Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 182351 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Lip 2014, 13:23:25 »
zakończenie lipcowej GdR

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Lip 2014, 23:21:57 »
skoro 1 sierpnia spotykamy sie na rondzie dmowskiego - moze by tak od razu GDR - tez piatek

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Lip 2014, 09:38:20 »
Czemu nie , tylko że GdR jest w drugi piątek miesiąca , a 1 sierpień to pierwszy piątek i przejazd po godzinie "W" będzie na pewno dłuższy niż godzina i nie po ścisłym Centrum . Jako uczczenie 70 rocznicy Powstania Warszawskiego jest uznawane za polityczne , więc zachęcać do tego będę ale na ostatnią chwilę i będzie to spontaniczne  ;) choć już zamówione flary już przyszły (przykro było by stać obok Harlejowców i Legionistów jak biedne" Józki" na rondzie) . Tak więc jak komuś nie sprawi przykrości przybycie na taką uroczystość , to zapraszam na 16,50 rondo Dmowskiego na sam środek . Raczej obowiązkowe parę świeczek , mogą być malutkie .

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Sie 2014, 17:01:20 »
Jako że Godzina dla Rowerów odbywa się w drugi piątek miesiąca , czyli za kilka dni to przypominam już dzisiaj zarezerwujcie czas zwłaszcza że mamy przy okazji zrobić akcję "Mokotowska" ,do której już dłuższy czas się przymierzamy . Zapraszam .

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Sie 2014, 14:05:22 »
Czas zarezerwowany, zgodnie z rozkazem!

 ;)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Sie 2014, 16:57:12 »
 :) Tak trzymać , będą z Was jeszcze ludzie  :P

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #111 dnia: 08 Sie 2014, 14:58:36 »
Proponuję trasę:
Nowy Świat, 3+++, wlot w Mokotowską koło Hożej, uwaga na # z Piękną,
rondko na Zbawiciela, Mokotowska koło kontrapasa, parking przy zebrze, DDR wzdłuż Łazienkowskiej, wjazd na kontrapas Mokotowskiej, rondko Zbawiciela,
manewr "Zbawiciel - koniec kontrapasa" można powtórzyć ze 3 razy,
rondko Zbawiciela, Mokotowska na północ, skręt w Kruczą, nia do Jerozoli, skręt w lewo, stała trasa do Zawiszy i z powrotem
znowu Jerozole, Kruczą w prawo, Mokotowska, powtórzyc 2 -3 razy manewry na Zbawicielu i Mokotowskiej
powrót Mokotowską, Kruczą, Hożą do 3 +++, Nowy Świat, Krakowskie, Zygmunt

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #112 dnia: 08 Sie 2014, 22:27:12 »
Dziękuję przybyłym ,na Godzinę dla Rowerów i przy okazji za zrobienie parokrotne przegląd kontr-pasa na Mokotowskiej .  Parę naklejek się przydało i paru samochodom trzeba było pokazać linię . Nagrywałem filmik ,lecz syn(specjalista od -"nie da się ") stwierdził że za duże pojemności filmików po 5 minut porobiłem i nie ma co nawet próbować wysyłać . Przegram na płytkę i przekażę "Hermesowi " może on zrobi coś z tym .

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #113 dnia: 09 Wrz 2014, 15:04:38 »
Witam , zbliża się kolejny termin Godziny dla Rowerów . W piątek najbliższy t.z.n  12  września godzina 18 pod kolumną Zygmunta spotykamy się pojeździć po ulicach ścisłego Centrum , aby przyzwyczaić oko kierowców że miejscem dla rowerów też jest ulica. Niestety w tym miesiącu będę Was wspierał duchowo (nawet podjadę pomachać -będzie mi przykro ) ale niestety nie nadaję się na jazdę na rowerze . Jedną ręką nie da się zgodnie z przepisami śmigać . Proszę nie zrażajcie się i jeszcze liczniej przybądźcie.  Ferajnę poprowadzi Jola jola ,albo Pafka , zresztą każdy z Was może to zrobić- aby tylko nie zgubił ferajny. Była propozycja aby powtórzyć akcję Mokotowska , uważam że skoro dalej tam bywają problemy , więc trzeba i tym się zająć .

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #114 dnia: 09 Wrz 2014, 19:45:44 »
Hej Jerzy :-) i inni uczestnicy :-) :-)
Przykro mi na okolicznosc Twojego zepsucia sie, powrotu zdrowia zycze.
Mokotowska przyzbawicielowa prosi sie o prawidlowo jezdzących rowerzystow, tam jednak jest chaos.
Te godziny rowerowe z Wami, odwaznymi i rozumnymi rowerzystami dodają pewnosci i odwagi do samodzielnej jazdy ulicami.
Jestem wdzieczna i zadowolona, moj syn rowniez jest kontenty i dumny z nauki w terenie.
Do zobaczenia :-) .

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #115 dnia: 09 Wrz 2014, 22:18:28 »
do zobaczenia
padać może, byleby nie było oberwania chmury

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #116 dnia: 11 Wrz 2014, 19:25:57 »
Jola nie strasz. Jakie padać? Temp. 23 spadająca do 21. Pełne słońce. Czego chcieć więcej. Tak jak już rozmawiałem z Jerzym to Mokotowska była by wskazana. To co widziałem tam w ciągu kilku ostatnich przejazdów to są jaja do kwadratu. Parkujący na zakazach powodują korki taki, że tramwaje nie mogą wyjechać z Nowowiejskiej na plac. Podobno nawet Zielone Mazowsze rozważa swoja akcję na tej ulicy.
życie nie znosi próżni...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #117 dnia: 11 Wrz 2014, 20:51:34 »
Ostatnio w rozmowy (również z nierowerzystami albo nie-za-bardzo-rowerzystami) wplata mi się temat kontrapasów. Najpierw jest niezrozumienie, o czym w ogóle mówię. Potem się czasem przypomina, że może i widzieli (kontrapas albo pas po prostu). Ale koncepcja kontrapasu zadziwia (że tym rowerzyści jeżdżą tylko w jedną stronę, że w przeciwną jadą z zamochodami, że wolno gdzieś "pod prąd"). 
Bardzo, bardzo potrzebna jest jakaś prawdziwa akcja informacyjna. Tzn. taka o większym zasięgu niż indywidualne paplanie, albo pojeżdżenie Mokotowską od czasu do czasu. Paplać dalej będę, oczywiście. I jutro się wybieram.

Jerzy, kuruj kończynę!
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz 2014, 20:52:58 wysłana przez Klara »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #118 dnia: 11 Wrz 2014, 21:49:23 »
jurto aktualne
ponadto będę miała "grzeczne vlepki", bo podobno ktoś pytał i chce
trasę zaplanuję, żeby ze 2 razy przejechać mokotowską-przyzbawiecielową

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #119 dnia: 12 Wrz 2014, 07:25:41 »
Klara akcja informacyjna nic nie da skoro oznakowanie zarówno poziome jak i pionowe nie daje do myślenia zarówno kierowcom jak i rowerzystom. Żeby nie być gołosłownym ul. Goworka i Spacerowa: na końcu pas(GoworkaxPuławska) stoi wyraźny zakaz wjazdu (dla poruszających się w kierunku do Belwederskiej). Na całej długości pasa wymalowane są strzałki wskazując obowiązujący kierunek ruchu. I co? I nic. Coraz to jakiś osobnik ze sporymi deficytami umysłowymi ciągnie z pełną prędkością pod prąd. I nie robi tego z nie wiedzy tylko ponieważ jemu "się należy"- typowa Polska mentalność (zobacz jaki był ton wpisów przy temacie jednokierunkowych DDR na Jerozolimskich). Akurat w odniesieniu do Mokotowskiej to większym problemem są kierowcy bo jeden zaparkuje na zakazie, drugi go wymija i wjeżdża na kontrapas (często prosto na rowerzystę), a że nie tylko ten pierwszy stoi na zakazie to mamy piękny korek oraz zablokowany kontrapas. Na debacie o bezpieczeństwie wojewoda też wspominał, że Masa powinna działać w kierunku edukacji tylko jakoś nie bardzo miał pomysł jak( to już akurat wyszło w rozmowie po debacie).
życie nie znosi próżni...