Autor Wątek: Jaki łańcuch.  (Przeczytany 26152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Gru 2009, 15:04:41 »
Wierzę, że linkę można przeciąć w kilka sekund. Nie wierzę, że złodziej idący z psem na spacer albo do sklepu po chleb bierze ze sobą zawsze nożyce do metalu, nie przesadzajmy. Gdyby rower stał nieprzypięty - kusiłoby wsiąść i odjechać. Ale nawet najgorsza linka przed właśnie takim przypadkowym złodziejem, niemającym akurat przy sobie nożyc, uchroni.

Drex

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Gru 2009, 16:05:20 »
Wierzę, że linkę można przeciąć w kilka sekund. Nie wierzę, że złodziej idący z psem na spacer albo do sklepu po chleb bierze ze sobą zawsze nożyce do metalu, nie przesadzajmy. Gdyby rower stał nieprzypięty - kusiłoby wsiąść i odjechać. Ale nawet najgorsza linka przed właśnie takim przypadkowym złodziejem, niemającym akurat przy sobie nożyc, uchroni.
Tym bardziej o tej porze roku, gdy natknąć się na rowerzystę na ulicy to niezły wyczyn. :P Co innego w lecie. Wtedy złodzieje rowerów zapewne noszą ze sobą sprzęt, przecież rowerów wtedy jest mnóstwo.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Gru 2009, 17:22:01 »
Być może jestem naiwny, ale do tej pory uważałem, że jak złodziej jest na spacerku z pieskiem, w okolicy domu, gdzie go wszyscy znają, to po prostu nie będzie kradł, tylko łaził z psem. Chociażby dlatego, że co ma zrobić z pieskiem, gdy wsiądzie na ten skradziony rower ;-)

A gdy już wyjdzie kraść, to nie ma różnicy, czy rower ma słabe zabezpieczenie, czy nie. Bo będzie miał odpowiedni sprzęt.

Z resztą, nożyce do cięcia lineczek wielkości kombinerek to i na spacer z psem nie trudno zabrać. Swobodnie mieszczą się w dowolnej kieszeni. Wiem, bo noszę podobne czasem - z tą różnicą, że moje są do zagniatania kabli sieciowych.


Drexie - temat nie brzmi "jaki łańcuch na zimę", więc ograniczanie go do tych 4 miesięcy, gdy faktycznie rowerzystów jest mniej, to imo błąd. Zwłaszcza, że na tym forum opcja "szukaj" działa sprawnie - i ktoś może wrócić do tematu latem :-)


p.s. Tym niemniej ja nie zamierzam nikogo zmuszać do zakupu dobrego zabezpieczenia. Przypinajcie czym chcecie, nawet taśmą klejącą ;-) Po prostu chciałem poradzić dobrze, tak by rower nie został skradziony. Z mojej strony EOT, chyba, że zostanę "wywołany do tablicy".
« Ostatnia zmiana: 07 Gru 2009, 17:24:52 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Gru 2009, 18:14:48 »
Rafi to co ty w stoenie pracujesz czy co?:P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Gru 2009, 07:17:25 »
Rafi to co ty w stoenie pracujesz czy co?:P

Nie. Ale jak masz jakąś ciekawą ofertę pracy dla mnie, to zapraszam na Priv.


p.s. Jak ten Stoen przypiąć do tematu zabezpieczeń? ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Gru 2009, 12:27:52 »
Niewiem moze bym mogł coś z bratem zagadać.Jak chcesz pracowac w ubezpieczeniach.:P Zależy co dla ciebie jest ciekawą praca. A co do stoenu to o co chodzi z tym tematem zabezpieczen?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Gru 2009, 18:37:00 »
Niewiem moze bym mogł coś z bratem zagadać.Jak chcesz pracowac w ubezpieczeniach.:P

To trochę nie mój zawód. Ale jak będziesz miał coś dla planisty przestrzennego, albo osoby doświadczonej w kierowaniu ludźmi, to daj znać :-)


A co do stoenu to o co chodzi z tym tematem zabezpieczen?

Z jakim tematem zabezpieczeń? Czemu ja Cię w ogólę muszę ciagnąć za język. Napisz, że o co chodzi raz a porządnie :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

juri

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Gru 2009, 23:30:17 »
hmmm, im lepiej zabezpieczony rower tym oczywiście bezpieczniej tylko....
czy można szybko na oko ocenić czy u-lock jest za 30 czy za 300 pln? mam wrażenie, że dość dużą rolę odgrywa tu psychologia - widok przypiętego roweru u-lockiem pewnie zniechęci większość chętnych na nieswoją własność, nawet jeżeli przecięcie go zajęłoby naście sekund.

mplonski

  • Gość
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Gru 2009, 00:13:50 »
zniechęci, nie zniechęci, złodziej wierzy swoim nożycom i od nich się dowie, czy to dobry u-lock, czy coś taniego i słabego.

poza tym - można rozróżnić u-locka z marketu i porządnego kryptonite'a - wizualnie one jednak się różnią, a złodzieje raczej mają rozeznanie w blokadach i wiedzą, co dadzą radę łatwo przeciąć.

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Gru 2009, 21:53:58 »
Chciał bym się tu zapytac zeby nie zaśmiecać forum :) A mianowicie mam pytanie... czy sklepy rowerowe na ul. Nowowiejskiej w wawie czyba 5 i 7 numer bloku są dobrymy sklepami? Gdyż zamieżam kupno nowego amortyzatora gdyz ten mi skrzypi... i oliwienie nic nie daje... :/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Gru 2009, 23:06:13 »
Chciał bym się tu zapytac zeby nie zaśmiecać forum :) A mianowicie mam pytanie... czy sklepy rowerowe na ul. Nowowiejskiej w wawie czyba 5 i 7 numer bloku są dobrymy sklepami? Gdyż zamieżam kupno nowego amortyzatora gdyz ten mi skrzypi... i oliwienie nic nie daje... :/

Sklep to sklep. Amortyzator firmy A w jednym, będzie taki jak amortyzator firmy A w drugim. Róznić się będą tylko ceną.

Gdybyś korzystał z serwisu i ten amortyzator montował, to inna bajka. Ale do zakupu miejsce jest obojetne, ważna jest cena.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki łańcuch.
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Gru 2009, 19:10:38 »
Ja polecam te sklepy.

Trauer

  • Gość
U-lock - mocowania, jak wozić itp
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Kwi 2010, 19:24:31 »
Witam wszystkich!

Może to i głupie pytanie, ale co tam, zadam je: Gdy jeździcie na rowerze, to gdzie trzymacie u-locka? W plecaku? Chyba nie da się go przyczepić do roweru tak, aby nie przeszkadzał?

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: U-lock - mocowania, jak wozić itp
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Kwi 2010, 19:34:13 »
da się do ramy. Kryptonite Evolution, Abus, maja mocowanie do ramy.
Ja osobiście jak już muszę to w plecaku. nie często tak się dzieję, bo wiadomo, roweru się nie zostawia... ;)
PS. Można i na LANS - za szlufkę w spodniach ;)

Trauer

  • Gość
Odp: U-lock - mocowania, jak wozić itp
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Kwi 2010, 19:43:13 »
da się do ramy. Kryptonite Evolution, Abus, maja mocowanie do ramy.

Ciekaw jestem jak wygląda taki przymocowany za uchwyt do ramy ;)

PS. Można i na LANS - za szlufkę w spodniach ;)

A, to chyba trzeba jakis taki bardziej "wypasiony", za min. 1000 zł., żeby była mowa o lansie? I żeby koniecznie było widać logo producenta ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi 2010, 19:45:14 wysłana przez Trauer »