Autor Wątek: Widziałem pozioma  (Przeczytany 57860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ślimak

  • Gość
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Lut 2013, 11:29:01 »
Chodziło raczej o kształt ramy, bo reszta faktycznie inna. Ale mniejsza - jakby co to mój może być Ikarusem, hihihi...

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Lut 2013, 15:11:37 »
Chodziło raczej o kształt ramy, bo reszta faktycznie inna.

No tak, Velogic generalnie ma jeden rozmiar rury głównej i zawsze zbliżony jej kształt. A wahacze, poza detalami (jak miejsce mocowania piwotów) to w ogóle są chyba takie same we wszystkich rowerach z tylnym zawieszeniem. Ot - logistyka ponad designem ;)

Najważniejsze, że jeździsz. Ja Ci się rower sprawuje? Jakie przemyślenia na temat pozioma - dobra inwestycja, czy z perspektywy czasu wybrałbyś coś innego?

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Lut 2013, 15:34:05 »
A gdzie fotka? Fotka fotka!!! ;)

Ślimak

  • Gość
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Lut 2013, 16:49:12 »
Ja Ci się rower sprawuje?

Sprawuje się bez zarzutu - wiadomo kto przyłożył rękę przy składaniu ;).
Serwis ograniczam do regularnego smarowania łańcucha i mycia "na błysk" (parkuję w mieszkaniu, więc musi wyglądać).

Jakie przemyślenia na temat pozioma - dobra inwestycja

W kategoriach inwestycji odpowiem tak - inwestycja przemyślana, zapewniająca wysoką stopę zwrotu i już dawno się zamortyzowała.
A tak na poważnie - szkoda, że wcześniej (tak z 10 lat temu) nie zainteresowałem się poziomami. Ale w sumie nie ma co żałować tylko trzeba czerpać przyjemność z jazdy. I w ogóle dużo by pisać...

czy z perspektywy czasu wybrałbyś coś innego?

Trajka tadpole - ciekawe ustrojstwo, chętnie bym sie przejechał. Nie wiem czy kupił, bo byłby pewnie problem gdzie to trzymać. Ma ktoś w okolicy? Póki co moja poziomka w zupełności wystarcza. Może będzie lekki face-lifting na wiosnę :).

A gdzie fotka? Fotka fotka!!! ;)

Przeca widziałeś na żywo na Masie w zeszłym roku. Jakby co Raffi po złożeniu wrzucił dwie fotki tutaj (na dole strony): http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1743.0
Zasadniczo wystarczy dorysować błotniki wyrzucić podwójną nóżkę i już jest moja poziomka.

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Lut 2013, 07:52:27 »
Sprawuje się bez zarzutu - wiadomo kto przyłożył rękę przy składaniu ;).
Serwis ograniczam do regularnego smarowania łańcucha i mycia "na błysk" (parkuję w mieszkaniu, więc musi wyglądać).

Nie o to pytałem. Przy tym osprzęcie co tam masz to się po prostu nie ma prawa psuć. Jeszcze nie teraz :P


A tak na poważnie - szkoda, że wcześniej (tak z 10 lat temu) nie zainteresowałem się poziomami. Ale w sumie nie ma co żałować tylko trzeba czerpać przyjemność z jazdy. I w ogóle dużo by pisać...

No to cieszę się, że pasuje Ci poziom do stylu jazdy. Bo to z tym jest chyba największy kłopot - poziom do wielu rzeczy się NIE nadaje. Jak ktoś się napali, to może być później zniesmaczony, że np na piachu się niefajnie jedzie, czy cuś. Dobrze, że Tobie podpasował! Bo tak do końca to nigdy nie wiadomo jak będzie.


Trajka tadpole - ciekawe ustrojstwo, chętnie bym sie przejechał. Nie wiem czy kupił, bo byłby pewnie problem gdzie to trzymać. Ma ktoś w okolicy? Póki co moja poziomka w zupełności wystarcza. Może będzie lekki face-lifting na wiosnę :).

W Warszawie to chyba nikt. Tzn Franca syn jeździ na takim, ale nie wiem czy w pojazd przygotowany na "nieco" mniejsze osoby się zmieścisz ;) IMO najlepiej gdybyś przyjechał na coroczny zlot - będziesz miał kilka trajek do wyboru ;)


Zasadniczo wystarczy dorysować błotniki wyrzucić podwójną nóżkę i już jest moja poziomka.

Wiedziałem, że ta nóżka się nie uchowa. Nie dość, że swoje ważyła, to jeszcze jej funkcja odnajdywania wszystkich progów i krawężników w okolicy musiała Cię w końcu zniechęcić ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Lut 2013, 08:33:31 »
Jeszcze Gemsi (a właściwie jego Lepsza Połowa) ma trajkę (Velogic) a poza tym kiedyś na WMK przyjechały 2 inne (KMX i coś jeszcze).
Jeżeli chodzi o IMK P9 to jest zrobiony na wzrost 120~140cm :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Ślimak

  • Gość
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Lut 2013, 10:32:31 »
Sprawuje się bez zarzutu - wiadomo kto przyłożył rękę przy składaniu ;).
Serwis ograniczam do regularnego smarowania łańcucha i mycia "na błysk" (parkuję w mieszkaniu, więc musi wyglądać).

Nie o to pytałem. Przy tym osprzęcie co tam masz to się po prostu nie ma prawa psuć. Jeszcze nie teraz :P

Domyślam się, że nie o to pytałeś, dlatego nie wskazałem palcem 8).

Fakt - osprzęt nie ma prawa psuć się. Jedynie co mnie czasami irytuje to piszczący tylny hamulec. Oczywiście ta wada w pewnych sytuacjach jazdy po mieście staje się zaletą, ale mimo wszystko. I druga rzecz, to tylna przerzutka nie wybierająca jednego przełożenia.

A tak na poważnie - szkoda, że wcześniej (tak z 10 lat temu) nie zainteresowałem się poziomami. Ale w sumie nie ma co żałować tylko trzeba czerpać przyjemność z jazdy. I w ogóle dużo by pisać...

Jak ktoś się napali, to może być później zniesmaczony, że np na piachu się niefajnie jedzie, czy cuś.

Jeśli chodzi o jazdę po piachu to nie mam doświadczenia, za to w innym wątku pisałem o wrażeniach z jazdy po śniegu. Na szczęście teraz już nie zalega na ulicach, a widzę, że większość DDR na mojej drodze do pracy jest o dziwo odśnieżona, więc można korzystać. Jeśli nie  - zgodnie z tym co napisałeś - nie mam oporu jechać ulicą.

Trajka tadpole - ciekawe ustrojstwo, chętnie bym sie przejechał. Nie wiem czy kupił, bo byłby pewnie problem gdzie to trzymać. Ma ktoś w okolicy? Póki co moja poziomka w zupełności wystarcza. Może będzie lekki face-lifting na wiosnę :).

W Warszawie to chyba nikt. Tzn Franca syn jeździ na takim, ale nie wiem czy w pojazd przygotowany na "nieco" mniejsze osoby się zmieścisz ;) IMO najlepiej gdybyś przyjechał na coroczny zlot - będziesz miał kilka trajek do wyboru ;)

Zlotu bliżej to już nie będzie :). A jeśli faktycznie to będzie ostatni weekend sierpnia, to jest szansa na pojawienie się.

Zasadniczo wystarczy dorysować błotniki wyrzucić podwójną nóżkę i już jest moja poziomka.

Wiedziałem, że ta nóżka się nie uchowa. Nie dość, że swoje ważyła, to jeszcze jej funkcja odnajdywania wszystkich progów i krawężników w okolicy musiała Cię w końcu zniechęcić ;)

Proszę Cię ;D ;D. Pomysł teoretycznie był dobry, tylko w praktyce nie sprawdził się w ogóle. Nóżka poszła do piachu, znaczy do śmietnika, jeszcze zanim wyjechałem na ulicę.

Jeżeli chodzi o IMK P9 to jest zrobiony na wzrost 120~140cm :)

To oznacza, że się nie przejadę. Potrzebowałbym bomu wydłużonego o pół metra :o.

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Lut 2013, 12:16:43 »
Jedynie co mnie czasami irytuje to piszczący tylny hamulec. Oczywiście ta wada w pewnych sytuacjach jazdy po mieście staje się zaletą, ale mimo wszystko. I druga rzecz, to tylna przerzutka nie wybierająca jednego przełożenia.

Wyczyść obręcz, sprawdź czy nie czas wymienić klocki, albo wyregulować ich ustawienie (czasem uparcie ścierają się nierówno). Pomoże na pewno.


Zasadniczo wystarczy dorysować błotniki wyrzucić podwójną nóżkę i już jest moja poziomka.

Wiedziałem, że ta nóżka się nie uchowa. Nie dość, że swoje ważyła, to jeszcze jej funkcja odnajdywania wszystkich progów i krawężników w okolicy musiała Cię w końcu zniechęcić ;)
Proszę Cię ;D ;D. Pomysł teoretycznie był dobry, tylko w praktyce nie sprawdził się w ogóle. Nóżka poszła do piachu, znaczy do śmietnika, jeszcze zanim wyjechałem na ulicę.

Pomysł był dobry. I moim zdaniem to nie Twoja wina, że nie wyszedł. Poprzeczkę nóżki trzeba było zamontować pod innym kątem (wtedy pod innym kątem byłaby w pozycji "złożona"), czyli inaczej powinien wyglądać element ramy, do którego jest ona mocowana. To ewidentna wina Mariusza z Velogica, że nie zadbał o to :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Ślimak

  • Gość
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Kwi 2013, 14:58:44 »
Wczoraj jadąc w windzie z poziomem byłem zagadnięty o wygodę jazdy tymże. Mój rozmówca na zakończenie dodał, że widuje poziomkę jeżdżącą rano z Legionowa do Wwy. Dodał, że ten ktoś jest szybciej w Centrum niż on samochodem. Przyznać się, który to ścigacz. Gromanik?

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Kwi 2013, 22:03:35 »
Wczoraj jadąc w windzie z poziomem byłem zagadnięty o wygodę jazdy tymże. Mój rozmówca na zakończenie dodał, że widuje poziomkę jeżdżącą rano z Legionowa do Wwy. Dodał, że ten ktoś jest szybciej w Centrum niż on samochodem. Przyznać się, który to ścigacz. Gromanik?

Jak z Legionowa to chyba tylko Gromanik.
Ja tez mykam z Modlińskiej, ale to nie Legionowo. No i raczej nie do centrum a na Czerniaków jeżdżę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Kwi 2013, 09:52:31 »
i Franc chyba na szlak wrócił - widziałem środowym popołudniem na wale miedzeszyńskim znajomego pozioma z żółtym "pudłem". jechałem dosyć wolno radując się pakietem na maraton i usłyszałem tylko "cześć" i tyle go było widać ;) zresztą ja z wału zaraz w lewo skręciłem i ku dzielnicy wawer zmierzałem, zaś Franc zdaje się kieruje się w okolice piaseczna. 
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Kwi 2013, 10:05:07 »
Kultowy: Pozdrower :D Wróciłem!!!! Yess, na razie jeszcze sporadycznie (tylko środa) bo mam chroniczny dzień ojca (muszę odbierać córkę z przedszkola).
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Kwi 2013, 20:11:35 »
Kultowy: Pozdrower :D Wróciłem!!!! Yess, na razie jeszcze sporadycznie (tylko środa) bo mam chroniczny dzień ojca (muszę odbierać córkę z przedszkola).

Witaj w klubie :) Tyle, że moje małe jeszcze się do żłoba nie załapało więc "wolne" to mogę mieć dopiero po 17, jak żona z pracy wróci i pozwoli się urwać...

A z tematu. Mijała mnie dzisiaj przy Świętojerskiej (tuż przed Andersa) srebrnobiała kolubryna SWB OSS 20+24/26, nadprogramowe odblaski na foteliku, czas coś w okolicach 17. Poleciała w stronę JP2... Wydaje mi się, że tego roweru jeszcze nie widziałem nigdzie...

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Kwi 2013, 23:18:57 »
Mijała mnie dzisiaj przy Świętojerskiej (tuż przed Andersa) srebrnobiała kolubryna SWB OSS 20+24/26, nadprogramowe odblaski na foteliku, czas coś w okolicach 17. Poleciała w stronę JP2... Wydaje mi się, że tego roweru jeszcze nie widziałem nigdzie...

Hmmm...


;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Widziałem pozioma
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Kwi 2013, 23:48:33 »
Jutro możecie się spodziewać, wyciągniętego po zimowym śnie, czerwonego WilPafa. Będę jechał z Ochoty na Plac na Rozdrożu i z powrotem, w okolicach 11.00-13.00 przez Pole Mokotowskie.
I jestem tatą po raz drugi!