Autor Wątek: Z metra Ursynów na Bemowo Górce  (Przeczytany 10328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« dnia: 13 Wrz 2012, 15:53:53 »
Witam, przed wakacjami jeździłam trasą JW.
Najpierw od Stacji Veturilo prz metrze :P DDR koło Kopy Cwila, Puławską (asfaltowym chodnikiem), Al. Lotnika, 50m Wilanowska, ścieżka na Wołoskiej z fragmentami po ziemi, Rostafińskich, ciągiem pieszo rowerowym na Banacha , schody, Prymasa, a na koniec ścieżka na Górczewskiej z małpowaniem koło Wola Parku >:( Po wiadukcie mogłam wbić się przez dziurę w zielonej sześciometrowej ścianie. No i jestem na miejscu.
Zajmowało mi to ok 1:10 h

Myślałam, czy po otwarciu tunelu na Dźwigowej nie skorzystać z tej opcji, ale nie wiem, czy ma to jakiś sens, bo ciąg Marynarska, Hynka... trochę mnie przeraża. Ale też jeżdżę taką trasą tylko w soboty, więc może nie będzie wielkiego ruchu. W sumie zaoszczędzę może 0,2 km, ale nie jest to pewne.
Czy warto się przesiąść na tą trasę?

Może ktoś zna jakiś miły skrót, albo jest mi w stanie polecić lepszy wariant dotychczasowej trasy.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz 2012, 16:34:14 »
Ciągu Marynarska - Hynka nie polecam, jezdnia całkiem szybka, da się jechać ale przyjemności mało. Chodnik w tragicznym stanie, miejscami brak aktualnie (szczególnie okolice budowy węzła przy torach).
Można to omijać ciągiem Cybernetyki-17-go Stycznia(spójna asfaltowa DDR - dobra nawet!), ale nie wiem czy opłaca się tak nadrabiać drogi.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrz 2012, 08:46:03 »
Dokładnie tak jak mówi Mhroku - trasa Marynarska-Hynka jest szybsza, zwłaszcza jak pojedziesz górą, wiaduktami (nie stoi się na światłach), ale jest mało fajna, nawet w weekendy.

Natomiast trochę nie rozumiem jeżdżenia aż do Rostafińskich. Ja bym spróbował 17 stycznia i później jakoś przez park Szczęśliwicki i mniejszymi uliczkami na skos do ronda Sybiraków.

Druga opcja jaką bym sprawdził to 17 stycznia i Krakowiaków, Pryzmaty (z noszeniem roweru przez tory), Popularna, Globusowa, Dźwigowa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz 2012, 13:36:52 »
Dzięki za inspirację chłopaki:D

Raczej nie jestem gotowa na jazdę wiaduktami z kupą pędzących tirów:(

To jeszcze mam pytanie, jak przedrzeć się przez Puławską do Cybernetyki? Tym zasikanym przejściem podziemnym :( czy jest alternatywa? Dalej Rzymowskiego jest ciąg pieszo rowerowy po południowej stronie, czy uliczki parkingowe? Czy lepiej się przedrzeć między blokami i Jadźwingów.

Natomiast trochę nie rozumiem jeżdżenia aż do Rostafińskich.
Przyzwyczajenie drugą naturą :) Poza tym jest tam stosunkowo mało świateł.

Jutro póki co chyba wykorzystam trasę pośrednią:) z modyfikacją omijającą część wertepów na Wołoskiej i Banacha.
Plan: odbicie z Wołoskiej w Woronicza, dalej Belską, Miączyńską i Miłobędzką, Racłowicką, Żwirki, Pruszkowska, Wiślicka, Dickensa, i na koniec na skos Bohaterów Września do Zesłańców Syberyjskich. Będzie więcej asfaltu, ale też więcej kręcenia i świateł, może korków. Odległość niby podobna. Zobaczymy, czy nie zabłądzę:D

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz 2012, 16:24:07 »
Park Szczęśliwicki jest dobry na spacer, ale nie komunikacyjnie. Jeśli planujesz się gubić, to tam masz na to duże szanse - a i trzeba lawirować między wszystkim i o każdej porze. [ludzie, co wy tu robicie nocą? Spać, a nie po parku się włóczyć! ...jak nie przymierzając ja...]

Banacha nie ma wertepów, jest gładka. A po południowej stronie Bitwy jest asfaltowa DDR.
Twoja trasa jest bardzo kręta, będziesz jechała z mapą i sprawdzała co dwa skrzyżowania "gdzie ja jestem?". Możesz jechać Wołoską do Racławickiej [po południowej stronie jest ścieżka, a Ty będziesz jechać północną, więc masz wybór].

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz 2012, 18:06:13 »
Banacha nie ma wertepów, jest gładka.
Ale niestety obowiązuje tu ciąg pieszo rowerowy, z kilkoma przejściami tylko dla pieszych. Wystające studzienki i odpadające płyty to tu codzienność (niemówiąc o TAXI). Ha, nawet wysyłałam pismo w tej sprawie:) I dostałam odpowiedź, że "naprawiają na bieżąco".

DDR na Bitwy widziałam, ale nie chcę slalomować w tą i z powrotem. :)

Chciałam skorzystać z infrastruktury na Racławickiej (ale wiadomo że kończy się na błocie), a taki pomysł wydał mi się najspokojniejszy. Okolicę znam, to może nie zbłądzę. :-\

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz 2012, 11:55:02 »
Ja bym pojechał tą trasą

http://www.bikemap.net/route/1836379

Minimalna ilość dróg głównych, minimalna ilość DDR, maksymalna ilość uliczek lokalnych. Dystans 15 km więc do pokonania w ciągu 45 minut.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrz 2012, 13:44:38 »
Jeżdżę tamtędy, więc propozycja modyfikacji trasy Roberta:

Kasprzaka - Elekcyjna - Wolska. Wtedy jedziesz Wolską prosto, a nie Kasprzaka w tunelu, którym samochody pędzą. Co prawda jadąc Wolską wyjazd tunelu ma się po prawej, więc trzeba przebić się potem na prawy pas [bo ląduje się na lewym], ale jeśli stanie się na światłach przy skrzyżowaniu z Redutową [z braku czerwonego można na nie poczekać na obszarze wyłączonym-zakreskowanym], to ruszając na zielonym ma się czystą drogę, bo samochody z tunelu właśnie zjechały, a następne jeszcze stoją na swoim czerwonym. Przynajmniej tak to działa w weekendy, kiedy tamtędy jeżdżę :)

Połczyńska prosto do Powstańców Śląskich - skoro już i tak na Połczyńskiej jesteś, to nie ma co bawić się w meandrowanie małymi uliczkami.

Na Bitwy nie ma meandrów - przez całą drogę DDR jest po południowej stronie jezdni. Przejechać trzeba tylko raz, na rondzie Zesłańców właśnie.

Co do Banacha - o ile pamiętam [z dużym "chyba"], to obowiązują nas DDR, a nie CPR, więc możemy tam jechać jezdnią. Ja przynajmniej jeżdżę.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrz 2012, 20:12:45 »
Niestety, obowiązuje :( Do tego jest po prawej stronie... Mam nadzieję, że się doczekamy zniesienia tego przepisu.
Cytuj
Art. 33. 1. Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z
 drogi dla rowerów i pieszych. (...)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Wrz 2012, 08:23:29 »
Przepis został zniesiony rok temu. Już nie ma obowiązku korzystania z ciągów pieszo-rowerowych.

Obecnie Art 33.1 brzmi:

art. 33 ust. 1: Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli
są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z
drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
ust. 1

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrz 2012, 13:09:27 »
Widzę, że nie nie ma co liczyć na rzetelność danych w internecie :-[ Zwykle korzystałam z http://mord.com.pl/ustawy/PORD_04_2012.pdf. A tu takie kwiatki!!!  >:(
Gdzie można znaleźć poprawny tekst, najlepiej jednolity? Bo szukanie nowelizacji przekracza moją cierpliwość.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Wrz 2012, 13:41:26 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Wrz 2012, 14:52:03 »
Najlepiej u źródła:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970980602

Dokładnie, WORDy, MORDy i inne stronki nie są wykładnią prawa i regularnie piszą takie bzdury, że klapki spadają z nóg ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrz 2012, 21:30:21 »
Dziś po wskazówkach Roberta (odnośnie odcinka do Zesłańców) jechało mi się krócej :D ~1:03 (nasmaruję łańcuch będę jeszcze szybsza!), w większości też bardziej gładko niż standardowo. Zrobiłam tylko objazd Metra Wilanowska Puławską (a nie Bukowińską), po czym odbiłam z niej dopiero w Odyńca. Od Zesłańców: Prymasa - Górczewska. Na Dickensa było tłoczno (co za szczęście, że chociaż jest weekend), na Racławickiej dopadli mnie gazetowcy, a tak to bez problemów.
Dzięki :)
Oczywiście planów z poprzedniego tygodnia nie wypróbowałam, bo musiałam rozłożyć przejazdy na dwa dni  ::) Będę testować dalej.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrz 2012, 07:33:39 »
Na Dickensa w weekendy wzmożony ruch bo na geodetów jest szkoła zaoczna.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Wrz 2012, 18:21:02 »
na Racławickiej dopadli mnie gazetowcy, a tak to bez problemów.
Jeżeli chodzi o Racławicką na odcinku Wołoska-Żwirki to tak, tam ruch jest szybki, warto jechać środkiem pasa. Ludzie szczególnie fajnie patrzą na mnie jak zjeżdżam tam na lewy pas, żeby skręcić w Miłobędzką :D

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Wrz 2012, 08:14:27 »
Jeżdżę bardzo podobną trasą (Imielin - okolice Zajezdni Redutowa) i na odcinku wspólnym obu tych tras jeżdżę dokładnie tak jak napisałaś w pierwszym poście. W większości po DDR, po jezdni jednak również (Lotników i Wilanowska, Wołoska od Domaniewskiej do Szpitala MSWiA czyli tam gdzie brak DDR po prawej stronie, Rostafińskich, Banacha i Bitwy od Żwirek do Białobrzeskiej, Rondo Zesłańców Syberyjskich, Wolska od Elekcyjnej do końca). Czas jazdy na ogół 50-55 min, najszybszy 42 min. Na Rondzie Zesłańców jeżdżę prawym pasem, tak zaleca pokonywać to miejsce Inżynier Ruchu (kiedyś dostałem taką odpowiedź). Wjazd z DDR tuż przed skrzyżowaniem, zjazd tuż za przystankiem (nigdy żadnych problemów, trzeba tylko uważać na autobus, jak jest za plecami trzeba jechać prawie do końca zatoczki). Inne propozycje wydają się rzeczywiście krótsze, ale mam wrażenie że więcej tam kręcenia, łamania przepisów (jazda po przejściach, tak jak np. na Bitwy ale tam brak jest znaków końca DDR przed wjazdem na pasy a znaki pionowe są w końcu nadrzędne nad poziomymi więc w razie czego mandatu nie przyjmę), świateł itp. Ale wypróbuję, choć zupełnie nie znam niektórych przepraw.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Z metra Ursynów na Bemowo Górce
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Wrz 2012, 12:59:14 »
Dziś pokonałam fragment Konarskiego->Kasprzaka. (Konarskiego, obok domków i boiska przedeptem, Rędzińska, Strąkowa, Pola, Człuchowska, Sowińskiego, Wolska, Kasprzaka) Tempo było krajoznawcze, ale myślę, że to szybka opcja.

Już zakochałam :-* się w tej trasie:
+ Dwa światła na czterech kilometrach.
+ Tory do pokonania na płasko.
+ Ruch samochodowy żaden.
+ Cicho jak na wsi :o

Minusy:
- trochę płyt betonowych
- nielegalny przejazd między murami cmentarza
- ciężarówki na Wolskiej i Kasprzaka

Zobaczymy jeszcze jak będzie w drugą stronę.