Autor Wątek: Moja nowa lampka  (Przeczytany 3743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Moja nowa lampka
« dnia: 12 Lis 2010, 19:19:21 »
Pochwalę się nową lampką. Można już zazdrościć: http://rafal.muszczynko.pl/index.php/blog/91-blog20101111

Mocniak wykonał kilka sztuk podobnych "wypalaczy spojówek". Wiem, że po jednej będą mieli (a może już mają) Jojek i Olaf. Co z resztą, nie wiem, chyba będzie na sprzedaż (zapewne nie tanio).

Moja jednak różni się od innych. Z racji na inne diody i przetwornicę moja ma tylko jeden tryb - pozostałe mają chyba 4, w tym dwa migające. No i u mnie będą inne aku.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moja nowa lampka
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis 2010, 22:46:17 »
Zdjęcia tego nie oddają. Nawet bym powiedział że obejmuje dużo aczkolwiek słaba "jasność" ;) Prawdziwy efekt będzie widoczny na żywo :) No pewnie jak pisałeś ustawienia aparatu mają znaczenie
« Ostatnia zmiana: 12 Lis 2010, 22:48:08 wysłana przez chrupek »
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moja nowa lampka
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lis 2010, 00:16:23 »
Zdjęcia tego nie oddają. Nawet bym powiedział że obejmuje dużo aczkolwiek słaba "jasność" ;) Prawdziwy efekt będzie widoczny na żywo :) No pewnie jak pisałeś ustawienia aparatu mają znaczenie

Na żywo to dopiero za jakiś czas. Na razie nie mam jeszcze czym jej zasilić. Docelowo będą to pakiety ogniw li-ion lub li-pol, ale jeszcze ich nie zdobyłem. Tymczasem zasiliłem ją zwykłymi paluszki AA (4 sztuki). Tylko, że 4x AA to ona spokojnie wykańcza w mniej niż godzinę, mimo wysterowania na jedyne  80% mocy. W dodatku baterie tak się grzeją, że włączając na dłużej niż kwadrans można stopić styki w koszyczku na baterie. Sam rozumiesz, że w takim stanie to jeszcze nie może zostać zamontowane w rowerze ;-)

Sama lampka z resztą też grzeje się mocno. Ale to akurat nie kłopot. Mam z grubsza 4kg aluminium w  ramie, które może robić za radiator dla lampki. Wystarczy, że nic nie schrzanię przy montażu lampki do ramy i będę miał pierwszy w Wawie poziom z ogrzewaniem elektrycznym ;-)


A optyka lampki faktycznie jest dobrana tak, że lampka obejmuje dużo, ale świecąc mniej jasno, mniej "punktowo". Niestety do takich diód nie było zbyt dużego wyboru optyki, więc musieliśmy się zadowolić tym, co jest.
« Ostatnia zmiana: 13 Lis 2010, 00:22:33 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Moja nowa lampka
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lis 2010, 16:42:49 »
W innym wątku skarżyłeś sie na zamarzające hamulce vki? No to może dorzuć tą lampkę w ich pobliże, albo odprowadź gorąc jakimiś ciepłowodami bezpośrednio na nie i będzie git ;)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Moja nowa lampka
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lis 2010, 09:08:18 »
A właściwie to jakie będzie mocowanie do ramy?
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moja nowa lampka
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lis 2010, 10:50:02 »
W innym wątku skarżyłeś sie na zamarzające hamulce vki?

Przy -20 nie dogrzejesz hamulców na tyle, by nie zamarzały przy pędzie powietrza. A tylko w takich temperaturach zamarzają i wtedy się skarżę.

A właściwie to jakie będzie mocowanie do ramy?

Na stałe, na śruby, przez aluminiowe mocowanie (solidny płaskownik). Czyli bardzo podobnie jak jest dziś mocowana moja obecna lampka.

Takie mocowanie ma 3 zalety. Jest bardzo stabilne podczas jazdy i raz ustawione nie rozregulowuje się nawet gdy za lampkę podnosi się rower. Nie da się też bez rozebrania połowy roweru zdjąć lampki (przeszkadza korba) więc kłopot ze złodziejami w zasadzie znika. No i 3 - przy takim mocowaniu, jak się je nasmaruje termoprzewodzącą pastą, rama może robić za radiator dla lampki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)