Autor Wątek: Łatanie szytki (opono-dętki) ?  (Przeczytany 6480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Łatanie szytki (opono-dętki) ?
« dnia: 23 Lut 2011, 22:25:51 »
Czy ktoś już łatał szytkę ? Właśnie złapałem gumę w tylnym kole. Byłem przekonany że jeżdżę na oponie z dętką, okazało się, że to jednak konstrukcja łączona :P .
Znalazłem instrukcję jak łątać taką opono-dętkę. Po stronie "dętkowej" należy wykonać nacięcie, zakleić łatką nieszczelność, a następnie rozcięcie zaszyć... Są prostsze sposoby? I czy to się w ogóle opłaca? I tak noszę się z zamiarem wymiany opon na nowe - opona + dętka, bo tak łatwiej łatać.
PS. A da radę przerobić taką opono-dętkę na oponę, wycinając część dętkową lub rozcinając ją po całym obwodzie i wkładająć zwykłą dętkę? ???
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2011, 22:30:14 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Łatanie szytki (opono-dętki) ?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lut 2011, 23:09:59 »
Cytat: wildzi
I tak noszę się z zamiarem wymiany opon na nowe - opona + dętka, bo tak łatwiej łatać. A da radę przerobić taką opono-dętkę na oponę, wycinając część dętkową lub rozcinając ją po całym obwodzie i wkładająć zwykłą dętkę?
Nie_da_się. Po drugie czy Twoja obręcz przyjmie zwykłą oponę i dętkę, bo jak nie to i zmiana obręczy dochodzi...
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

mplonski

  • Gość
Odp: Łatanie szytki (opono-dętki) ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lut 2011, 00:05:04 »
Jedyne "łatanie" szytek jest możliwe poprzez wpuszczenie płynu do łatania do szytki, zawsze tańsze niż nowa szytka, a do jazdy po mieście spokojnie wystarcza. Chyba, że to jakaś większa dziura to zostaje tylko wymiana szytki na nową. U mnie taka konstrukcja już dłuższy czas się trzyma.

Jeśli chcesz przejść na opony i dętki to najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić obręcz, zapewne masz obręcz tylko do szytek. Na odległość niestety więcej nie powiem.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Łatanie szytki (opono-dętki) ?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lut 2011, 16:19:55 »
Niemożność stosowania zwykłych opon z dętkami to jest ten powód, dla którego większość nabywców rowerów z obręczami pod szytki czym prędzej przeplata koła na zwykłe obręcze.
AdrianSocho