Autor Wątek: przyczepka do roweru  (Przeczytany 3045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasia22p

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
przyczepka do roweru
« dnia: 25 Cze 2013, 14:22:05 »
Hej,
Trochę śledziłam ten temat, ale nie bardzo to mi pomogło. Macie może jakieś rady? Jaka przyczepka najlepsza? Rozważałam też samoróbkę, bo te kupne są strasznie drogie :/, ale tu też jest problem bo jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o to. Pewnie trzeba było to jakoś zaplanować żeby nie wywracała się na pierwszym zakręcie ^^" Bardzo chętnie przyjęłabym czyjąś pomoc.
Ogólnie chodzi mi o to żeby była bardziej szersza niż wyższa. Chciałam przewozić nią piecyk do gitary na próby i okazyjnie zakupy.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka do roweru
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Cze 2013, 18:55:10 »
Waga i rozmiary wzmacniacza są bardzo zbliżone do sakwy więc moja propozycja jest taka aby piecyk wyposażyć w haki i wieszać go na bagażniku. Z drogiej strony pozostałe klamoty i ... nie musisz się martwić co jak zabezpieczyć przyczepkę.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka do roweru
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Cze 2013, 18:04:11 »
Wydaje mi się, że to wyjątkowo marny pomysł. Piec swoje waży, więc będą problemy z równowagą, że o ryzyku obicia go nie wspomnę. Ale fakt, ceny przyczepek startują od ok. 400 zł. Mimo to polecam to rozwiązanie, zwłaszcza mając na uwadze gabaryty ładunku.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka do roweru
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Cze 2013, 21:09:09 »
Też bałbym się zamontować piec bezpośrednio na rowerze.

Jeżeli będziesz kupowała, to poszukaj używanej przyczepki do dzieci, jeśli tylko sprzęt się tam zmieści.
  • Używane są tańsze od nowych. Nie wiem, czy tańsze od towarowych, ale warto sprawdzić.
  • Dziecięce są łatwiej dostępne od towarowych, bo dosyć szybko przestają być potrzebne ;)
  • Masz spore szanse, że sprzęt z racji rodzaju przewożonego ładunku nie był poddawany torturom.
Zadbaj o używany sprzęt, a za kilka lat sprzedasz go dalej, odzyskując część pieniędzy.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka do roweru
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lip 2013, 08:55:11 »
Nie wiem, czy po napisaniu jednego posta koleżanka jeszcze pojawia się na forum, ale odnalazłem nazwę firmy, w której kupiłem w zeszłym roku swój sprzęt - nazywają się Eurelax i są na allegro. Co prawda bagażowych przyczep nie wystawiają, ale warto do nich zadzwonić.

Offline kasia22p

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
Odp: przyczepka do roweru
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lip 2013, 16:16:11 »
Jestem jestem, wyjechałam na trochę więc nie widziałam wpisów. Też mi się wydaje że przyczepianie pieca to słaby pomysł. Mimo wszystko swoje waży, ale i tak bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc ;)
Wit, dzięki zobaczę