Autor Wątek: Bluza rowerowa  (Przeczytany 5583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Bluza rowerowa
« dnia: 14 Mar 2012, 20:54:07 »
Witajcie,
co myślicie o poniższych bluzach? Czy warte są swej ceny? A może lepiej dopłacić i mieć coś dużo lepszego?

Bluza/ ew. kurtka ma służyć na wiosnę/jesień na temperatury około 0-11 stopni , priorytetem jest dobre odprowadzanie wilgoci, ochrona przed wiatrem. Dobrze byłoby gdyby miała jakąś membranę.
[url=http://allegro.pl/koszulka-bluza-rowerowa-rekaw-czarna-membrana-m-i2178432429.html]http://allegro.pl/koszulka-bluza-rowerowa-rekaw-czarna-membrana-m-i2178432429.html

http://allegro.pl/bluza-rowerowa-membrana-70-taniej-promocja-xl-i2183522031.html [/url]

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bluza rowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Mar 2012, 21:36:49 »
priorytetem jest dobre odprowadzanie wilgoci, ochrona przed wiatrem. Dobrze byłoby gdyby miała jakąś membranę.
To jest trochę tak jakby zaprzeczenie, membrana nigdy nie da Ci dobrej oddychalności - albo ochrona przed wiatrem/deszczem, albo oddychalność, coś za coś ;)

Ostatnio kupiłem taki Softshell (w opisie jest nieco dziwnie, ale nie ma on membrany): http://www.mikesport.pl/rogelli-padua-kurtka-rowerowa-softshell-pl.html
W zasadzie bardzo fajna bluza, zakładam pod nią bluzę termo i w temperaturach ~ -2 do 3 st. sprawdza się świetnie, w wyższych temperaturach zakładam zwykłą koszulkę kolarską i też jest dobrze, nie ma mowy o przegrzaniu.
« Ostatnia zmiana: 14 Mar 2012, 21:38:25 wysłana przez Safian »

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bluza rowerowa
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Mar 2012, 00:48:13 »
Ja bym w tak tanie rzeczy nie szedł. Ta cena zapewne świadczy o czymś.
Inną kwestią jest pytanie. Czy tą kurtkę / bluzę jak napisałeś, chcesz mieć jako warstwę wierzchnią?
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bluza rowerowa
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Mar 2012, 14:41:49 »
Czy tą kurtkę / bluzę jak napisałeś, chcesz mieć jako warstwę wierzchnią?

Tak

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Bluza rowerowa
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2012, 14:59:02 »
Prawdziwe bluzy odprowadzające wilgoć i jednocześnie chroniące przed wiatrem kosztują sporo więcej. Prostszy zestaw to bluza ocieplana (nie znam tych z aukcjii, musiałbym pomacać, dla mnie odnośnikiem są bluzy BCM Nowatex za ok. 100 PLN) i pod nią koszulka lub koszulka z długim rękawem. W razie wiatru uzupełniona o cienką "cytrynkę" z decathlonu. Taki zestaw (w moim przypadku) sprawdza się od -15 (a może i niżej) do +10.
AdrianSocho

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bluza rowerowa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Mar 2012, 10:07:03 »
popatrz teraz w decathlonie, są spore przeceny na resztki kolekcji. Ja rok temu bluzę wierzchnią, ocieploną, oddychającą kupiłem za 100 zamiast 300. A IMHO, za 59 złotych nie kupisz dobrej, wierzchniej odzieży.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bluza rowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2012, 09:27:14 »
Cześć.
Polecam bluzy rowerowe Nalini są może i droższe (cena ok. 400pln), ale są dobrze wykonane i dobrze utrzymują ciepło- jeżdżę w niej już 2 sezon.
Przejeździłem w niej 2 zimy w temp. do minus 25stopni celcjusza i znakomicie mi się sprawdziła.
Pod nią oczywiście miałem 3 warstwy:oddychającego T-shirta, i dwie cieniutkie bluzy z bawełny i laikry.
W bluzie Nalini  jeździłem też w okresie wczesnowiosennym i jesiennym- w trochę cieplejszych dniach zakładałem ją tylko na oddychającego t-shirta. Bluzy te mają ciekawą kolorystykę, dobrze wykonany zamek błyskawiczny i pojemną tylną kieszeń, do której można włożyć nie tylko klucze od domu, komórkę, dokumenty, ale i małe zakupy...
Z trochę tańszej wersji bluzowej na rower,(cena do 300zl bez rabatu) polecam bluzy b`twin np. bluzę Targo (85%polyester,15%polyurethane)- bardzo ciekawa kolorystyka- dużo elementów odblaskowych, oprócz tego zamontowana na stałe szeroka opaska odblaskowa, zamykane i otwierane wywietrzniki w części bocznej, dobrze działające zamki błyskawiczne i ciekawe rozwiązanie z tylną kieszonką. Oprócz 3-dzielnej dużej tylnej kieszeni, jest jeszcze mała (zamykana zamkiem błyskawicznym) kieszonka na np. dokumenty
P.S. Na niektóre produkty b`twina, są jeszcze rabaty do 40% w sklepach Decathlona
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron