Autor Wątek: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater  (Przeczytany 6490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« dnia: 17 Cze 2016, 12:06:48 »
Czy w niedalekiej przyszłości tak będzie wyglądać skrzyżowanie Emilii Plater z alejami Jerozolimskimi? Przejścia dla pieszych i rowerowe przejazdy przez 3 wloty skrzyżowania.
projekt tu: https://goo.gl/photos/AdyUEPpJ9chNGLk2A

Już na pierwszy rzut oka widać kłopot przy skręcie z EP na wschód. Jadąc drogą rowerową okrążyć trzeba całe skrzyżowanie i potem kicha z włączeniem się do ruchu. A na rower jadący w ruchu ogólnym pasem (prawym) do skrętu w Jerozole będą trąbić wszyscy okoliczni kierowcy.
... jakieś inne uwagi?

(i proszę o info, czy link się otwiera, mam wciąż jakieś kłopoty z odnośnikami do albumów zdjęciowych z gógla)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Cze 2016, 13:30:07 »
mozna duzo uwag zgłosic tylko czy jest sens. Jeśli nie bedzie konsultacji to bez sensu zużywać klawiature.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Cze 2016, 16:01:19 »
Sens jest zawsze. Chociażby po to by za rok czy dwa ktoś z miasta nie mówił "to wspaniałe rozwiązanie, rowerzyści nie mieli nic przeciwko, by jeździć naokoło, przez 3 wloty i zaliczać 3x więcej przecięż ruchu z autami".

Poza tym poza konsultacjami społecznymi sa jeszcze inne drogi!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Cze 2016, 10:26:11 »
Hm, infrastruktura w żadne sposób nie możliwa jazdy Jerozolami, więc wg mnie można zignorować nowy kawałek ddr po chodniku od razu zjechać na lewą stronę EP i skręcać na zasadach ogólnych, robię tak w kilku miejscach i jak na razie nikt nie zatrąbił. Największa szkoda, to że nie będzie przejścia przez Jerozole po wschodniej stronie.


edit: link otwiera się bez problemu, dzięki za udostępnienie :)
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2016, 10:34:10 wysłana przez em c »

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Cze 2016, 11:42:32 »
Moje uwagi do projektu skrzyżowania Alej Jerozolimskich (AJ) x Emilii  Plater (EP) przy Dworcu Centralnym (DC)

1. Na jezdni zachodniej EP w kierunku południowym brak ciągłości pasa/DDR (przed i za przejściem dla pieszych. ) W tym miejscu są 3 pasy do jazdy na wprost chociaż wcześniej przed Złotą są 2. Można jedne pas przeznaczyć dla rowerzystów i wprowadzić ruch na jednokierunkową DDR. Proponuję połączyć ją z przejazdem przez EP i dalej z DDR wzdłuż DC.
2. DDR wzdłuż DC  jest dwukierunkowa. Jadąc na północ dojeżdżamy do miejsca gdzie staje się jednokierunkowa (bo wjazd z jezdni). Połączyć lepiej do przejazdu rowerowego przez EP. Rozwiązanie opisałem w puckie 1. Spojrzenie z drugiej strony.
3. Przejazd przez EP  w stronę PKiNu (na wysokości Złotych Tarasów) kończy się chodnikiem . W projekcie ma umożliwiać zjazd na pas rowerowy. Jedak może być to utrudnione bo jest tam dużo pieszych. Taki zjazd chyba nie jest zgodny ze standardami. Przejazd można kontynuować w postaci DDR i połączyć z drogą prowadzącą do PKiNu. Alternatywnie można przejechać przy szlabanie i kolczatkach, ale nie wiem czy można tam legalnie i bezpiecznie przejechać. Ogólnie tu chyba jest problem ale nie wiem jak go rozwiązać.  :)
4. Podobny problem jak w pkt 3. jest na przejeździe przez EP przy skrzyżowaniu z AJ. Przejazd kończy się chodnikiem, rowerzyści mogą zjechać na pas, ale mogą być piesi i chyba niezgodne ze standardami.
5. Dwukierunkowy DDR przy DC ma 2m . Skandalicznie mało jak na ścisłe centrum! 3m to minimum.
6. Przejazdo-przejścia przez AJ! Jest tyle miejsca że te 0,5 m separacji nie powinno być problemem. Rozdzielić.
7. Zmniejszyć łuk i przesunąć wjazd  pod DC. Będzie więcej miejsca dla przejścia przez AJ.
8. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Chodnik prowadzący do przystanku w stronę Ochoty od przejścia przy EP ma mieć 4m, czy ma być poszerzony o dodatkowe 4m? Wygląda jakby kawał miejsca (biały kolor) miedzy torami a nowym chodnikiem (żółty kolor)  ma być zmarnowane. Może nie do końca rozumiem rysunek.
9. Jak pieszy znajdzie się w pn-zach narożniku skrzyżowania AJxEP to nie ma jak dość do DC. Idąc wzdłuż AJ trafi na zasiek z doniczek. Idąc bardziej na północ nie będzie miał przejścia. To chyba teren PKP ale coś trzeba z tym zrobić.
10. Rowerzyści jadący z kierunku pd->wsch. mają utrudniony skręt. Muszą jechać w prawo (w zatoczkę rowerową), w lewo na przejazd, w prawo na przejazd i z przejazdu zjechać na prawo i poczekać na możliwość przejechania przez skrzyżowanie. Proponuję umożliwić jazdę w prawo od razu. W fazie zielonego z EP (z północy ) rowerzyści mogliby skręcić w prawo. Dojeżdżaliby do dodatkowego sygnalizatora który świeciłby się na czerwono gdyż jechałyby samochody z EP (z północy).
11. Zaprojektowane zostało parkowanie skośne przy wschodniej krawędzi EP. Jest to niebezpieczne bo wyjeżdżające z parkowania samochody kolidowałyby z rowerzystami jadącymi w obie strony. Proponuję zrobić parkowanie równoległe przy zachodniej krawędzi jezdni.
12. Jednokierunkowa DDR wprowadzająca ruch w kierunku pd w EP powinna mieć znak A-7 (ustąp pierwszeństwa). Obecnie to rowerzysta ma pierwszeństwo, a nie powinien mieć dla bezpieczeństwa. Lub można to osygnalizować.


EDIT:
13. To chyba przeoczenie ale wysokie krawężniki są przewidziane na :
a) przejście przez EP, pd strona skrzyżowania, krawędź wschodnia
b) wylot AJ na zachód, krawędź południowa
c) przejście przez EP na wysokości Złotych tarasów, krawędź wschodnia
Powinny być obniżone.


EDIT 2:
14. Znaku F-19 chyba się już nie stosuje w taki sposób.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2016, 13:08:15 wysłana przez rowerozof »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Cze 2016, 12:07:10 »
Rozmawiałam w piątek z Mikołajem i oni tor jazdy rowerzysty z EP w Jerozole na wschód widzą następująco:
- DDRem EP do przejazdu przez Jerozole.
- Tu tuż przed krawężnikiem się zatrzymać/obrócić i stanąć na prawym pasie przed samochodami. Między skrajnią przejazdu a sygnalizatorem wiszącym jest 2 metry, więc miejsca starczy.
- Dla aut skręcających z Jerozoli w EP (narożnik z Mariotem) nie będzie zielonej strzałki
- W ruchu ogólnym, na zielonym, ruszenie przed samochodami na wsdchód


i nie, nie planują w tym miejscu wymalowania czerwonej śluzy
i nie, nie będzie oficjalnych konsultacji w sprawie tego skrzyżowania, bo " tu jest ciasno i nie ma co i jak konsultować, wybraliśmy optymalnie" (to z rozmowy nie mojej z innym od Pełnomocnika...)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Cze 2016, 13:50:53 »
Rozmawiałam w piątek z Mikołajem i oni tor jazdy rowerzysty z EP w Jerozole na wschód widzą następująco:
- DDRem EP do przejazdu przez Jerozole.
- Tu tuż przed krawężnikiem się zatrzymać/obrócić i stanąć na prawym pasie przed samochodami. Między skrajnią przejazdu a sygnalizatorem wiszącym jest 2 metry, więc miejsca starczy.

Zapomniał tylko dodać, że proponowane przez Niego zachowanie (wyjechanie przed linię warunkowego zatrzymania gdy nadawany jest sygnał czerwony) jest niezgodne z prawem i grozić może mandatem. Więc jak oni to tak widzę, to BARDZO ŹLE.

Nie mówię, żeby tak nie robić - sam lubie sobie stanąć na "pole position" ALE co innego prywatna, swiadoma konsekwencji decyzja, a co innego przyjmowanie nielegalnego zachowania jako DOMYŚLNE, zalecane oficjalnie lub półoficjalnie przez urząd.
Jak urząd chce byśmy stawali przed autami, powinien wyznaczyć sluze, byśmy mogli to zrobić legalnie. Tyle.


Jolu - nie dawaj się tak manewrować Chłopakom Puchalskiego, bo Ci kiedyś zaproponują wjechanie pod TIRa na czerwonym :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Cze 2016, 14:14:30 »
Jolu - nie dawaj się tak manewrować Chłopakom Puchalskiego, bo Ci kiedyś zaproponują wjechanie pod TIRa na czerwonym :-)

ja się nie daję wmanewrowywać, absolutnie nie podobają mi się ich pomysły - ja przekazuję "twórcze pełnomocnikowe" wnioskowanie z projektu, co do toru jazdy rowerzysty z EP na wschód Jerozolami

i sądzę, że jak już ktoś umie jeździć Jerozolami, to i tak pojedzie z EP w ruchu ogólnym, pasem do skrętu w lewo, manewr będzie dla takiej osoby normalny i naturalny

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwi 2017, 18:05:00 »
Czy kontrpas na Emili Plater już ruszył, czyli kompletnie to przegapiłem? Jechałem w drugą stronę, ale oznacznia już były, worków na znakach czy tymczasowych przekreśleń i innych takich nie zauważyłem. Jeśli to działa, to jakie wrażenia?

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwi 2017, 18:08:25 »
A co do skrzyżowania to fragmencik ddr na północ od Jerozoli zgodnie z przewidywaniami raczej afunckcyjny, potem wjeżdża się na niego po to, żeby spędzić na nim kilkanaście sekund, odstać na światłach krótszych, niż mają samochody (oraz rowerzyści, którzy zostali na jezdni) i kilka metrów za skrzyżowaniem znów dołączać się do ruchu.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: skrzyżowanie Jerozoli z Emilii Plater
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwi 2017, 23:31:48 »
Czy kontrpas na Emili Plater już ruszył, czyli kompletnie to przegapiłem? Jechałem w drugą stronę, ale oznacznia już były, worków na znakach czy tymczasowych przekreśleń i innych takich nie zauważyłem. Jeśli to działa, to jakie wrażenia?
Na Plater ( oprócz skrzyżowań) nie będzie kontrapasa, tylko kontraruch na zasadach ogólnych. Istnieje na południe od Nowogrodzkiej. Odcinek na północ do Nowogrodzkiej jest w stanie nieustalonym. Jakby w połowie wdrożenia. Ma to się zmienić po długim weekendzie, bo NG ma być objazdem dla Alej na czas frezowania w trakcie długiego weekendu