Autor Wątek: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.  (Przeczytany 27875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Cze 2011, 20:40:40 »
Hm, ja mam do przetransportowania gitarę, będę z nią zapsztalać w sobotę 60 km. Zastanawiam się, jak z nią jechać, by nie musieć jej targać na plecach... bo rzeczywiście jazda z plecakiem (czy pokrowcem gitarowym) do najbardziej komfortowych na rowerze nie należy. Natomiast całkiem wygodnie mi się jeździ z torbą na ramię (nie na ramie ;) ) zwisającą z boku.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Cze 2011, 21:23:13 »
No wiesz @Raffi... My obecnie mamy zamiast plecaków rowery na plecach ;)
Osobiście też wróciłem do sakw z kufra i... to jednak ma swoje i walety i zady... Niby łatwiej zdjać i przenieść, ale trudniej się dostać. Zastanawiam się nad jakąś walizką montowaną na bagażniku... Ktoś próbował może taką 50-60 litrową walizkę zamontować?
A co do pampersa - od kiedy skończyłem 2 czy 3 latka nie korzystałem z tego czegoś, no ale jak ktoś musi? No cóż... Starość nie radość... :> A poważniej - próbowałem z nakładkami żelowymi, ale się zdarło mocowanie u uciekło na drodze z Pruszkowa do Ożarowa. Potem w użyciu były ręczniki nakładane, ale i tak to nie było to. Koniec końców pionowiec w stanie nie nadającym się do jazdy, bez przerzutki, powędrował do komórki, a ja się cieszę z pozioma - bo jeżdżę na poziomie. Dwuznacznie ;)
P.S.

@Makenzen - spróbuj ją jakoś ustawić z boku bagażnika, przywiązać go do niego z boku? Może tak by się dało? I górę usztywnić do sztycy siodełka, albo co?


Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Cze 2011, 22:33:51 »
@ Raffi. Nie wiem jak kompozyt, ale kydex byłby pewnie dobry. Łatwo się formuje. Na jakimś zdjęciu widziałem gianta revivę z osłonką w postaci rurek pcv(?) trzymanych tylko przed/za blatem przez druty. drugi koniec ślizgał się swobodnie. Sorki za OT...

storm

  • Gość
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Cze 2011, 23:22:42 »
@Darek: bardziej chodzi o tego typu "orurowanie" jak na tej stronie:
http://www.velogic.pl/oferta/semi_low_racer/


IMHO mimo kupowania rurek elektrycznych, hydraulicznych i ich testowania - nie spotkałem się z lepszymi, niż te od Mariusza Łuczaka.


Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Cze 2011, 23:27:36 »
Czy za "pampersa" rozumie się wyłącznie gatki, spodenki długie, krótkie itp. z "kieszonką" z wszytą w środku pod tyłkiem gąbką ?
Jeśli tak, to mam krótkie spodenki z wewnętrzną warstwą elestyczną w którą jest wszyta taka cienka gąbka. Niestety nie przepadam za jazdą w tym. Czuję jak gąbka zatrzymuję, wydzielane moje ciepło i w ten sposób "podgrzewa" moje (ekhm) krocze oraz wewnętrzne części ud. Bardzo niefajne uczucie pieczenia, a później parzenia!  Może to z tymi spodenkami coś jest nie tak?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Lip 2011, 01:08:32 »
Wildzi, może po prostu kupiłeś damską? Damskie mają zapewniać ochronę przed zwyczajowym "złapaniem wilka" i być przy tym antybakteryjne...

mplonski

  • Gość
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Lip 2011, 01:12:30 »
@storm:

da się, ale niewygodnie.

przykład:


autor: Cezary Brudka
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2011, 01:14:42 wysłana przez m.p »

storm

  • Gość
Odp: Czy jazda w pampersie to szpan? Czyli jak się komu wygodniej jeździ.
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Lip 2011, 07:37:24 »
@m.p - nie o to mi chodziło. Zastanawiałem się nad trwałym zamocowaniem walizki NA bagażniku. Nie za nim a la przyczepka, ale NA. oczywiście dokręcona albo co do bagażnika śrubami itd. gdzieś widziałem małe walizeczkiw  ten sposób dokręcone, ale zastanawiam się czy taka duża... By dała radę... ;)
Po co? W ramach zastępstwa za sakwy i braku kufra.