Autor Wątek: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów  (Przeczytany 7357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« dnia: 03 Paź 2011, 22:54:32 »


http://www.1944.pl/nawigacyjny_rajd_rowerowy/






                                      
Start: 3 października 2011. Koniec: 31 października 2011

  Weź udział w nowym rajdzie rowerowym, którego formuła całkowicie Cię zaskoczy i wygraj atrakcyjne nagrody. Od   Ciebie zależy, kiedy i z kim wystartujesz. Rajd trwa przez cały   październik, Ty decydujesz o terminie, godzinie rozpoczęcia rajdu oraz o   tempie, w jakim go przejedziesz. Nawigacyjny rajd rowerowy to   wydarzenie, w którym bez mapy poruszasz się po wyznaczonej trasie.   Jedyną wskazówką, jaką dostajesz, jest dokładnie określone miejsce   startu. Potem prowadzą Cię ułożone w kolejności strzałki i inne symbole,   które zawarliśmy w karcie rajdu ? pobierzesz ją z naszej strony   internetowej.
 

Jeśli chcesz wziąć udział w nawigacyjnym rajdzie rowerowym:
 
  • wybierz odpowiedni dla Ciebie termin,
  • możesz pojechać sam lub dobierz towarzyszy, z którymi chcesz jechać i odkryj ciekawe miejsca Mokotowa,
  • pobierz materiały ze strony internetowej, wydrukuj i zabierz ze sobą,
  • szukaj odpowiedzi na zadane przez nas pytania,
  • fotografuj wskazane miejsca
  • wyślij kartę odpowiedzi,
  • zdobądź najwięcej punktów i nagrodę.
 
  Nagrody:
Przenośne komputery rowerowe z funkcją GPS ? Edge 200 ufundowane przez firmę Garmin; dizajnerskie gadżety rowerowe ufundowane przez sklep LoVeloShop.pl; oraz publikacje na temat Warszawy wydane przez Muzeum Powstania Warszawskiego
 
Rozpocznij   Nawigacyjny Rajd Rowerowy i pobierz pytania konkursowe >
 
 
Organizatorzy:

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Paź 2011, 23:00:50 »
Dwie bzdury regulaminu:

14.    W rajdzie mogą wziąć udział tylko osoby posiadające prawo jazdy lub kartę rowerową.
15.    Uczestnicy zobowiązani są do posiadania kasków rowerowych i nałożenia ich w czasie rajdu.

Czy dorosła osoba bez karty rowerowej ani prawa jazdy nie może brać udziału? Kasku tez nie mam...

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Paź 2011, 23:04:40 »
Dwie bzdury regulaminu:

14.    W rajdzie mogą wziąć udział tylko osoby posiadające prawo jazdy lub kartę rowerową.
15.    Uczestnicy zobowiązani są do posiadania kasków rowerowych i nałożenia ich w czasie rajdu.

Czy dorosła osoba bez karty rowerowej ani prawa jazdy nie może brać udziału? Kasku tez nie mam...


jako że odbywasz rajd bez nadzoru organizatora to kwesta przestrzegania regulaminu to kwestia twojego sumienia..  wiadomo że bzdury, ale że z powodu tych 2 punktów ktoś zrezygnuje z udziału to szczerzę wątpię..

nie było tego samego z masą powstańczą?.. może w muzeum PW potrzebują uświadomienia że te 2 pkt NIE są koniecznie przy organizowaniu imprez rowerowych..

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Paź 2011, 10:06:39 »
Znowu ten sam byk co był w Masie Powstańczej:)

Zapomniałem dodać, że nie mam prawka ani karty :P
« Ostatnia zmiana: 04 Paź 2011, 10:23:58 wysłana przez chrupek »
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Paź 2011, 10:31:30 »
Znowu ten sam byk co był w Masie Powstańczej:)

Nom. Nic się nie uczą. A regulamin jest po prostu BEZ SENSU.

Po pierwsze to żaden dupochron, bo w kasku i z karta/prawkiem też można rozwalić łeb - kask chroni tylko część głowy i tylko w niektórych sytuacjach, które akurat w mieście raczej się nie zdarzają. Karta rowerowa nie chroni wcale, a wręcz na kursie uczą zachowań niebezpiecznych. Więc jeżeli ktoś z MPW myśli, że oszczędzi to im kłopotu, to jest w błędzie.

Po drugie te zapisy nie mają sensu w imprezie, która polega na tym, że każdy samodzielnie, w normalnym ruchu drogowym, jeździ po mieście. Są nie do wyegzekwowania.

UPDATE: Dalej jest nawet lepiej:
"W czasie rajdu będziecie się poruszać po ścieżkach rowerowych, chodnikach i jezdniach,
które są częścią określonych ulic. (...)
"Gdy będziecie jechali po chodniku nie zapominajcie o pieszych i przejeżdżajcie tak,
by nie zakłócać ruchu." - czy tylko mi się wydaje, że zgodnie z prawem większość chodników na trasie rajdu jest dla rowerzysty ziemią zakazaną? Czy Oni NAKŁANIAJĄ do łamania prawa?


« Ostatnia zmiana: 04 Paź 2011, 10:39:19 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Paź 2011, 13:38:44 »
napisałem o tym na ich profilu na FB zobaczymy co odpowiedzą ;-)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Paź 2011, 16:54:13 »
Ja gadałem z organizatorem. Nie zmienią tego bo boją się wypadków. I z góry mają to narzucone przez departament prawniczy :)
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Paź 2011, 17:04:24 »
Ja gadałem z organizatorem. Nie zmienią tego bo boją się wypadków.

I słusznie, że się boją. Tylko, że ten zapis nijak ich przed wypadkami nie uratuje. Kask NIE ZAPOBIEGA wypadkom. Nawet to, czy kask ochroni Cię gdy już do wypadku dojdzie, jest mocno dyskusyjne.

Karta/prawko też nie ochroni przed wypadkiem - ich posiadacze tłuką się po mieście i zabijają dzień w dzień.


I z góry mają to narzucone przez departament prawniczy :)

Może niech inteligentny dział prawniczy doradzi Im by każdy uczestnik zawodów miał jeszcze obowiązkowo: krzyżyk, małego buddę, gwiazdę Dawida, obrazek Matki Boskiej i odpromiennik złej energii od radiestety z ZDM. Rezultaty będą z grubsza te same, a wtedy już na pewno żaden Sąd, nawet Ostateczny, nie zarzuci im niedbałości.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Paź 2011, 17:12:29 »
Znowu ten sam byk co był w Masie Powstańczej:)

Zapomniałem dodać, że nie mam prawka ani karty :P

Spoko. Pożyczę Ci moje prawo jazdy. W regulaminie napisali : "posiadające", nie napisali, że ma to być własne prawo jazdy, choć zostawili sobie furtkę... nie podali jaka kategoria tego prawa :D .

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Paź 2011, 23:30:39 »
15.    Uczestnicy zobowiązani są do posiadania kasków rowerowych i nałożenia ich w czasie rajdu.

Bardzo z pewnością wykształceni prawnicy nie napisali, na co trzeba ten kask "nałożyć"  ;D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Paź 2011, 09:51:33 »
Bardzo z pewnością wykształceni prawnicy nie napisali, na co trzeba ten kask "nałożyć"  ;D

Hehe, zupełnie jak w Australii. Tylko u Nich  pojawił się obowiązek nałożenia kasku. Ale cykliści przeciwni głupiemu prawu od razu znaleźli sposób jak je ominąć: kask celowo założony tył na przód (w ramach protestu), kask założony na plecy lub inną część ciała nie będącą głową, kask celowo o 3 rozmiary za mały wciśnięty na sam czubek głowy, kask (hełm) wojskowy, udające z wyglądu kask czapki i inne wynalazki ośmieszające przepis. Rowerzyści cenią sobie wolność - wsiadając na rower z automatu stajemy się anarchistami :D


U nas na szczęście obowiązku nie ma i raczej nie będzie. Ja mam więc sposób prostszy - nie jeżdżę na imprezy, których regulamin pisał kretyn-prawnik nigdy nie siedzący na rowerze, ale i tak uważający, że wie najlepiej na świecie co dla mnie dobre. Gdy organizator bardziej się liczy z potrzebami ochrony dupy prawnika niż zdaniem uczestników, doświadczonych rowerzystów, to impreza z pewnością NIE jest warta uwagi.

A jak zechcę, to kartę sobie wydrukuję, trasę przejadę, zdjęcia porobię, odpowiedzi znajdę. Ale dla siebie, prywatnie. A to, czy założę przy tym kask, będzie moją prywatną sprawą.

Viva la velorution :D
« Ostatnia zmiana: 05 Paź 2011, 09:53:54 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Paź 2011, 21:36:12 »
...
jako że odbywasz rajd bez nadzoru organizatora to kwesta przestrzegania regulaminu to kwestia twojego sumienia..  wiadomo że bzdury, ale że z powodu tych 2 punktów ktoś zrezygnuje z udziału to szczerzę wątpię..
...

 
Więc zwątpienie swe porzuć plecaku muzyczny, albowiem z udziału w imprezie, za durnego regulaminu sprawą, w oparach zabobonów prawniczych tworzonego, nakłoniony do rezygnacji, własnymi przekonaniami zostałem.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Paź 2011, 00:46:07 »
Więc zwątpienie swe porzuć plecaku muzyczny, albowiem z udziału w imprezie, za durnego regulaminu sprawą, w oparach zabobonów prawniczych tworzonego, nakłoniony do rezygnacji, własnymi przekonaniami zostałem.

świat-mi-się-za-wa-lił

cużeś, kaczorze1 uczynił, jak ja żyć teraz będę?!  ???

 :D

Offline kottt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Paź 2011, 12:26:22 »
 
A w ogóle można sobie tę trasę zrobić na pieszo i tylko fotkę strzelić z rowerem.
Za mały nacisk położyli w tym regulaminie na rowery, za mały...
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2011, 12:55:42 wysłana przez kottt »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacyjny Rajd Rowerowy - I edycja - Mokotów
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Paź 2011, 09:00:07 »
Wygląda, że podjęli rozsądną decyzję i zmienili regulamin! Kask i prawko/karta są już tylko zalecane.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)