Autor Wątek: Raport "Rowerem na zakupy" - Białołęka  (Przeczytany 4034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Raport "Rowerem na zakupy" - Białołęka
« dnia: 09 Wrz 2011, 15:45:23 »
Szukam osób chętnych do pomocy przy tworzeniu raportu "Rowerem na zakupy"
 
http://roweremnazakupy.wordpress.com/2011/09/01/juz-wkrotce-raport-%e2%80%9erowerem-na-zakupy%e2%80%9d/
 
Generalnie chodzi o zrobienie kilku zdjęć i notatek na temat stojaków rowerowych przy centrach handlowych i hipermarketach w Twojej okolicy (Białołęka)
 
Zainteresowanych proszę o kontakt na roweremnazakupy(małpa)gmail.com
 
pozdr,
Radek

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Raport "Rowerem na zakupy" - Białołęka
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrz 2011, 11:19:41 »
Na Białołęce przede wszystkim Auchan Modlińska 8 i Selgros za fortem Piontek, oraz markety w kwartale ulic Światowida, Świętosławskiego, Świderska, i jakaś czwarta, której w tej chwili nie pamiętam, na Ordonówny przy rondzie jakaś galeria, DH Tarchomin - 3 lokalizacje - Myśliborska, Świderska, Erazma z Zakroczymia, 2 bazarki - porajów/świderska i Światowida/???

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Raport "Rowerem na zakupy" - Białołęka
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrz 2011, 09:11:02 »
Zdjęć nie mam (może mi się uda zrobić, nie chcę obiecywać), ale co do Auchana to już mogę napisać jak tam sytuacja wygląda:

-stojak wyrwikółka przed wejściem. Nie pamiętam, czy ktoś wysilił się, by ją zamocować do podłoża, czy nie - bo nigdy z niej nie skorzystałem. Umiejscowienie stojaka też jest kłopotliwe, bo jest on na górnym poziomie parkingu dla aut - trzeba przejechać kawał dolnego parkingu i pochylnią wjechać na górę, by dotrzeć do stojaka. Dużo lepsze miejsce byłoby na dole (zadaszone), albo w ogóle przed schodami do marketu na chodniku.

-ludzie natomiast zwykle przypinają się albo do barier przy wejściu na górnym poziomie parkingu (często bardzo blisko wyrwikółki), albo do odsuwanej bramy przy schodach wejściowych (czyli na chodniku), albo do znaków przy uliczce prowadzącej do marketu. Zdarza się też, że wprowadzają rowery do środka przy Leroy-u i tam przypinają do ekspozycji ;-)

-ochrona zwykle nie sprawiała mi problemów. Raz się chyba tylko doczepili, ale jakoś tak nie specjalnie agresywnie. W każdym razie rower został tam, gdzie go przypiąłem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Raport "Rowerem na zakupy" - Białołęka
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz 2011, 02:00:05 »
dzięki za uwagi