym aplauzie kierowców za Tobą.
Bramka nr 3: teleportacja, jeszcze żaden z uczestników konkursu nie wybrał bramki nr 3, jednak wierzymy że kiedyś się to uda.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar 2011, 10:57:23 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #77 dnia: 30 Mar 2011, 09:49:50 »
Babkę nauczyłem się omijać "za plecami" Arkadii. Jak komuś odpowiada kierunek to polecam.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Mar 2011, 11:08:06 »
Babkę nauczyłem się omijać "za plecami" Arkadii. Jak komuś odpowiada kierunek to polecam.

Ja też tamtędy ten cyrk omijałem. W godzinach szczytu w relacji wschód-zachód tamtędy potrafi być sporo szybciej.

Jezdnią, jak mówi Drex - oczy dookoła głowy i gwizdek w usta. Oznakowanie jest tam totalnie nieintuicyjne i, sprzeczne samo ze sobą, a więc ciągle trzeba uważać.

Jest jeszcze jeden sposób, jak ktoś się nie śpieszy, ma dużo czasu (tak z kwadrans to trwa) i nerwy ze stali - można pojechać śmieszką dookoła ronda. Jest bezpieczna - jeśli nie liczyć pieszych, którzy non stop ładują się pod koła i zbyt małych wysp między jezdniami (mój rower się tam nie mieści i blokuje jeden pas ruchu). Ale spędzenie dwóch minut przy każdej jezdni i torowisku w oczekiwaniu na zielone mnie osobiście skutecznie odstrasza od jazdy tym bublem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #79 dnia: 30 Mar 2011, 12:39:44 »
kiedyś tak zrobiłem (opcja ze ścieżką) i wszystko byłoby git, gdyby jakiś debil nie zablokował torowiska, a tramwaj na torowisku zablokował wszystko (dla ścisłości za chwilę były 3 tramwaje) za nim się to rozplątało minęło z 15 minut lekko. Od tamtej pory unikam tego miejsca jak tylko mogę.

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #80 dnia: 30 Mar 2011, 15:13:47 »
Bramka nr 1: możliwość uderzenia bocznego z prawej strony.
Bramka nr 2: możliwość oczekiwania na zajęcie środkowego pasa i zablokowanie pasa prawego przy gwarnym aplauzie kierowców za Tobą.
Bramka nr 3: teleportacja, jeszcze żaden z uczestników konkursu nie wybrał bramki nr 3, jednak wierzymy że kiedyś się to uda.

Ja od prawie roku korzystam z "bramki nr. 2" oraz "bramki nr 1" (zależnie od tego czy jadę do pracy czy z niej wracam) i to jakoś bez aplauzu. :-)

Pas środkowy zajmuję przed skrzyżowaniem- zazwyczaj tam staję na światłach przed rondem. Potem, zanim blachosmrodziarze ruszą, ja już mam za sobą torowisko i zjazd z ronda stoi przede mną otworem. :P Poza tym- na prawym pasie ustawiają się albo jadący na wprost, albo skręcający w prawo, więc taki, który chce zrobić pełne kółko po rondzie prawym pasem nie zdarza się często. A dla mnie jest to wygodne, bo na Słomińskiego w kierunku na dworca przy Arkadii muszę wbić na skrajny lewy pas do skrętu. Z prawego byłoby dużo trudniej.
Jest jeszcze jeden sposób, jak ktoś się nie śpieszy, ma dużo czasu (tak z kwadrans to trwa) i nerwy ze stali - można pojechać śmieszką dookoła ronda. Jest bezpieczna - jeśli nie liczyć pieszych, którzy non stop ładują się pod koła i zbyt małych wysp między jezdniami (mój rower się tam nie mieści i blokuje jeden pas ruchu). Ale spędzenie dwóch minut przy każdej jezdni i torowisku w oczekiwaniu na zielone mnie osobiście skutecznie odstrasza od jazdy tym bublem.
Ten sposób wykorzystałem pierwszym razem jadąc do pracy. Więcej nie powtórzę błędu polegającego na wjeździe na tę śmieszkę...
« Ostatnia zmiana: 30 Mar 2011, 15:15:43 wysłana przez Drex »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #81 dnia: 30 Mar 2011, 15:38:23 »
kiedyś tak zrobiłem (opcja ze ścieżką) i wszystko byłoby git, gdyby jakiś debil nie zablokował torowiska, a tramwaj na torowisku zablokował wszystko (dla ścisłości za chwilę były 3 tramwaje) za nim się to rozplątało minęło z 15 minut lekko. Od tamtej pory unikam tego miejsca jak tylko mogę.
Ten sposób wykorzystałem pierwszym razem jadąc do pracy. Więcej nie powtórzę błędu polegającego na wjeździe na tę śmieszkę...

Widzę, że w kwestii umiejętności organizacji ruchu zaprezentowanych przez Pana Galasa na tym skrzyżowaniu, jesteśmy wyjątkowo zgodni ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #82 dnia: 30 Mar 2011, 19:17:49 »

Bramka nr 1: możliwość uderzenia bocznego z prawej strony.


Ja staram się rozpędzić do 30-32 kmph i utrzymać aż do zjazdu albo do czerwonego światła przy zjeździe. Przy takiej prędkości, jadąc lewym pasem albo po linii oddzielającej lewy pas od środkowego przeważnie jadę tuż przed pierwszym samochodem, który raczej jedzie tam, gdzie ja. Bardzo rzadko jakiś samochód podejmuje próbę wysforowania się przede mnie.
AdrianSocho

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Kwi 2011, 20:14:55 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,584529.html

Potrącił 8-letnią dziewczynkę na rowerze
mk 02-04-2011, ostatnia aktualizacja 02-04-2011 15:20

Kierowca osobowego auta nie zauważył dziewczynki, przejeżdżającej ścieżką rowerową przez pasy. Lekko ranna ośmiolatka trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Budowlanej i Wincentego. Kierowca usiłował wykonać skręt w prawo. Nie zauważył dziewczynki i uderzył w jej rower - powiedział nam reporter TVP Warszawa, Marcin Włodarski.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Kwi 2011, 22:53:58 »
przejeżdżającej ścieżką rowerową przez pasy.

Albo jechała ścieżką przez jezdnię na przejeździe rowerowym, albo jechała przez pasy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #85 dnia: 04 Kwi 2011, 10:12:00 »
Tam są przejazdy więc raczej na pełnym legalu jechała.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #86 dnia: 04 Kwi 2011, 11:48:42 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,584890.html

Rowerzysta ranny na Grójeckiej
mk 03-04-2011, ostatnia aktualizacja 03-04-2011 22:31

Kobieta kierująca skodą zderzyła się z rowerzystą, jadącym ul. Grójecką.

Kobieta nie zauważyła poruszającego się jednośladem człowieka i zajechała mu drogę. Rowerzysta z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala - powiedział nam reporter TVP Warszawa, Marcin Włodarski.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Kwi 2011, 19:47:25 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,nie-ustapila-pierwszenstwa-rowerzyscie,162294.html


Młody rowerzysta trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego.
Kobieta, która jechała samochodem ulicą Sobieskiego i skręcała w Sikorskiego,
nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Młody mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami
głowy - relacjonuje na podstawie relacji świadków reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.
Rower jest zniszczony. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Pozdrawiam
Michał

Rano1

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Kwi 2011, 21:21:20 »
Kolejne. Wypadek na Saskiej Kępie. Pani w Subaru wjechała w rowerzystkę. Podobno tylko stłuczenia, jak piszą :

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,jechala-quot-kolarka-quot-i-wpadla-pod-subaru,163271.html

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #89 dnia: 11 Kwi 2011, 21:55:07 »
Nie znam tego miejsca, ale sądząc po niektórych komentarzach to tam by się może przydało zabezpieczyć okolice przed parkowaniem zasłaniającym widoczność. Sam wielokrotnie miałem taką sytuacje, że ktoś zaparkował swoje DMW X5 z przyciemnionymi szybami na rogu skrzyżowania i skutecznie zasłonił widoczność.
 
Siem dziwię ludziom którzy mieszkają w Centrum, nie umieją parkować i chyba przydziału w osiedlowym komitecie partyjnym na mniejszy samochód nie udało im się załatwić  :D :D ;D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "