Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013  (Przeczytany 17409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Lut 2013, 16:07:38 »
Nic dodać i nic ująć ,temat ten powinien być wyjaśniony po poprzednich 2 postach ,które są krótkie i rzeczowe . Krytyka tak, ale nie krytykanctwo. Proponuję osobom które mają na celu tylko podniesienie numeru postów aby się wyżywały na Onecie czy w Wyborczej jak tam" bije się pianę " o rowerzystach i jest tam wielu,którzy zawsze mają rację.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Lut 2013, 17:43:45 »
Rozumiemy, że umiesz jeździć w peletonie, teraz czas nauczyć się jeździć w grupie, przewidywać nieprzewidywane, oczekiwać nieoczekiwanego i reagować na wszystko... w peletonie jest pewnie łatwiej bo jeżeli są wszyscy tacy Pro jak Ty to nikt nikomu drogi nie zajedzie i o 10cm nie zjedzie z toru jazdy...

(...)Jesteśmy grupą ludzi jeżdżacych wspólnie dla wspólnego celu... jeżeli Ci przeszkadzamy jeżdżąc niepeletonowo to przecież jest wiele innych peletonów gdzie być może będziesz czuł się bardziej komfortowo wśród ludzi na Twoim poziomie rowerowego ogarnięcia...

@MarioG

Tak no co Ty??
Nie żartuj    ;)    .
Ten cytat to chyba nie do mnie - bo przewidywać i reagować w jakiejkolwiek ''zbiorowości rowerowej'' - umiem i Zawsze to robię i To już od dawna wiesz?

I dla tych właśnie celów jeżdzę z Wami. Nie będę dyskutował na temat czy zbiorowość rowerzystów na trasie W.M.K. można nazwać ''peletonem masowym'' - bo szkoda mi na takie dyskusje czasu.

Mario G.
A tak w zasadzie To Co TY Propagujesz jako przedstawiciel Zabezpieczenia na Masie?
Czyżby tylko palenie papierosków wśród innych Masowiczów - i to jeszcze przed rozpoczęciem przejazdu masowego    :o     .
Pozdro. 


Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Lut 2013, 18:18:39 »
Mamy już etap wycieczek osobistych???

Zabroń mi palenia... przed Masą, po Masie? przyjeżdżam na pl. Zamkowy o 17:30 i co nie mogę stanąć i zapalić? Jak Masa się skończy to mam odjechać od Kolumny conajmniej 500m zanim zapalę?

W innym wątku zostały omówione kwestie palenia w trakcie Masy. Przez uczestników i przez Zabezpieczenie, chcesz to pisz o tym tam...

Od kiedy Masa jest od propagowania zdrowego trybu życia przez niepalenie...
Następny krok - zakaz jedzenia kebabów i hamburgerów w okolicach pl. Zamkowego w ostatni piątek miesiąca wprowadzony na prośbę uczestnika Masy wegetarianina?

Rozumiem, że chcesz się wykazać na tym forum.... Twoje 700+ postów mówi to wyraźnie... ale po co?
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Lut 2013, 19:06:24 »
Panowie DOŚĆ piszcie na "priv" albo na "fb" tam wszyscy wszystkich obrzucają błotem i jest cool. Wszystkie siły raczej przeznaczcie na" prostowanie troli" na forach którzy obrzucają błotem rowerzystów i mówią o nas oszołomy i.t.p. Tam najlepiej można zabłysnąć elokwencją i to z może pozytywnym skutkiem. Jak będziemy między sobą prowadzić jakieś podjazdowe wojenki , to od razu mamy przegraną ,w myśl zasady "gdzie dwóch się kłóci ...."

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Lut 2013, 19:13:19 »
A ile was było?  Ja zaliczyłam Belwederską w samotności, jak was szukałam... Ale wyjechałam bez problemu - duma z tego jestem ;-)

Wg mnie powinno być coś takiego żeby można było was odnaleźć na trasie w sieci np przez GPS

Jest GPS jak ja jadę. Tym razem nie wyrobiłem w pracy i nie było śladu
Komu w drogę temu rower.

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Lut 2013, 21:19:24 »
Dla nie czytatych polecam lekturę:

http://www.masa.waw.pl/index.php/zasady

zasady i regulamin uczestnictwa w masie, raz w miesiącu przed masą wypadałoby sobie przypomnieć.
Niektórym przydałby się również kodeks drogowy  ;)
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Lut 2013, 23:41:13 »

Zabroń mi palenia... przed Masą, po Masie? przyjeżdżam na pl. Zamkowy o 17:30 i co nie mogę stanąć i zapalić? Jak Masa się skończy to mam odjechać od Kolumny conajmniej 500m zanim zapalę?

@MarioG

A z tymi moimi postami to chcesz mi przywalić prawda?
To może wysil Bardziej swoje szare komórki bo to mnie Jakoś nie rusza    :)    .

W regulaminie z adresu którym podała kristi nic nie ma o paleniu czyli jest one DOZWOLONE. Czyli że KAŻDY może SOBIE zapalić   ::)   i się nawet z tym obnosić   ::)   w czasie przejazdu masowego przed nim (w zgromadzieniu przed i po Masie)  i jeszcze wtedy kiedy trzyma sie rowery uniesione do góry    ::)    .
I Masa Krytyczna - wcale nie jest ''zdrowym sposobem na życie'' - bo Tak wzasadzie to Czemu miała By być?
Czyli możesz być z siebie zadowolony bo Wszystko Robisz Zgodnie z Regulaminem i nawet Możesz pożywiać się ochdnymi kebabami - ''kręcąc'' na Masie
No to życzę Tobie zawsze Dobrego Samopoczucia -  zrozumiałem już swoją Błąd i Winę    ;)    .
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2013, 23:45:55 wysłana przez fionotron »

Offline qepasakielbasa

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Refleksji słów kilka...
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Lut 2013, 09:14:44 »
    Witajcie
    Ponieważ nie dałem rady być na tej masie, wszedłem na forum by choć ''powąchać'' atmosferę wspólnej jazdy rowerowej...Niestety 3/4 tematu to osobiste wycieczki i spory nie wiadomo o co...Ja rozumiem,że każdy ma swoje racje, ale nieśmiały głos nowicjusza, który na rower wsiadł w czterdziestym roku życia, pierwsza moja zima na rowerze itp...
    "Masa" w moim odczuciu (być może zbyt idealistycznym)jest pewnym manifestem zarówno dla rowerzysty, który na codzień jest dyskryminowany na drodze i jadąc do pracy właściwie walczy o przeżycie jak i radością człowieka który na rowerze dotknął wolności i może sunąć pełną szerokością ulicy np.Alejami Jerozolimskimi jeden raz w miesiącu...
    Jako udręczony polski człowiek przez rząd,szefa,sytuacje polityczne, kryzysy gospodarcze,durne media atakujące zewsząd debilnymi informacjami, tak sobie myślę czy naprawdę wszędzie w każdym zgromadzeniu , inicjatywie musi byc tak samo?? Zawsze musimy się "żreć"Jak na forum wejdzie sobie furiat kierowca, któremu zostało naruszone obywatelskie prawo do wolności i musiał się zatrzymać na cztery i pół minuty, by zobaczyć o co chodzi to poczyta wymianę zdań, która racja jest i moja i najmojsza i pewnie pomyśli "no ta...***** miałem racje".
    Taka moja osobista subiektywna refleksja.
    W każdym razie pozdrawiam wszystkich cyklistów, chylę czoła dla twórców masy, dla zabezpieczenia, które ma tak niewdzięczne i ciężkie zadanie bym mógł sobie pojeździć jak Pan.A rower to najlepszy wynalazek na świecie !

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Refleksji słów kilka...
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Lut 2013, 15:58:30 »
rowerowej...Niestety 3/4 tematu to osobiste wycieczki i spory nie wiadomo o co...Ja rozumiem,że każdy ma swoje racje,

Olej to - nieistotne.

Jako udręczony polski człowiek przez rząd,szefa,sytuacje polityczne, kryzysy gospodarcze,durne media atakujące

Wyłącz TV - jak wyżej :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Lut 2013, 19:42:27 »
Powiem tak. Bardzo proszę o niepalenie tytoniu podczas gdy macie nałożone kamizelki organizatora. To samo dotyczy palenia podczas przejazdu gdy tych kamizelek nie macie. Dlaczego ? Wizerunek masy. W momencie gdy palicie - tak działa to na wizerunek negatywnie. Sam paliłem i także zbierałem op...ol od innych. Także z ORG.
Co do - >nie ma w regulaminie - to można to robić<. Jeden z naszych kolegów organizujących wyjazdy nocne także informował, że jak w regulaminie NMK nie jest napisane "że trasa ma być dla wszystkich wg ich możliwości" to można zabrać szosy do lasu a poziomki na trasę na której są schody.

Porównanie jak każde inne. Pomyślcie - czy jeżeli w windzie lub pod klatką schodową nie jest napisane "nie oddawać moczu oraz kału" - zrobicie to ? Bo nie ma zakazu ?

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Lut 2013, 20:23:07 »
Powiem tak. Bardzo proszę o niepalenie tytoniu podczas gdy macie nałożone kamizelki organizatora. To samo dotyczy palenia podczas przejazdu gdy tych kamizelek nie macie. Dlaczego ? Wizerunek masy. W momencie gdy palicie - tak działa to na wizerunek negatywnie. Sam paliłem i także zbierałem op...ol od innych. Także z ORG.
Co do - >nie ma w regulaminie - to można to robić<. Jeden z naszych kolegów organizujących wyjazdy nocne także informował, że jak w regulaminie NMK nie jest napisane "że trasa ma być dla wszystkich wg ich możliwości" to można zabrać szosy do lasu a poziomki na trasę na której są schody.

@DeXteR

Bardzo fajnie że Tak To ująłeś    :)    .
Dzięki bo Teraz Wiem że nie jestem już sam. Właśnie o ''wizerunek Masy'' głównie mi chodziło.
Wiem, wiem że jestem kłutliwy    ;)     ale tak już mam
Bardzo lubię z Wami Wszystkimi jeździć na W.M.K.
Pozdrawiam...Wszystkich.
fionotron.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Lut 2013, 21:08:12 »
Zapomniałem dodać moi drodzy. Moje słowa kieruję do wszystkich. Nie robię żadnych prywatnych wycieczek oraz nie dochodzę do wyjaśnienia sytuacji która została tutaj poruszona (kto, gdzie, co palił oraz czy palił). Nie faworyzuję nikogo oraz nikogo nie wytykam palcem.

Jeszcze...

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Lut 2013, 13:03:59 »
masa udana -wszystko jak najbardziej ok :)
jechaliśmy w czołówce z Escobarem i wszystko grało. Jedyna prośba do ludzi z zabezpieczenia: Dexter krzyczy "jeden" i wiadomo, że ktoś odbija by zabezpieczyć ulicę ale trochę rozwagi, nie na ura. Często była akcja, że koleś wali po heblach, odbija ze środka do boku za nim peleton prawie staje dęba. To samo do ludzi, którym coś upada np. rękawiczka, czapka- hebel i podnosi a  za nim się robi kocioł. Zjedź do boku, poczekaj i podnieś...
Co do szeryfa (nie wiem czy o tym samym mówimy), mnie on po prostu śmieszy i mamy z niego niezły polew :D
Zachowuje się jak niespełniony policjant, nierówno jedzie i czasy czas drze miche żeby go nie wyprzedzać.
Ot taki samozwańczy samiec alfa buhehehehe
czekamy na fotki z masy...
pozdrawiam

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Lut 2013, 13:08:33 »
Co do szeryfa (nie wiem czy o tym samym mówimy), mnie on po prostu śmieszy i mamy z niego niezły polew :D
Zachowuje się jak niespełniony policjant, nierówno jedzie i czasy czas drze miche żeby go nie wyprzedzać.
Ot taki samozwańczy samiec alfa buhehehehe
czekamy na fotki z masy...
pozdrawiam

@maciekt1000
 
Nic dodać nic ująć
Pozdro     :)    .

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Lut 2013, 14:50:55 »
masa udana -wszystko jak najbardziej ok :)
jechaliśmy w czołówce z Escobarem i wszystko grało. Jedyna prośba do ludzi z zabezpieczenia: Dexter krzyczy "jeden" i wiadomo, że ktoś odbija by zabezpieczyć ulicę ale trochę rozwagi, nie na ura. Często była akcja, że koleś wali po heblach, odbija ze środka do boku za nim peleton prawie staje dęba.

czekamy na fotki z masy...
pozdrawiam

Cieszymy się, że się podobało... :)

Prosimy o zrozumienie, do Dextera dojeżdżamy zwykle 'od lewej', bo tam jest nasz 'korytarz ruchu' :) , jeżeli zdaża się brak osoby na skrzyżowaniu z prawej i trzeba zmienić stronę, to robimy to najszybciej jak to możliwe, żeby skrzyżowanie było zabezpieczone... czasem jest to przejazd 'na ura', ale jestem pewien że nikt z nas nie celuje w koła uczestników :P ... zawsze niestety można odbić piłeczkę i stwierdzić, że widocznie ktoś jechał zbyt blisko zabezpieczenia i nie dał nam miejsca na manewr... :)

Zdjęcia są w wątku foto...

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...