Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012  (Przeczytany 50635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Paź 2012, 00:21:17 »
Wg pogodynka.pl (chyba najfachowsi meteorolodzy ją tworzą) na piątek zapowiadają
zdecydowane obniżenie temperatury +4 i 0'C (początek/koniec masy) i wiatr ok. 3 m/s
z kierunku NW.
Jak powszechnie wiadomo im do prognozowanego terminu dalej tym prognoza
mniej pewna.
Napisałem ten post tylko po to by móc porównać.
Że fala oziębienia przyjdzie to więcej niż pewne. Pozostaje pytanie kiedy.
Przyspieszy, czy się spóźni? Wolałbym to drugie.

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Paź 2012, 14:07:34 »
@GFM - FACHOWĄ pogodę znajdziesz na www.meteo.pl. Tylko i wyłącznie. Dlaczego tam? No cóż... Tam masz dane prosto z komputerka, a nie z głowy rozgrzanego meteorologa, któremu właśnie przywiało, albo się zagrzał ;)

Bajdełej - ma ktoś opcję wyłączenia chłodziary? W środę ma być nawet minusowo :/

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Paź 2012, 22:44:35 »
Sztuczna inteligencja jest dobra do czasu.
Przepowiadanie pogody jest sztuką rzekłbym
cokolwiek niemierzalną.
Pracowałem chwilę na Podleśnej - traktują
swoją pracę bardzo poważnie.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Paź 2012, 10:43:30 »
Sztuczna inteligencja jest dobra do czasu.
Jak dobrze, że nikt tutaj nie mówi o żadnej sztucznej inteligencji, tylko o numerycznej prognozie pogody ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Numeryczna_prognoza_pogody

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Paź 2012, 13:51:15 »
Kierowcy juz nas chwalą!!!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e5af13b1e4e80eb.html

Po prostu sama radość z napotkania nas na swojej drodze :D

A swoją drogą... jak ja czytam i widzę te kolumny strajkujących taksiarzy czy jakieś przemarsze to jakoś nie reaguję ani złością, ani skowyczeniem jakimś, ani atakami na tych ludzi... Więc dlaczego oni tak reagują na nas? Przecież takie zachowanie nie jest normalne? Skąd ta nienawiść? Skąd ten bunt? Skąd takie emocje wobec nas? Bo jesteśmy szybsi w korkach? Bo jesteśmy zdrowsi? ;P
Ale czy to są powody do tego, aby nienawidzieć innych? A może sa jakieś inne jeszcze?

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Paź 2012, 14:30:35 »
Więc dlaczego oni tak reagują na nas? Przecież takie zachowanie nie jest normalne? Skąd ta nienawiść? Skąd ten bunt? Skąd takie emocje wobec nas? Bo jesteśmy szybsi w korkach? Bo jesteśmy zdrowsi? ;P
Ale czy to są powody do tego, aby nienawidzieć innych? A może sa jakieś inne jeszcze?

Wiesz, przekrój społeczeństwa jest jaki jest. Nienawiść jest po obu stronach. Zarówno wśród kierowców jak i rowerzystów. Wystarczy poczytać wpisy w temacie "czarna lista".
Cytuj
pokazałem mu jak malutkie ma to coś między nóżkami... Szczękoopad zaliczony, pojechałem dalej.
Cytuj
UWAGA na idiotę
Cytuj
nie wiadomo czy między nogami na pewno ma jaja, czy coś innego i czy nie ma z tym związanych jakichś kompleksów!!!
Cytuj
Właśnie sprawdziłem samozłoma tego Palanta
Więc dlaczego mierzysz ich inną miarą niż siebie?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Paź 2012, 14:36:58 »
Storm, aleś odkrył że ludzie w internacie jak się czują anonimowi to wypisują takie rzeczy na każdy temat.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Paź 2012, 15:53:05 »
@Drottnar - chrzanisz :D
1. Pokazy paluszków robię z uśmiechem, bo wiem, że takiemu już nic nie pomoże poza seksuologiem i niebieskimi tabletkami :)
2. Czarna lista - moja ocena sytuacji i to co ja na "leżaku" przeżywam - to jest moja ocena. Być może ty na swoim pionowcu jakbyś przeżył to co ja, byś pisał coś innego, ale sądzę raczej, że po kolejnym chamskim wyminięciu na milimetr - też byś pisał o idiotach, zwłaszcza jakby ci odpyskował w twarz, że ci nie wolno jeździć po ulicy bo... nie. I już. Nie bo nie i już! O! ;)
3. Piszę samozłom bo nie moge nazwać czymś pięknego czegoś, co co chwilę zajeżdżami drogę na ulicach miasta. Czegoś, co zajmuje jezdnię i na której stoi godzinami niepotrzebnie utrudniając przejazd innym uzytkownikom dróg. Czegoś co stoi i smrodzi. SMRODZI. Wytwarza średnio ponad 100g dwutlenku węgla na przejechany 1 kilometr drogi. O ile - nie stoi w korku.

Dlaczego mierzę ich inną miarą? Hmmm, pomyślmy:
- nie zajeżdżam nikomu drogi z jakichkolwiek powodów, nie licząc "zemsty" o ile tak mozna nazwać chwile, w której pojazd ważący ze mną 100kg zajedzie drogę czemuś co wazy 1.5 tony?
- nie wyprzedzam nikogo na milimetr ani na 2 centymetry :P
- nie narażam nikogo swoją jazdą na rowerze na utratę zdrowia lub życia
+ powyższe.
Czy to wystarczy, abyś spojrzał na tą sprawę jednak nieco obiektywniejszym okiem, a nie tylko okiem kogoś, kto się czepia?

@qwerJA - to nie chodzi o anonimowość, bo dokładnie tak samo zachowują się na drodze. W sposób chamski i wulgarny - co odczujesz zwłaszcza jak spróbujesz zwrócić uwagę kierowcy.

Co ciekawe - mam wrażenie, że motocykliści rzadko kiedy (naprawdę rzadko) zachowują się w taki sposób niemiły wobec nas rowerzystów, a bardzo często są mili, uprzejmi, sympatyczni - w końcu mają czasami podobne problemy jak i my - z poruszaniem się w korkach. I jeszcze częściej przez nie stoją w nich.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Paź 2012, 15:59:51 »
Chodzi mi o język. Jesteś tak samo agresywny wobec nich, jak oni wobec Ciebie. Zresztą, to nie dotyczy tylko Ciebie, bo ci "porządni" rowerzyści jadą w komentarzach po kierowcach tak samo jak tamci po nich. Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam, bo nie to było moim celem.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Paź 2012, 18:58:44 »
racja - tyle samo chamstwa jest po obydwu stronach. z ostatniego tygodnia dwa przykłady - facet jechał Koszykową i władował się na czerwonym świetle (nie głęboki pomarańcz, czerwone było) prosto pod auto wyjeżdżające z ul. Krzywickiego. jego wina ewidentna a gość zbluzgał kierowcę okrutnie. przy Ujazdowskich przed pasami zjeżdżałem w Piękną, nie obejrzałem się i zajechałem drogę gościowi, którego parędziesiąt metrów wcześniej wyprzedziłem (widać na ambicję mu wszedłem i mocno przyśpieszył) - moja wina, nie ukrywam, ale nie zasłużyłem na takie słowa jakiem usłyszał. przy okazji dostało się też mojej matce.

kiedy jakiś kierowca ma do mnie jakieś 'ale', czy to słusznie czy nie, nie drę się, nie bluzgam, nie poddaję w wątpliwość jego sprawności seksualnej ani nie oceniam rozmiarów jego fallusa bo to zwyczajnie jest prostackie i niskie. zazwyczaj ignoruję, czasem pokręcę głową. rzadko wdaję się w dyskusję.

i to jest właśnie obiektywne spojrzenie na sprawę - zarówno w samochodach jak i na rowerach jeżdżą ludzie zwyczajnie chamscy. nie jest tak, że rowerzyści to święci pańscy a kierowcy zło samo i siarka. nie jest tak, że kierowcy to anioły a rowerzyści to drogowi terroryści. ja w ogóle nie uznaje wojny "my kontra oni" - po pierwsze nie ma takiej wojny (stworzyły ją media), po drugie nie czuję się członkiem jakiegoś tajemniczego stowarzyszenia zwanego "rowerzyści". rower jest dla mnie po prostu podstawowym, codziennym środkiem transportu, a nie wykładnią mojego charakteru.

żeby nie robić totalnego off-topu - nie dzisiejszą masę nie pojechałem bo jeżdżę od jakiegoś czasu wyłącznie na masy zimowe. tłumy mi najzwyczajniej w świecie nie służą, wole kameralnie we śniegu ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2012, 19:00:36 wysłana przez kultowy »
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Bartosh

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Paź 2012, 20:54:02 »
Po długiej podróży, zmarznięty wracam do domu :)) Dzięki za wszystko !

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Paź 2012, 21:19:47 »
Nie ma to jak się rozchorować i nie móc być na masie
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Paź 2012, 21:59:56 »
Dzięki wszystkim za ładną współpracę i skoordynowane zabezpieczenie.
I sorki na Wołoskiej :) W nocy wszystkie ulice wyglądają na Domaniewską :)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Paź 2012, 22:10:55 »
to ile nas w końcu było ?

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Paź 2012, 22:12:09 »
487 z tego co pamiętam