Autor Wątek: Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?  (Przeczytany 3064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?
« dnia: 30 Cze 2013, 16:11:20 »
Witam Was
Jak w temacie. Do tej pory jeździłam Ryżową, Popularną, Jerozolimskimi, na Zesłańców skręcałam w lewo w Prymasa a potem w Kasprzaka, Towarową, Okopową i Anielewicza. Ale na Okopowej jest tor wyścigowy. Ryżowa zakorkowana i ciasno. Szukam jakiejś alternatywy.
Dodam, że poruszam się mieszczuchem i preferuję jazdę po ulicy.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Cze 2013, 17:20:15 »
Hej,

Ja śmigam z Niedźwiadka: Traktorzystów - Świerszcza (Ale są co najmniej 2 alternatywne trasy)- Dźwigowa - Połczyńska/Wolska (nie jest źle - tam na jezdni jest bardzo szeroko, nie zdarzają mi się krzywe akcje) - Kasprzaka i potem taki myk: Skierniewicka-Siedmiogrodzka/Grzybowska-Żelazna-Smocza i potem możesz sobie jechać Nowolipki, Anielewicza czy jeszcze inaczej.

Alternatywą było by jechać Dźwigowa - Powstańców Śl - Górczewska, ale to mega na około i śmieszka na Górczewskiej strasznie wq...a.

Zależy skąd jedziesz z Ursusa - Ryżową można ominąć np. Poczty Gdańskiej-Batalionu Włochy ale to na pewno będzie wolniej.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Cze 2013, 17:25:09 »
Dzięki za odpowiedź. Startuję z Jacka i Agatki.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Cze 2013, 17:42:22 »
@ skip_yeti
A co myślisz o ciągu Płocka/Żytnia/Smocza?

Ostatnio jeżdżę Smocza/Żelazna zamiast JPII i jestem zachwycona.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lip 2013, 10:49:51 »
@ skip_yeti
A co myślisz o ciągu Płocka/Żytnia/Smocza?

Myślę że jest OK. Widzisz, w zasadzie całe szeroko pojęte centrum jest pocięte siecią dróg alternatywnych wobec głównych i jeździ się nimi naprawdę fajnie. Sposobów połączenia powiedzmy Świętojerskiej z Wolską jest z 10 a każdy dobry.

Większy problem stanowi tranzyt z dzielnicy odleglej (Ursus f.e.) do Centrum. Tu mamy Aleje (lekko irytująca śmieszka), Połczyńską (tu nie każdy odważy się śmignąć 3-pasmówką), Odolany (MTB). Łopuszańska-Grójecka i Powstańców - Górczewska są już na około i też nie obfitują w rozwiązania przyjazne. Zlotego środka nie ma, trzeba zrobić każdą z tych tras w kilku konfiguracjach i wybrać najlepszą dla siebie.

Dzięki za odpowiedź. Startuję z Jacka i Agatki.

Włącz sobie Google Maps i popatrz:
Założenie - omijamy Ryżową
opcja 1 - chcesz jechać do Dźwigowej
opcja 1.1 - Tomcia Palucha - prosto przez mały park przy Dzieci Warszawy - Nowolazurowa (kawałek wertepów przy wjeździe) - Batalionu "Włochy" - Solipska i jesteś na Chrobrego już poza największym korkiem
opcja 1.2 Tomcia Palucha - prosto przez mały park przy Dzieci Warszawy - Nowolazurowa (kawałek wertepów przy wjeździe) - Batalionu "Włochy" - Solipska (tym razem w lewo) - Tynkarska (tu są płyty - trochę niewygodnie) i jesteś przy PKP Włochy.
Obie opcje można zrobić Poczty Gdańskiej zamiast tym parkiem - dalej, ale szybciej.
opcja 1.3 Nowolazurową przez tory - Świerszcza - Piątkowska - Szuberta - Notecka - Parowcowa i jesteś na Dźwigowej na początku pasów rowerowych (tą drogę ja bym chyba wybrał)

Opcja 2. chcesz jechać Alejami.
Dojeżdżając Solipską do skrzyżowania Ryżowej z Kleszczową jedziesz kawałek w lewo lub prosto i w zależności od kierunku po chwili skręcasz w Husarską z Chrobrego albo Wilczycką z Kleszczowej i korzystając z uliczek na Włochach turlasz się spokojnie do Popularnej a stamtąd do Alei.

To są opcje ogarnięte przeze mnie. Podejrzewam, że da się ich znaleźć jeszcze parę.

P.S. właśnie wróciem z Holandii i nic mi się tu nie podoba :/
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak dojechać z Ursusa na Świętojerską?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lip 2013, 11:34:36 »
skip_yeti dzięki wielkie za podpowiedź. Jeżdżę opcją 1.1 zmodyfikowaną - Walerego Sławka - Poczty Gdańskiej - Nowolazurowa (kawałek wertepów przy wjeździe) - Batalionu "Włochy" - Solipska i jesteś na Chrobrego już poza największym korkiem
Na Połczyńskiej wczoraj dwa samochody minęły mnie na gazetę, ale się nie zniechęcam - dziś już było dużo lepiej - wszyscy ładnie pas przynajmniej częściowo zmieniali.