Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012  (Przeczytany 50843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Paź 2012, 10:59:56 »
Franc, masz jakieś zdjęcia co się dokładnie stało?
BTW: Mamy tutaj praktyczny przykład czemu jest ograniczenie w średnicy tarczy ;)

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Paź 2012, 11:17:28 »
@Makenzen - byłem, ale tak jakby mnie nie było - bo się spóźniłem i delikatnie minąłem z Masą... Dosłownie kilka minut... Wjechałem na Marszałkowską chyba w chwili, kiedy Wy wjechaliście na nią z drugiej strony, ale zanim dojrzałem to już byłem na Królewskiej, a potem na pustym Placu... :]

@Mhrok - zdjęcia tego co się stało:
http://storm.oceangirl.eu/widelec_franca/
/aż dziw jak dobrze wychodzą zdjęcia w ciemności bez oświetlenia komórkami... :P/

Krótko mówiąc - podczas ostrego hamowania, wykrzywiło się mocowanie widelca no i ten wlazł pod ramę. Dobrze, że nie na bok, bo wtedy Franc miałby znacznie gorsze nagłe hamowanie połączone pewnie z upadkiem.
Franc - jeszcze raz współczuję :(

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Paź 2012, 11:27:54 »
@Mhrok - zdjęcia tego co się stało:
http://storm.oceangirl.eu/widelec_franca/
/aż dziw jak dobrze wychodzą zdjęcia w ciemności bez oświetlenia komórkami... :P/

Krótko mówiąc - podczas ostrego hamowania, wykrzywiło się mocowanie widelca no i ten wlazł pod ramę. Dobrze, że nie na bok, bo wtedy Franc miałby znacznie gorsze nagłe hamowanie połączone pewnie z upadkiem.
Franc - jeszcze raz współczuję :(
Nie no, liczę na zdjęcia miejsca uszkodzenia w świetle dziennym. Jestem najzwyczajniej w świecie ciekawy.
No i również współczuję.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Paź 2012, 11:30:43 »
Mój "wizytówkowy" monosztucieć (goleń) jest zaciskany(a) na amortyzatorze i rozwaliło /rozerwało właśnie tą obejmę zaciskową na poziomie śrub.

Nie mam zdjęć z przejazdu, bo nie robiłem, mam tylko uszkodzenia (a to się nie nadaje do galerii z przejazdu), więc co by nie zaśmiecać to, link do albumu:
https://picasaweb.google.com/105277250576881179178/PoAmanaGolenWidelcaNaWMK20121026?authuser=0&feat=directlink
« Ostatnia zmiana: 27 Paź 2012, 12:44:53 wysłana przez Franc »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Paź 2012, 13:39:00 »
Franc, to nie był dobry dzień.
Antonowi na Wołoskiej pękł łańcuch.


Nie mieliśmy, ani spinki, ani skuwacza - poratował Antona jeden z uczestników.
Masę dogoniliśmy dopiero na Spacerowej, jednak Anton do końca nie dojechał, bo na rondzie DeLaPalma wygięła mu się tylna przerzutka. W efekcie musiał wrócić do domu komunikacją, bo nie dało się tego naprawić na miejscu.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Paź 2012, 15:11:11 »
Jakaś pozioma klątwa, czy co?
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Paź 2012, 17:35:51 »
Jestem bardzo ciekaw co takiego zrobił Antonowitch, że mu łańcuch pękł? Ot tak sobie po prostu? Ze starości czy trudów użytkowania?

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Paź 2012, 18:09:50 »
Swoja drogą to nie rozumiem, po co Tobie na rower te szpilki? Za mało masz wzrostu, czy element samoobrony?  :o

Szpilek jako takich nie mam, ale ludzie wszystkie obcasy tak nazywają. Teraz miałam buty na niskim obcasie - bo akurat takie były na mój rozmiar. A ze stopą 44-45 nie mogę wybrzydzać ;) Inna rzecz, że wysokie obcasy kupiłam świadomie, bo mi trochę brakowało do dwóch metrów :D No i jaki to daje efekt z moimi nogami ;) Plus czasem porozmawiam o tym z pieszymi na przejściu i nie lezą w szkodę :)

Po powrocie na Zamkowy porozmawialiśmy po angielsku z pewnym Francuzem [kiedy powiedział "ze bike" od razu wiedizałam, że Francuz ;)] o ichniejszej Masie, czym się różnią i jak u kogo wszystko wygląda. Całkiem pouczająca rozmowa, chociaż zrozumieć go szło z trudem, akcent miał straszny ;)
Polecił nam stronę z ichniejszymi dokonaniami: http://velocampus.net/?lang=en [Dex, zapamiętałam :)]
« Ostatnia zmiana: 27 Paź 2012, 18:13:35 wysłana przez Savil »

Offline Storm

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Paź 2012, 08:42:41 »
Masa udana, poza tym że musiałem z kolegami doganiać ją trochę.
Jednak nie podobało mi się co pewien pan z zabezpieczenia powiedział do mnie i kolegi, gdyż nie mieliśmy światełek - trzymaliśmy się bliżej końca masy a kiedy ów pan nas wyprzedzał zawołał "Światła sobie kupcie, a jak nie to zjeżdżajcie na ścieżkę lub chodnik bo tam jest wasze miejsce!" Z tego co wiem to w regulaminie masy jest wpis "Nie jedziemy chodnikami. Masa jedzie ulicą i TYLKO ulicą. Jadąc chodnikiem, nie jedziesz w Masie, tylko gdzieś tam obok - na własne ryzyko - mandatu, kolizji z pieszym, czy gleby w dziurze."
Otóż jechaliśmy w MASIE więc mamy prawo do jazdy ulicą, nieprawdaż? Z tego co zauważyłem wiele osób nie miało światełek i nikt nie płakał z tego powodu.
Pozdrawiam

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Paź 2012, 09:36:01 »
Myślę, że owemu panu z zabezpieczenia chodziło o to, żebyście po prostu odłączyli się od masy, bo w regulaminie jest także zapis o oświetleniu...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Paź 2012, 10:44:12 »
Kiedy będą zdjęcia:P?
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Paź 2012, 14:09:27 »
Storm  jakoś dziwnie mi brzmi pseudonim  jakbym już nie raz o nim słyszał , ale do żeczy  tym "panem z zabezpieczenia " byłem ja  i mimo tego że może nie było to może grzeczne zachowanie z mojej strony to nie myślę za to przepraszać (często to robię  ,nawet za to że żyję) ponieważ było powiedziane wyrażnie że jesteśmy jakby to ująć ambasadorami rowerowymi i powinniśmy świecić przykładem a nie nawet chamstwem  na chodnikach (zwłaszcza na Krakowskim Przedmieściu). Dodam jeszcze to że nawet ,że czywiście masz rację  nikt nie płakał z tego powodu że ma rower za ponad 3 tyś.  i brak światełka za nawet 5 zł  i nawet słyszałem odpowiedz na moje wołanie o zapalenie światełek ---"Wal się!". Więc nie dziw się że skoro po paru takich słowach od innych nawet nie od Ciebie to wzmożona u mnie jest czujność i widząc 'gościa" bez i popisującego się swoją" zabawną  elokwencją" i robiącego ze mnie idioty za to że miałem czelność przypomnieć podstawowe zasady naszego przejazdu nie dziwne że ostro musiałem zaznaczam musiałem zareagować na próbę zbędnej dyskusji zwłaszcza że osobnicy ci akurat nie tylko tym zaistnieli że na nich zwróciłem uwagę. Nie wszyscy co nawet postarają się dołączyć do Nas chcą działać  w naszej sprawie i przyjeżdżają po lansować się i dla adrenaliny i zadymy jak się im na to pozwoli.

Offline Storm

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Paź 2012, 18:11:44 »
Storm to taki mój nick internetowy, nie pseudonim czy coś ;)
To "wal się" także słyszałem, otóż odpowiedział mój kolega który nie dosłyszał i podjechał spytać o co chodzi (akurat on miał światełka). Nie zrozumiałem o co chodzi z tym krakowskim przedmieściem, pewnie mnie widziałeś jak "odczepiłem" się od masy, bo pojechałem do mcdonalda na skróty (co jak co, ale chamstwa tam nie było, bo jechałem spokojnie za grupką pieszych - wkońcu byłem gościem). Na masę jeździmy co miesiąc, lecz nie zawsze taką samą ekipą i nie pierwszy raz słyszałem "kup światełka" ale nie powiedziane w ten sposób. Najlepsze jest to, że przed nami jechało wiele osób bez oświetlenia, ale to akurat NAM trzeba było zwrócić uwagę ehh. Myślę, że jakbyśmy jechali po chodniku jak to pan ujął gdzie nasza droga to dopiero by nam uwagę zwracali że masa jedzie po ulicy - czy te dwie rzeczy się nie wypierają nawzajem??
Na następną masę także się wybiorę, ale wyposażony w pakiet światełek, gdyż nie mogłem ich kupić przed piątkową z racji finansowych w ostatnim okresie.
Pozdrawiam

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Paź 2012, 19:03:00 »
a co jak komuś skończy się bateria?:co za tym idzie  nie będzie miał oświetlenia?
ps ciekawe gdzie w regulaminie o tym jest,,,
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Paź 2012, 19:13:07 »
a co jak komuś skończy się bateria?:co za tym idzie  nie będzie miał oświetlenia?
ps ciekawe gdzie w regulaminie o tym jest,,,
Tak samo jak na ulicy. Przecież w regulaminie jest jedynie o obowiązywaniu Prawa o Ruchu Drogowym w tej sprawie powiedziane ;)