Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013  (Przeczytany 25357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Mar 2013, 17:16:35 »
Mi nie straszny mróz, śnieg, deszcz czy wiatr. Kwestia odpowiedniego przygotowania się wcześniej :)
Light live for fun

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Mar 2013, 21:29:57 »
wróciłam - takiej masy to jeszcze nie było...
buty mi przemokły   :(

Pozdrawiam diabelską grupę :)))

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Mar 2013, 22:00:10 »
No, ale przecież jak Jest Jeszcze ''Zima''    ;)    to Poprostu Musi Padać Śnieg, prawda?
No i musi być Zimno   ;)
Albo jesteś nieogarnięty albo mało wiesz przecież mamy kalendarzową wiosnę wiec co ty tu walisz na o Zimie bo zima dawno już z tond powinna wypie****ć w tamtym roku pamiętam było o wiele cieplej, a tegoroczna pogoda jest strasznie zmienna i zimowa, no ale nie poradzimy nic na to.

No To Nam się Jedynie na tym Forum Niesamowicie Ogarnięty Masowicz rozpisał    :)    .

@Glizdor

Może najpierw - To zacznij rozróżniać poszczególne Właściwości Ematikonów    :o    .

I Zacznij Wyciągać z Tego Wnioski...
Pozdro.   
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2013, 22:01:11 wysłana przez fionotron »

Offline Lucy86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Mar 2013, 22:05:43 »
Wróciłam :) Moja pierwsza masa i trochę hardkorowo - zmarznięta, przemoczona, ale było super :) Na pewno jadę na następną, mam nadzieję, że przy lepszych warunkach klimatycznych :)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Mar 2013, 23:11:56 »
"fionotron"- już boję się czy dobrze napisałem pseudo . Jak będziesz dominującą rolę spełniał na tym forum i pouczał jak kto ma pisać i gdzie przecinek stawiać, to sam ze sobą będziesz pisał , a i to nie po skromni Cię od coraz to mądrzejszych komentarzy. Nie chcąc narazić się niepoprawną polszczyzną - (jakby to miało jakieś znaczenie w sprawach rowerowych) milczę już i znikam , i tylko skromnie dodam że dzisiaj wypompowałem się i ledwo ledwo dojechałem - (czy to wstyd?)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Mar 2013, 23:33:03 »
  Wielkie podziękowania dla naszej wspaniałej policji, dla której ważniejsze jest zdanie ZDMu od Biura Zarządzania Kryzysowego, któremu podlega. I bardziej dba o swoje procedury niż o bezpieczeństwo obywateli.
   
   Jedyne co uratowało sytuację, to to że były święta, był luz na drodze a frekwencja była niewielka ze względu na pogodę. Gdyby było odwrotnie prawdopodobnie nikt tego by nie ogarnął. Rozwiązalibyśmy całe zgromadzenie, odwołalibyśmy przejazd, ogłosilibyśmy, że riksza (nasz wózek rowerowy) jedzie na wycieczkę po mieście i każdy chętny może jej potowarzyszyć (oczywiście zgodnie z prawem w grupkach 15 osobowych) Riksza będzie jechać powwoolli. Pozostali w drodze powrotnej do domu mogą potrenować lewoskręt, robiąc kółka na pobliskich rondach - słowem Masa wróciłaby do korzeni. Jeśli taka sytuacja powtórzy się w przyszłości to Masa będzie się odbywać bez organizatorów, a całą odpowiedzialność poniesie Ratusz i odpowiednie służby.


   Mimo tak sprzyjających warunków doszło do wielu skrajnie niebezpiecznych sytuacji, w których najgroźniejsza była sytuacja, gdy jedna z grup zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i została wyprzedzona przez białą rozpędzoną osobówkę ( numer WZcoś tam), która z nieznajomych mi przyczyn nie potrąciła dwóch pieszych. Były też sytuacje, prób wjechania samochodem w  grupę (jedna udana), trąbienia i inne agresywne zachowania kierowców z którymi policja sobie nijak nie poradziła. Bo i jak skoro ponoć myliły im się grupy, jedna z grup musiała stać na zielonym na środkowym pasie by zachować żądany przez policję odstęp pomiędzy grupami.

  Współczuje tylko tym panom policjantom, którzy nie wiadomo, po co sterczeli na mrozie na skrzyżowaniach.

  Pozatym gratuluje Komuś pomysłu, na to jak grupą nieco ponad 60 rowerzystów spacyfikować działania kilkunastu zastępów policji - sam lepiej bym tego nie wymyślił :)

P.S.
Ale Masa jednak udana, bardzo nie typowa i na tym polegała jej magia.
Jeżeli Panowie z Ratusza i różnych służb chcą to dalej przerabiać w dużo większej skali, to się polecamy na lato :D ;D :)

« Ostatnia zmiana: 30 Mar 2013, 19:37:00 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Mar 2013, 23:43:13 »
Zanim dojechałem byłem cały mokry ; -- -)))
Podobało mi się mimo wszystko.

Może ktoś wyjaśnić o co konkretnie chodziło z policją?
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2013, 23:45:55 wysłana przez Marcin:) »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Mar 2013, 23:51:43 »
"fionotron"- już boję się czy dobrze napisałem pseudo . Jak będziesz dominującą rolę spełniał na tym forum i pouczał jak kto ma pisać i gdzie przecinek stawiać, to sam ze sobą będziesz pisał , a i to nie po skromni Cię od coraz to mądrzejszych komentarzy. Nie chcąc narazić się niepoprawną polszczyzną - (jakby to miało jakieś znaczenie w sprawach rowerowych) milczę już i znikam , i tylko skromnie dodam że dzisiaj wypompowałem się i ledwo ledwo dojechałem - (czy to wstyd?)

@Jerzy1234
No zobacz jak nawet sobie fajnie dowcipkujesz - Kurcze Ale dowcip się Tobie Wostrzył    ;)    .

Myślę że pisanie pisanie nicków bez błędów i odpowiedniej odmianie powinno być codziennością.

Ależ przecież nikogo nie pouczam  :)  ...
Uważam tylko że każdy z ematikonów coś zupełnie innego sugeruje -  i powinno się je ogarniać... O co w nich chodzi Prawda?

Wielki Szacun Dla tych Którzy Uczestniczyli w Dzisiejszej Masie Krytycznej...
Pozdro    :)    .

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Mar 2013, 00:06:57 »
Cytat: Marcin:)
Może ktoś wyjaśnić o co konkretnie chodziło z policją?

Dołączam się do prośby :) Też chciałbym wiedzieć od początku do końca dlaczego było tak a nie inaczej...

P.S. to była zdecydowanie najdziwniejsza Masa na jakiej byłem, ale nie narzekam - ciekawe doświadczenie ;P
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Mar 2013, 00:58:18 »
Na szczęście, zgodnie z symulacjami ICM (UM) najpierw był śnieg, potem deszcz, a na koniec nic już z nieba nie leciało, a temperatura rosła. Byłoby nawet fajnie, gdyby nie przemoczone buty i przemarznięte stopy. Współczuję użytkownikom spd. Ja miałem całkiem porządne, zimowe buty bez dziur na bloki i niestety nie wytrzymały.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Mar 2013, 02:30:22 »
Fionotron i spółka - koniec kłótni w temacie. Nieogarnięci jesteście wszyscy i zaraz dostaniecie moderatorską miotłą po głowie. Każdy następny post z tej serii kasuję.

Spontaniczna wycieczka kilku piętnastoosobowych grup rowerzystów, dziwnym zrządzeniem losu jadących w tym samym kierunku, zakończyła się sukcesem :) Wbrew skumulowanym siłom wiatru, śniegu, policji, miasta i sił niebiesko-białych [kolor nieba] poradziliśmy sobie jak zwykle.

Wiosna zaskoczyła drogowców - stwierdził mój rozmówca na Bankowym na widok odśnieżających. XD

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Mar 2013, 02:40:49 »
hehe Diabelska grupa to my  ;D
mokro,mokro i jeszcze raz mokro w butach miałem więcej wody niż ma  cała wisła
Ja i Diabeł  wraz z naszą grupą pojechaliśmy własną trasą pozbyliśmy sie uciążliwych panów policjantów którzy bardzo zwracali uwagę na nas ale na kierowców którzy nas wyprzedzali na podwójnej ciągłej to już nie.
widać mają jakieś szczególne uprawnienia  :P
Policja na początku nas eskortowała później jednak policjant chciał chyba poczuć trochę adrenaliny wiec docisną gazu ile dała fabryka i pojechali do przodu zostawiając nas daleko w tyle gdy dojechaliśmy do miejsca gdzie ich ostatnio widzieliśmy już całkiem znikneli więc wybraliśmy własną trasę zdala od radiowozów dopiero panowie policjanci przypomnieli sb o nas na Senatorskiej bardzo się zdziwili gdy omineliśmy ich szerokim łukiem i życzyliśmy szerokiej drogi machając im ;)
Ps fionotronie a może ty zaczniesz wyciągać wnioski z tego że tam gdzie sie pojawiasz zaczynasz dręczyć ludzi swoją osobą? najpierw ja i fish a teraz glizdor? hmmm interesujące jakoś nie przypominam sb abyś pojawił sie na dzisiejszej masie a znowu masz całą masę rzeczy do opowiedzenia
Więc w związku z tym(napisze bardzo grzecznie aby nikt nie skarżył sie adminowi)
ZACHOWAJ SWOJE ZŁOŚLIWE TEKSTY DLA SB!
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Mar 2013, 11:04:14 »
Też byłem w "diabelskiej" grupie. Rzeczywiście był hardkor (nieźle docisnąłeś Grzesiu, średnia 20 km/h :) ). A co do panów policjantów, to zamiast zająć się własną robotą to zaczęli liczyć nas w grupie, mało tego, przejeżdżali sobie na czerwonym świetle, chyba żeby nas sprowokować. No i jak już zostało napisane pojechali sobie. To jak oni sobie to my sobie hehehe. Dołączam się do wcześniej zadanego pytania. Dlaczego nie mogliśmy jechać całą jedną grupą?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Mar 2013, 12:55:41 »
Dzięki wielkiemu poświęceniu pewnego urzędnika nie dostaliśmy zgody na wykorzystanie jezdni ''w sposób szczególny''.

Jest to o tyle dziwne że codziennie w godzinach szczytu widuje się długie na kilka kilometrów kolumny samochodów, które bez niczyjej zgody paraliżują ruch w mieście i zatruwają życie mieszkańcom - ja się pytam gdzie w tym momencie jest policja ?!!
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 marca 2013
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Mar 2013, 13:38:03 »
Dzięki wielkiemu poświęceniu pewnego urzędnika nie dostaliśmy zgody na wykorzystanie jezdni ''w sposób szczególny''.
A bez tego papierka mogliśmy tylko poruszać sie w małych grupkach dlatego policja sie przyczepiła o to żę mieliśmy w grupie 17 osób  15 to max powyżej jesteśmy traktowani jako nielegalne zgromadzenie
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3