Autor Wątek: Kompresory - gdzie i jakie  (Przeczytany 6837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Kompresory - gdzie i jakie
« dnia: 22 Lip 2010, 23:29:37 »
w sprawie kompresorów przy stacjach benzynowych to ja polecam stację 'Bliska' na ul. Koszykowej - w centrum i nawet działa kompresor ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Kompresory - gdzie i jakie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lip 2010, 01:20:23 »
Koszykowej nie miałam po drodze, a na Przedmasówkę jechałam na prawie kapciach ;) Najwygodniejszy kompresor [typ] jest na stacji koło Tesco na Górczewskiej. Zakłada się końcówkę kabla na zawór, naciska + aż wskaźnik pokaże tyle ciśnienia, ile się chce, zdejmuje się zacisk. Koniec.
A na tej dzisiejszej [Wawelska między Żwirkami a GUSem], najpierw trzeba ustawić ciśnienie, potem nałożyć zacisk, kompresor sam zacznie pompować, a jak zapiszczy, zdjąć. Można jeszcze wybrać jednostkę ciśnienia [dzikie jakieś] i nacisnąć [nie wiadomo kiedy] "pusta opona". Nacisnęłam, jak mi zjadł powietrze z przedniego koła XD

Trochę offtopowo, ale to był dojazd na Przedmasówkę, poza tym rowerzyści pewnie korzystają z kompresorów.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kompresory - gdzie i jakie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lip 2010, 08:12:08 »
Na statoilu (przy arkadii - może też na innych) maja proste kompresory.. Wtykasz wciskasz plus i pompujesz aż będzie pełno ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Kompresory - gdzie i jakie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lip 2010, 21:24:51 »
Przy kompresorach na stacjach należy zwrócić uwagę czy w końcówce zakładanej na zawór jest gumowa uszczelka - jak jej nie ma - szukamy następnego kompresora. Inaczej powietrze możemy sobie bardziej spuścić niż dopompować...
Pan z jakiegoś blachosmroda załatwił się tak, że dalej raczej już nie pojechał :) Ja na szczęście chciałem sobie tylko dopompować AirZounda więc tragedii nie było :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Kompresory - gdzie i jakie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lip 2010, 14:19:39 »
SeBeQ - no właśnie moje koło to przeżyło, spuściłam sobie powietrze dokumentnie. Na szczęście nie zniechęciło mnie to, tylko zgodnie ze swoim charakterem zaczęłam kombinować, przekrzywiać ten zacisk i majstrować przy nim, aż zrozumiał aluzję i zaczął pompować jak trzeba ^.^ Odrobina człowieka i technika się gubi :D

Tak więc nawet jak ktoś sobie powietrze spuści, to nie rozpaczać, tylko tłumaczyć zaciskowi tak długo, aż zrozumie. W końcu wtedy i tak nie ma się już nic do stracenia/spuszczenia ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Lip 2010, 14:20:53 wysłana przez Savil »

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kompresory - gdzie i jakie
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lip 2010, 11:57:49 »
Z doświadczenia:
Z pompowaniem presty (z adapterem shradera) bywa różnie, tzn. jeden kompresor pompuje a drugi nie :/