Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013  (Przeczytany 17649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lip 2013, 20:03:58 »
Na przedmasówce został poruszony temat rikszy. Masa już pojutrze, a stan (przynajmniej mojej) niewiedzy wciąż jest taki sam.
Czy pojawiły się jakieś nowe informacje na ten temat?

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lip 2013, 22:54:37 »
Temat rikszy już ogarnięty. Teraz wszystko zależy od pogody
Kapi

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lip 2013, 20:29:23 »
 ??? jak to od pogody? czyżbym czegoś nie wiedział i źle myślę że masa jedzie niezależnie od pogody? Najwyżej  nieobecność na masie jest usprawiedliwiona od wiatrów, ale w d...( wiesz jestem w takim wieku że i to może się zdarzyć :-[) ale pomimo tego od około 5 lat opuściłem tylko ze 3 masy- ale nie z powodu pogody. 

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lip 2013, 21:31:53 »
Zapewne obecność rikszy zależy od pogody.  ;)

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lip 2013, 21:48:01 »
Najwyżej  nieobecność na masie jest usprawiedliwiona od wiatrów

A od gradobicia i trzęsienia Ziemi ;) ?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lip 2013, 16:19:01 »
Sprawa pismowa nadal w budowie. Wniosek do ZMIDu zobowiązał się napisać qwerJA. Miejmy nadzieję, że szybko  będziemy mogli męczyć ich pismami. Niestety nie uda mi się dotrzeć na masę, ale mam nadzieję, że ogłaszając nazwę dzisiejszej masy, będzie też podana wiadomość, żeby zaglądać na stronę i fb, bo rozpoczynamy nową akcję. Udanego przejazdu.

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lip 2013, 22:12:22 »
Słuchajcie uważnie.
Rozmawiałem przed chwilą z Joląjolą1.
Jest w tej chwili w Atenach i widziała Ateńską Masę Krytyczną.
Boki zrywać. Tylko 80 rowerów!!!
Nasze 1203 to jest poważny sukces.
A że bywało więcej - nie co dzień jest świętego Jana.
Nie mamy czego się wstydzić.
A Grecy to tylko Grecy.
Jaki kraj taka masa.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lip 2013, 22:49:22 »
Nie byłbym taki szczęśliwy z takiej ilości - bywało dużo lepiej, a teraz to ja widzę inny problem .  Pomimo nawoływań że jesteśmy wspaniali , ale ja mam inne odczucia co do rowerzystów , a to na tej masie kilku zniecierpliwionych "chodnikowców " stojących na pasach (bez ścieżki rowerowej ) skutecznie przerwało masę przejeżdżając w poprzek masy a na moje dalekie nawoływania  -(stałem na jezdni przy samochodach) usłyszałem stek przekleństw że szkodzimy rowerzystom organizując takie spędy i układając się z policją. Drugi przykład stanąłem na wlocie Nowy Swiat i nawoływałem do spokojnej jazdy (nie pod prąd ) szczególnie na koniec bez czołówek na autobusach - jeden" niespełniony kolarz " zawieruszony albo zgubił wyścig pokoju kilka razy go na trasie napominałem, że pod prąd nie jeździmy, nie wytrzymał i po kolejnej reprymendzie chciał żebym mu pokazał uprawnienia do kierowania ruchem . Tego już powoli za wiele żeby takie indywidua zniszczyły nasze działania, dopóki nie określimy wyraźnie o co nam chodzi ani kierowcy ani piesi , ani niektórzy rowerzyści będą traktowały masę jak tylko święto szpanerstwa i bezideową i bez jajeczną przejażdżkę . Może dlatego ludzie coraz to mniej rozumieją i uważają że jest dobrze i lepiej już się nie da.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Lip 2013, 23:10:12 »
Ja się dziś też spotkałem z ciekawą reakcją rowerzysty. Nie brałem udziału w przejeździe i Masa przecięła mi drogę przy Palmie. Rowerzysta stojący obok spytał mnie co to za impreza. Gdy odpowiedziałem, że to Masa Krytyczna, wyraźnie się zirytował.

Offline rado52

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Lip 2013, 23:11:24 »
Masa była całkiem spoko. Oprócz tych incydentów z rowerzystami na przejściach jak i z pieszymi, którzy wchodzili bez skrupułów i z totalnym brakiem pomyślunku w peleton, przecinając go i powodując zamieszanie. Tekst starszej kobiety, która dziarsko przemierzała przejście dla pieszych: "ja przecież mam zielone światło". To było chyba przy skręcie w Zamieniecką, albo się mylę.
dziękuję za dziś, było super :) 

pozdrower,
rado52

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Lip 2013, 23:48:12 »
Ano, było nie najgorzej. Żebym tylko był w stanie dojechać do końca ::) ...
W każdym razie, udało mi się wrócić do domu na własnych dwóch kołach :)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Lip 2013, 00:34:00 »
Zdjęcia już dostępne w odpowiednim dziale ;) http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2872.0
Komu w drogę temu rower.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lip 2013, 00:36:31 »
Cieszy mnie to zwłaszcza że to przeze mnie  wyłożyłaś się . Zbyt szybko jeździsz a w takich sytuacjach za blisko zwłaszcza że w tak ściśniętym peletonie niestety lewa wolna to tylko nasze pobożne życzenie i cały czas trzeba trzymać ręce na hamulcach i nie wierzyć nawet sobie a co dopiero poprzednikowi zwłaszcza że sytuacja była  pilna (niezabezpieczony samochód). Mam nadzieję że wiele szkód nie masz.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lip 2013, 01:01:34 »
Cieszy mnie to zwłaszcza że to przeze mnie  wyłożyłaś się . Zbyt szybko jeździsz a w takich sytuacjach za blisko zwłaszcza że w tak ściśniętym peletonie niestety lewa wolna to tylko nasze pobożne życzenie i cały czas trzeba trzymać ręce na hamulcach i nie wierzyć nawet sobie a co dopiero poprzednikowi zwłaszcza że sytuacja była  pilna (niezabezpieczony samochód). Mam nadzieję że wiele szkód nie masz.
Przez Ciebie? Cóż... zapamiętałem to inaczej ;) No nic, przynajmniej bagaż doświadczeń jest trochę większy i następnym razem (chyba) zdołam tego uniknąć.
Właściwie jedynym uszkodzeniem był wygięty widelec. Udało mi się go odgiąć i przejechać 40km bez żadnych numerów, więc jestem dobrej myśli.
A Ciebie? Niczego Ci nie zniszczyłem?

Offline artoids

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 lipca 2013
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lip 2013, 10:54:12 »
Wiadomo ile było rowerzystów?
Nie dotrwałem do końca. Na Zamienieckiej sie urwałem. Nagła sytuacja.