Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012  (Przeczytany 50634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Paź 2012, 20:35:54 »
@Kenneth:
Osobiście wolę w takiej sytuacji jechać rowerem niż dojść pieszo do przystanku :) Szczególnie, że następnie z przystanku trzeba pokonać miliard schodków...
Swoją drogą, nie mówiłam, że obejdzie się bez ofiar :P (np. w liczbie uczestników masy)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Paź 2012, 15:38:34 »
Gdyby ktoś był ciekawy - uprawianie sportu dobrze wpływa na produkcję hemoglobiny.

Powyżej pewnej intensywności i długotrwałości wysiłku zaczynają się problemy z niedoborami żelaza. Ale ogólnie masz rację.


@miroslavka - jazda na rowerze po oddaniu krwi jest absolutnie niewskazana...
Zwłaszcza w porze zimnej.

Jeździłem mając o 5 jednostek krwi za mało, więc po odtankowaniu jednej też bym pewnie pojechał. Tylko, że żaden trzeźwy lekarz nie pozwoli mi oddać krwi ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Paź 2012, 15:48:50 »
@miroslavka - jazda na rowerze po oddaniu krwi jest absolutnie niewskazana...
Zwłaszcza w porze zimnej.

Jeździłem mając o 5 jednostek krwi za mało, więc po odtankowaniu jednej też bym pewnie pojechał. Tylko, że żaden trzeźwy lekarz nie pozwoli mi oddać krwi ;-)
To już wiesz co zrobić, aby pozwolił oddać ;)

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Paź 2012, 16:30:35 »
@Raffi - ja wiem, że się da. Też miałem pewną sporą przygodę z krwawieniem i też mimo tego jeździłem rowerem. Niestety nie było to przyjemne, a kończyło się na SORze.
A więc pytanie brzmi raczej - czy warto?
IMHO - nie.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Paź 2012, 21:15:17 »
25X? Trochę wcześnie. Gdyby Masa była w Samhain, czyli 31, to jeszcze, ale tak to jakoś wychodzenie przed orkiestrę...
Ze świąt nietypowych 26.10 wypada Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Może lepiej tego nie świętować na masie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Paź 2012, 07:30:49 »
25X? Trochę wcześnie. Gdyby Masa była w Samhain, czyli 31, to jeszcze, ale tak to jakoś wychodzenie przed orkiestrę...
Ze świąt nietypowych 26.10 wypada Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Może lepiej tego nie świętować na masie.

Dlaczego? Wyobraź sobie taki komunikat prasowy: "Z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji Warszawska Masa Krytyczna serdecznie pozdrawia wszystkich kierowców jeżdżących szybko i bezpiecznie. Ściganci - dajcie z siebie jak najwięcej!"
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Paź 2012, 11:01:50 »
Coś w tym jest. Pozdrawiamy dawców w metalowych puszkach.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Paź 2012, 15:09:59 »
A jeszcze serdeczniej (może nerkowiej) tych na motorach.

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Paź 2012, 20:54:34 »
Jutro się widzimy na spotkaniu organizacyjnym
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Paź 2012, 21:50:53 »
Szkoła i treningi mi nie dadzą dotrzeć.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Paź 2012, 00:27:08 »
A jeszcze serdeczniej (może nerkowiej) tych na motorach.
Serdeczniej: http://www.despair.com/sacrifice1.html  ;D. Podobno z puszki nadają się, a z motoru to już nawet na przeszczepy nie bardzo.

@Raffi
Masz rację z takimi hasłami można świętować.

Offline ditu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Paź 2012, 09:04:47 »
Będę! Ciekawa trasa, szczególnie zjazd mnie interesuje.
A ja bym się właśnie obawiał tego zjazdu

A jeszcze serdeczniej (może nerkowiej) tych na motorach.
Wiesz dlaczego jeżdżę w kombi jednoczęściowym .
Bo jak zaliczę mocnego dzwona to przynajmniej się nie rozleje po drodze .HA,HA,HA

A jeszcze serdeczniej (może nerkowiej) tych na motorach.
Podobno z puszki nadają się, a z motoru to już nawet na przeszczepy nie bardzo.
To prawda po dzwonie z motocyklisty mało zostaje (w wewnątrz).
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2012, 09:16:47 wysłana przez ditu »

Kenneth

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Paź 2012, 18:58:29 »
A ja mam takie pytanie... Bo na ostatniej masie przejeżdżałem tam i z powrotem kilkakrotnie no i z tego co zauważyłem - to tak spokojnie licząc po zapadnięciu zmroku 1/3 - 1/2 rowerzystów była pozbawiona oświetlenia, lub było ono w takim stanie, że można było liczyć, że wyłączone (słabe baterie).

W związku z tym zastanawiam się, czy Masa walcząca o m.in. bezpieczne Drogi Dla Rowerów - nie powinna tutaj zadziałać w sposób wychowawczy - eliminując nieoświetlonych, niebezpiecznych dla innych i dla samych siebie, rowerzystów z przejazdu? ja wiem, że wówczas liczebność Uczestników by baaaardzo mooocno spadła, ale przecież chodzi tu przede wszystkim o to o co walczymy - BEZPIECZEŃSTWO, prawda?

Wiem, że brzmi to bardzo ostro i w ogóle skrajnie. Ale co i rusz spotykam na drodze batmanów, a ponieważ przemykanie obok nich z dużą różnicą prędkości jest ciutkę niebezpieczne i mało przyjemne - więc może lepiej pozbyć się ich z przejazdu - zanim ktoś z Zabezpieczenia wpadnie na takiego lub na odwrót. Albo samochód jadący z przeciwka wpadnie na batmana, który poleci pod prąd. I co wtedy? Kto za to będzie odpowiadał? Organizatorzy?

Przepraszam za mieszanie się w politykę Masową, ale wydaje mi się, że skoro propagujemy bezpieczeństwo i walczymy o nie z kierowcami, to powinniśmy zadbać też o to, aby dawać odpowiedni przykład.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Paź 2012, 21:37:34 »
Masa może edukować, jednak wyrzucanie z wielkiej imprezy każdego bez lampek jest bezsensowne. Raz, że masa na tym straci, dwa, że przejazd odbywa się na zasadach kolumny uprzywilejowanej więc nie działają wtedy zwykłe przepisy.

Z tego co wiem, to na nocnych masach jest robiona selekcja. Ale wtedy przejazd nie jest prowadzony przez policję i każdy zwyczajnie musi mieć przepisowo wyposażony rower.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 października 2012
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Paź 2012, 23:32:20 »
Wydaje mi się, że takie wyrzucanie z masy za brak oświetlenia nie jest dobrym pomysłem... Z jednej strony- jasne, fajnie jest edukować ludzi, "zaszczepiać" w nich dobre nawyki (tu: jeżdżenia z lampkami) ale mówiąc szczerze wydaje mi się, że raczej skończyłoby się to "fochem" wyrzuconych uczestników, a w kwestii oświetlenia nie zmieniłoby nic. Nie zachęcam do jazdy bez lampek, ale tak jak Maćkofff, myślę, że podczas samej masy raczej nie grają aż tak dużej roli- jest sporo ludzi, wolne tempo, zwarta grupa itp. Może przydałaby się jakaś akcja społeczno-informacyjna zachęcająca do jazdy z oświetleniem, uświadamiająca, że jest obowiązkowe itp. Wiadomo- praca syzyfowa, ale może do kogoś trafi. ;)
Największym problemem są mz rowerzyści wracający z Masy. Wiadomo- Masa nie ma na nich wpływu i ciężko coś z tym zrobić, bo każdy odpowiada za siebie, ale wiecie jak jest. Wszyscy sobie myślą "Aha! Wracają z Masy, walczą o to, o to i o to, korkują miasto, a tu tak się zachowują!" Mam na myśli Masowiczów chodnikowych, Masowiczów bez lampek oraz tych, o których dopiero ostatnio usłyszałam od znajomej, wracającej ZTMem do domu w godzinach po-masowych- Masowiczów autobusowych. :x
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa