Warszawska Masa Krytyczna

Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne => Polska i Świat => Wątek zaczęty przez: Raffi w 27 Paź 2010, 08:45:08

Tytuł: A w Krakowie...
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 27 Paź 2010, 08:45:08
Policja się obraziła i wyszła z zespołu zadaniowego, który opiniował drogi rowerowe. Wyszła z powodu rowerzystów. Ciekawy materiał o tym TUTAJ:

http://laku82.wrzuta.pl/audio/7ssLleZDwNn/rowerzysci_vs_policja_-_zespol_zadaniowy (http://laku82.wrzuta.pl/audio/7ssLleZDwNn/rowerzysci_vs_policja_-_zespol_zadaniowy)
Tytuł: Odp: A w Krakowie...
Wiadomość wysłana przez: gromanik w 27 Paź 2010, 18:47:43
Nie wiem, jak Policja opiniuje projekty w Krakowie, ale jeśli robią to tak jak ich koledzy z WRD KSP, którzy potrafią zaopiniować pozytywnie drogę dla rowerów, która nie ma przerw w ciągłości na drogach poprzecznych a jednocześnie nie ma oznakowanych ani oznakowaniem pionowym ani poziomym przejazdów rowerowych, pomimo, że przejścia dla pieszych tuż obok mają oznakowanie pionowe i poziome, to się nie dziwię, że doszło do konfliktu...

To też uzyskało pozytywną opinię WRD KSP, więc można dojść do wniosku, że w zakresie opiniowania projektów kompetencje Policji kończą się na przystawieniu stempla:
(http://images.photo.bikestats.eu/zdjecie,600,73163,absurdalna-sprzecznosc-oznakowania.jpg) (http://images.photo.bikestats.eu/zdjecie,600,73163,absurdalna-sprzecznosc-oznakowania.jpg)
Tytuł: Odp: A w Krakowie...
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 28 Paź 2010, 09:20:09
Jak opiniują? Ano tak: http://www.mmkrakow.pl/10863/2010/10/27/rowerowa-orka-na-ugorze?category=magazyn (http://www.mmkrakow.pl/10863/2010/10/27/rowerowa-orka-na-ugorze?category=magazyn)

Swoją drogą czytając to jakbym słuchał naszych urzędników. U nas jest z resztą gorzej niż w Krakowie. Oni tam przynajmniej mają gdzieś wyznaczone tempo 30 i kontrapasy. A u nas poza jednym kontrapasem NIE MA NIC. Zapewne też ze względów BUD (bezpieczeństwa urzędników drogowych).
Tytuł: Odp: A w Krakowie...
Wiadomość wysłana przez: gromanik w 29 Wrz 2011, 13:06:47
Rowerem przez Kraków / Cracow by bike (http://www.youtube.com/watch?v=C6MoIXyNZKc&NR=1&feature=fvwp#)
Tytuł: Odp: A w Krakowie...
Wiadomość wysłana przez: Wojtek w 30 Wrz 2011, 10:46:08
Miałem właśnie zacząć wątek pod podobnym tytułem , ponieważ przez ostatnie kilka dni przy okazji wizyty w Krakowie pokontemplować ruch rowerzystów , niestety praktycznie tylko na starym mieście...
Myślę że warto zacząć od istnienia kontrapasów na mniej więcej co drugiej ulicy na starówce, do tego dochodzi uprzywilejowanie rowerów (co w sumie oczywiste) w strefach , w których ruch samochodowy jest ograniczony , do dostaw , służb porządkowych i mieszkańców i te pierwsze dwa też tylko w nocy.
Kolejne rozwiązanie które rzuciło mi się w oczy to coś takiego że jest normalna ulica , która za skrzyżowaniem , nie ma kontynuacji , ponieważ z drugie strony jest tylko jednokierunkowa, lecz jakieś sto metrów przed skrzyżowaniem zaczyna się z lewej strony jezdni pas rowerowy , który już poza jezdnią przekracza torowisko(także pas autobusowy ...) i ruch poprzeczny  i płynnie zamienia się w ddr-ke  .
Ogólnie byłem miło zaskoczony rozwiązaniami nie tylko rowerowymi , ale również komunikacyjnymi(w sensie komunikacji miejskiej )