Autor Wątek: Dźwigowa  (Przeczytany 18584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Dźwigowa
« dnia: 01 Lip 2011, 07:51:13 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9871370,Dzwigowa_jednak_otwarta__Paraliz_odroczony.html
Cytuj
Dźwigową jednak otwarta. Paraliż odroczony
Nie w piątek ale dopiero w poniedziałek zostanie zamknięty tunel na Dźwigowej.
Wbrew alarmistycznym zapowiedziom o "natychmiastowym nakazie" zamknięcia tuneli na Dźwigowej z powodu ich fatalnego stanu technicznego Zarząd Dróg Miejskich odkłada początek remontu do wieczora w poniedziałek 4 lipca. Przejazd miał być wyłączony z ruchu w piątek od rana, ZTM w ostatniej chwili przełożył wprowadzenie objazdów, ale pasażerowie mogą być zdezorientowani.

 Osiadającą nawierzchnię w tunelach na Dźwigowej drogowcy ratowali ostatnio jesienią zeszłego roku. Wtedy przejazd był zamknięty przez niemal cały październik. Jezdnia jest jednak podmywana nadal i nadzór budowlany polecił natychmiast przystąpić do kapitalnego remontu. Do połowy lipca miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg ma ustalić jego zakres. Od tego zależy, jak długo Dźwigowa będzie wyłączona z ruchu. Rzecznik ZDM Adam Sobieraj mówi, że "przez cały okres letni", ZTM ustalił wstępnie objazdy aż do 30 września.



Hm. Ostatnim razem tą uliczkę remontowali raptem z rok temu?
Cóż.
Ma ktoś jakiś pomysł na przejechanie z Połnczyńskiej do Al. Krakowskiej bez kluczenia po Piastowie i Pruszkowie i bez ganiania do Prymasa 1000-lecia tudzież Towarowej? Coś o gładkim asfalcie? Czy też dobrze pamietam i nci takiego nie ma w pobliżu i czeka mnie zapitalanie nie 15, ale 25km przez Komorów?


Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lip 2011, 09:07:05 »
Przy okazji któregoś z takich komunikatów ZDM (czy kto tam tym na miejscu zawiaduję) powiedział że będzie możliwość przejścia na piechotę. Z palcu budowy będzie wygrodzone przejście. To oznacza że zeszłoroczne zamknięcie, gdzie nie było żadnej możliwej alternatywy dla pieszych prócz biegania po torach nad tunelem, poskutkowało. Także według zapewnień obecnie ma być przejście piesze. Dodali tez adnotacje że i ono zniknie kiedy prace osiągną pewien stopień zaawansowania. Póki jednak się da, jeździjcie tamtędy.
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2011, 09:08:16 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lip 2011, 09:24:54 »
Ale owo "przejście pieszo" będzie nadawało się do przejazdu rowerem bez zsiadania z niego? Bo jak nie to dla mnie to żadne ułatwienie... Ja nosił swojego pozioma nie będę (ew. Dorota Safjan może to robić za mnie jak jest taka chętna).


storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lip 2011, 00:04:03 »
No i NIE stało się. Dźwigowa jest ciągle OTWARTA, nie widać żądnych oznak wskazujących na jej rychłe zamknięcie w najbliższej przyszłości, zero robotników, zero zagród, zasieków, pól minowych, etc ;)


Natomiast dziwi mnie trochę postawa ZDMu, mediów i innych służb porządkowych w tym mieście, które jakiś czas temu podnosiły głosy, ze owa ulica będzie zamknięta, a tymczasem kiedy jeszcze nie jest - milczą. Czyżby w tym mieście nikt nic nie wiedział, na temat bardzo ważnej drogi dla komunikacji między dwiema dzielnicami? Czyżby tam "na górze" nikt się nie interesował niczym poza swoim własnym stołkiem, na którym siedzi?


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2011, 09:27:36 »
No i NIE stało się. Dźwigowa jest ciągle OTWARTA, nie widać żądnych oznak wskazujących na jej rychłe zamknięcie w najbliższej przyszłości, zero robotników, zero zagród, zasieków, pól minowych, etc ;)

Czekają aż ludzie wrócą z urlopów, albo przynajmniej na moment wymiany turnusów na koloniach.


Natomiast dziwi mnie trochę postawa ZDMu

Przespało się ostatnią dekadkę? ;)


Czyżby w tym mieście nikt nic nie wiedział, na temat bardzo ważnej drogi dla komunikacji między dwiema dzielnicami? Czyżby tam "na górze" nikt się nie interesował niczym poza swoim własnym stołkiem, na którym siedzi?

Właśnie tak.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lip 2011, 10:50:04 »
1. No to wtedy będzie radocha nie z tej ziemi...


2. To samo pytanie mam do Ciebie - przespaliście dekadkę w tej Wybiórczej, że już zapomnieliście sprawdzić, czy służby lokalne faktycznie wykonują swoją pracę o której pisaliście już kilka razy? Narobiliście wielkiego szumu, kupa ludzi przeniosła się robić korki gdzie indziej (jak dla mnie wspaniale!), ale remontu jak nie było, tak nie ma. Więc jak to jest z tą rzetelnością informowania przez media? ;>   (wiem wiem, nigdy jej nie było? ;) )

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lip 2011, 11:29:04 »
To samo pytanie mam do Ciebie - przespaliście dekadkę w tej Wybiórczej

Odpowiedziałbym, gdyby to pytanie było do mnie. W Wybiórczej to ja nawet nie pracuje, a Ty oczekujesz odpowiedzi jakbym był Redaktorem Naczelnym.

Równie dobrze w ten sposób możesz mnie pytać o zdanie Kościoła w sprawie aborcji, politykę rządu w sprawie autostrad i inne tematy :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lip 2011, 21:04:48 »
Tak czy inaczej artykuły o tematyce rowerowej pisujesz (ostatnio czytałem ten o pakowaniu się na wyprawy rowerowe, fajne muszę przyznać), i mógłbyś cos napisac o utrudnieniach związanych z przejazdami pomięzy Bemowem a Włochami ;)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lip 2011, 21:11:43 »
mógłbyś cos napisac o utrudnieniach związanych z przejazdami pomięzy Bemowem a Włochami ;)

Nie mógłbym. Nie pracuje w Wyborczej w dziale lokalnym, tylko w Polsce na Rowery. Tematyką stricte lokalną się nie zajmujemy.

Ale możesz napisać list do Stołecznej. Czasem publikują takie listy lub podejmują tematy na ich podstawie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lip 2011, 07:23:32 »
Napisałem na Alert24, jak widać bez rezultatu. Szanowni pracownicy Agory i podrzędnych spółek/działół mają problemy z przekazywaniem sobie informacji i reagowaniem na nie. Trochę szkoda.


storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lip 2011, 15:13:20 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9985137,Remont_Dzwigowej_znow_odwolany__Zamkna_za_tydzien_.html
Cytuj
Remont Dźwigowej znów odwołany. Zamkną za tydzień?
Informacje o zamknięciu ul. Dźwigowej przy skrzyżowaniu z Połczyńską dementuje Biuro Koordynacji Remontów. Ulica zostanie zamknięta, ale najprawdopodobniej dopiero za tydzień.
Informacja o zamknięciu ul. Dźwigowej, podawana przez Zarząd Dróg Miejskich okazuje się być nieaktualna. Urzędnicy zmienili zdanie i odwołali weekendowe prace na skrzyżowaniu Dźwigowej i Połczyńskiej.

- Dźwigowa i tak zostanie zamknięta w przyszłym tygodniu, gdy rozpocznie się naprawa odwodnienia, dlatego zdecydowaliśmy, że nie ma sensu teraz robić remontu skrzyżowania - mówi Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora ds. remontów.

ZDM przygotowuje się do zamknięcia Dźwigowej na dłużej, żeby kontynuować naprawę tamtejszego odwodnienia. Na razie prace prowadzone są na skarpach.


WRESZCIE. Wreszcie się ktoś obudził w ZDM i w stołecznej części gazetki i napisał CO SIĘ DZIEJE z ulicą, która łączy trzy dzielnice... Brawo dla redaktorków i rzecznika. Co prawda spóźnili się tylko 3 tygodnie, ale cooo taaaammm...


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lip 2011, 16:28:14 »
Napisałem na Alert24, jak widać bez rezultatu.

Widać nie uznali Twojej wiadomości za istotną. Nie pytaj mnie czemu :) Ja w Stołecznej nie pracuję.


Szanowni pracownicy Agory i podrzędnych spółek/działół mają problemy z przekazywaniem sobie informacji i reagowaniem na nie. Trochę szkoda.

Trudno mieć problem z czymś, czego się nie robi. Nie mam płacone za przekazywanie info do działu lokalnego, ani żadnego innego. Ja jestem od pisania tekstów i obsługi kalendarza imprez na PnR. I tym się właśnie zajmuję.

Także Twoje żale do mnie są podobne jak gdyby ktoś Ci zarzucał, że nie pucujesz podłogi w serwerowni mopem ;) Ty po prostu nie masz tego w obowiązkach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lip 2011, 16:42:33 »
@Raffi, niestety, ale nie. U mnie w firmie, jak trafi się kluient i na przykład przyjdzie do mnie, kiedy ja naprawiam czyjś sprzęt, to moim OBOWIĄZKIEM jest przekazanie go i jego problemu dalej, do odpowiedniego pracownika, a nie olanie, bo "ja jestem od czego inny". A przecież nikt mi nie płaci za obsługę klientów.
To samo powinno dotyczyć właśnie Agory. A skoro nie dotyczy to cóż...... Nienajlepiej to świadczy o firmie. Nienajlepiej. Zdaje się, że ukuty termin "wybiórcza" jest naprawdę celująco dobitnym okresleniem na Waszą pracę w tej firmie... :p


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lip 2011, 16:58:23 »
@Raffi, niestety, ale nie.

Chyli jednak śmigasz mopem op serwerowni? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lip 2011, 18:04:28 »
to moim OBOWIĄZKIEM jest przekazanie go i jego problemu dalej,(...)
(...) A przecież nikt mi nie płaci za obsługę klientów.

A jak to nazwiesz, jak nie obsługa klienta.
A skoro jest to twoim obowiązkiem, to znaczy, że za to ci płacą.
Bo pracodawca, płaci pracownikowi, właśnie za wykonywanie obowiązków.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany