Autor Wątek: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów  (Przeczytany 47305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Sie 2011, 13:08:49 »
Cytuj
@Bear, mój drogi... Nie chciałem używać takich argumentów, ale obawiam się, że kiedy ja jeździłem po ulicy na Wagancie, to ty jeszcze robiłeś pod siebie na nocniczku :)


Zdziwiłbyś się bardzo. Jak zacząłeś jeździć po ulicach (o czym sam pisałeś, kiedy to nastąpiło) to moja starsza córka przestała robić do nocniczka.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Sie 2011, 13:48:15 »
@Bear, mój drogi... Nie chciałem używać takich argumentów, ale obawiam się, że kiedy ja jeździłem po ulicy na Wagancie, to ty jeszcze robiłeś pod siebie na nocniczku :)
I co?
W tym nocniku też powinien sobie lusterko zamontować?  :D
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Sie 2011, 13:57:24 »
lusterko, czujnik kupy, koniecznie kask i kamizelkę odblaskową. I dzwonek.

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Sie 2011, 16:29:27 »
I co?
W tym nocniku też powinien sobie lusterko zamontować?  :D


O ile ciągle jeszcze w nim siedzi - a na co wskazują jego posty - to tak :D


Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Wrz 2011, 10:45:07 »
@Lakiana - nie masz problemów z żołądkiem? Tyle żółci co się z ciebie wylewa, no no...
Od razu argumentum ad personam? Śmierdzi mi to podwójną moralnością. Gdy opieprzają Cię mężczyźni, szukasz rzeczowych argumentów, żeby to odeprzeć. Za to gdy kobieta ma coś do Ciebie, atakujesz kobietę - dlaczego? Z braku szacunku? Z uważania ich za rasę niewolnic, pozbawionych mózgów? Może sam powinieneś udać się do lekarza ze swoimi problemami...?

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Wrz 2011, 10:47:16 »
a jaki to ma związek z tematem tego wątku?
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Wrz 2011, 10:48:57 »
a jaki to ma związek z tematem tego wątku?
A wypowiedzi Storma nie na temat mają większy związek? Czemu czepiasz się akurat mnie?

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Wrz 2011, 11:15:13 »
@Lakiana już Ci kiedyś mówiłem że nie czepiam się Ciebie, czepiam się tego że to forum to jedyne forum jakie znam gdzie tylko pierwsze 5-10 postów jest na temat a potem jest to regularna, otwarta walka jednej "grupy" rowerowej z resztą...

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Wrz 2011, 11:56:09 »
Od razu argumentum ad personam? Śmierdzi mi to podwójną moralnością. Gdy opieprzają Cię mężczyźni, szukasz rzeczowych argumentów, żeby to odeprzeć. Za to gdy kobieta ma coś do Ciebie, atakujesz kobietę - dlaczego? Z braku szacunku? Z uważania ich za rasę niewolnic, pozbawionych mózgów? Może sam powinieneś udać się do lekarza ze swoimi problemami...?
Lakiana, jak masz coś do mnie, to tam po lewej maz ikonkę wiadomości prywatnej. Chyba wiesz jeszcze jak z tego korzystać?
Pomijam fakt, że nieważne kto mnie opieprza i za co, argumenty stosuję takie jakie chcę, a czasami ich nie stosuję, bo mi se ne kce. I co mi zrobisz? :P


Prośba do moderatora: baaardzo ładnie proszę o przeniesienie części wątku z naszymi osobistymi wypowiedziami do innego wątku w Hydepartku lub nawet do kosza. Dziękuję ślicznie.
EOT.


Woydzio

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Wrz 2011, 16:20:13 »
Najlepsze są Twoje argumenty typu "[ziew]" - normalnie nie do zbicia.
Woydzio

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Wrz 2011, 19:04:51 »
Nie mówiąc już o tzw. martwym punkcie. by mieć w miarę płynny obraz tego co masz z tyłu powinieneś mieć dwa lusterka jeszcze jedno po środku nad głową i tak byś się często obracał ze względu na martwe punkty, tak że pod tym względem się z Tobą w ogóle nie zgodzę, i podtrzymuję swoją wcześniejszą wersję...

I słusznie, kiedyś to może Ci uratuje życie. W lusterku nie wszystko widać. Najlepszym przykładem jest Bej, który nie zauważył w nim 15 metrowego Neoplana i wjechał gościowi wprost pod koła zmieniając pas.


A ty Storm przyznaj się wreszcie że pod tym względem poziomka jest gorsza od poczciwego pionowca (nie no prędzej mi kaktus wyrośnie niż on się do tego przyzna :P

Ja to powiem, bo Storma musiałbyś chyba ze skóry obdzierać. Poziom ma gorszą widoczność do tyłu. Aby nim bezpiecznie jeździć po mieście warto nauczyć się umiejętności wstawania z fotelika podczas jazdy i obracania się za siebie. Bez tego ani rusz.

Im bardziej poziomo jest fotelik, tym trudniej się odwrócić i tym gorsza widoczność do tyłu. Dlatego mało kto jeździ po mieście lowracerem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

dwapedalymam

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Wrz 2011, 19:05:33 »
A po co lusterko przy rowerze? Rozumiem, gdy ktoś ma skręcony kręgosłup i nie może ruszyć głową. Rozumiem poziomkowców, bo leżąc faktycznie ciężej odwrócić głowę. Ale na normalnym rowerze czy nawet na NIRze* lusterko jest tylko zbędnym dodatkiem niepotrzebnie zwiększającym szerokość, wagę i opory powietrza.
Woydzio
*NIR - Nędzna Imitacja Roweru - wszystkie te pseudorowery z nisko umieszczonymi siodełkami, lansiarskie pseudorowery typu chopper itp.

Ja lusterka używam na ulicy, oraz kiedy jadę obok znajomka  po DDR, żeby zareagować odpowiednio wcześniej i nie blokować innym drogi (co zdarza się na DDR nagminnie), a ciągłe obracanie czaszki nie ma sensu - więc jak dla mnie to wygoda :)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2011, 21:28:02 wysłana przez dwapedalymam »

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Wrz 2011, 19:54:53 »
Nie no lusterko się jak najbardziej przydaje, ale nie jest elementem niezbędnym, tak samo jak bagażnik, się przydaje ale można się bez niego obyć...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Wrz 2011, 20:06:17 »
@Raffi, nie znasz mnie. Lub znasz o wiele za mało.


@dwapedalymam - chyba mylisz Starego Beja z Adbejem...

dwapedalymam

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Wrz 2011, 21:28:49 »
@dwapedalymam - chyba mylisz Starego Beja z Adbejem...


Sorki, wywaliłem tą część ;) wypowiedzi.