Autor Wątek: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach  (Przeczytany 27386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lip 2012, 22:20:37 »
A ja tam się cieszę. My walczymy o ścieżki, pasy, kontrapasy, a rolkarze? Oni nie chcą nic od miasta, nie mają żadnych problemów, i tak robią co chcą, bo jazda na rolkach to tylko weekendowa przyjemność lub czysta zabawa i może dla jakiegoś tam promila środek transportu.

Mbaran jesteś w wielkim błędzie. Myślisz że sprawia nam przyjemność jazda po chodnikach między ludźmi? że nie mamy problemów? Walczymy o ścieżki rowerowe tak samo jak wy, a śmiem nawet twierdzić że zależy nam bardziej na nich niż wam bo wy zawsze możecie śmigać po ulicy! Zastanów się proszę co piszesz

Nie wiem co się działo na masie, ponieważ mnie nie było.  Czytając wasze posty poza Trawersa wszyscy nakręcacie się na nas.  Dlaczego nie można ukarać najbardziej winnych?  Tylko stosujecie odpowiedzialność zbiorową?  Bardzo ale to bardzo sporadycznie widzę aby ktoś z zabezpieczenia reagował na stado rowerzystów jadące po chodniku a taka sytuacja ma stale miejsce.

Co do szyku moi mili za każdym razem jest inaczej. Przez dłuższy czas było tak że rolkarze jechali za policja ewentualnie równolegle z policją kilka os z zabezpieczenia, następnie za rolkarzami jechało zabezpieczenie i riksza równolegle. Takie rozłożenie było najbezpieczniejsze dla nas jak i dla rowerów. Wam może jest trudno to zrozumieć ale my nie  wyhamujemy tak jak wy.

Nie my zastosowaliśmy odpowiedzialność zbiorową tylko policja.
A dlaczego tak się stało - przeczytaj ze zrozumieniem wszystkie posty Raffiego
z tego wątku.
Ostatecznie to ON figuruje we wszystkich zgłoszeniach jako organizator imprezy.
I (przynajmniej teoretycznie) ponosi jakąś odpowiedzialność.
Ponadto to ON jest autorem regulaminu, który jakieś tam organy zatwierdzają.
Ja to wszystko mogę skwitować krótko:
Tak to jest jak gość gospodarza nie szanuje.

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Lip 2012, 01:21:38 »
Hmm... Rolkarze walczą o ścieżki rowerowe. Ok, dzięki, każda pomoc nam się przyda, bo chyba nie myślicie, że będziecie po nich jeździć  ;D

Offline MaRmAr

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Grupy Rolkarsko-Łyżwiarskiej PlimpArt
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Lip 2012, 01:47:08 »
Przeczytałem ze zrozumieniem
Wiem że co zrobiła policja ale bez przesady nie każdy rolkarz przegina więc dlaczego pozostali mają cierpieć i nie móc uczestniczyć jak do tej pory w WMK.
Co do
Hmm... Rolkarze walczą o ścieżki rowerowe. Ok, dzięki, każda pomoc nam się przyda, bo chyba nie myślicie, że będziecie po nich jeździć  ;D
Bez urazy ale teraz pokazujesz swoją ,,klasę".  Jestem ciekaw po czym byś sam jeździł na rolkach?
Zapraszamy na stronę grupy rolkarsko łyżwiarskiej PlimpArt
http://plimpart.pl

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Lip 2012, 01:50:24 »
Bez urazy ale teraz pokazujesz swoją ,,klasę".  Jestem ciekaw po czym byś sam jeździł na rolkach?

Po chodniku albo po alejkach parkowych. Rolkarze to zwykli piesi, tyle, że na kółkach.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Lip 2012, 01:53:34 »
Cytat: MaRmAr
Nie wiem co się działo na masie, ponieważ mnie nie było.  Czytając wasze posty poza Trawersa wszyscy nakręcacie się na nas.  Dlaczego nie można ukarać najbardziej winnych?

Najbardziej winni byli prawie wszyscy, bo prawie wszyscy nie słuchali poleceń Zabezpieczenia i kłócili się z nimi. Niewinne były dwie osoby.

Mbaran - postaraj się inaczej formułować wypowiedzi - żeby brzmiały jak dyskusja, a nie jak lekceważenie.
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2012, 01:54:38 wysłana przez Savil »

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Lip 2012, 08:35:12 »
Bez urazy ale teraz pokazujesz swoją ,,klasę".  Jestem ciekaw po czym byś sam jeździł na rolkach?

zapraszam do parku szymańskiego. jest "ścieżka tylko dla rolkarzy".

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lip 2012, 11:14:49 »
Przeczytałem ze zrozumieniem
Wiem że co zrobiła policja ale bez przesady nie każdy rolkarz przegina więc dlaczego pozostali mają cierpieć i nie móc uczestniczyć jak do tej pory w WMK.
Dlatego, że dostaliśmy jasną informację od policji, że jeżeli będą rolkarze oni nie będą zabezpieczać przejazdu.

Kiedyś prosiliśmy byście się zorganizowali i jakoś nie było chętnych. Teraz piłka jest po waszej stronie i zobaczymy co z tym zrobicie.

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Lip 2012, 15:48:52 »
Może niech się wypowiedzą ci najbardziej pyskaci rolkarze, niech zorganizują sobie własne "zabezpieczenie" przód/tył swojej kolumny na masach - pyskaci na masie, a tu milczą.
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Lip 2012, 15:46:05 »
tych pyskatych tu nie znajdziesz oni tylko przyjechali "dobrze pobawili sie" i pojechali dalej i maja gdzies co my myslimy i robimy
Light live for fun

Offline Rafels

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Lip 2012, 15:05:16 »
Brawo brawo brawo!!!
Zapewne gdy ruszała pierwsza WMK rolkarze nie mieli własnej imprezy. Jednak, jak zostało to już niejednokrotnie wspomniane, od jakiegoś czasu (nie wiem jak długo) rolkarze mają Nightskating. Od tego momentu, moim zdaniem, rolkarzy nie powinno być na WMK. Porównując liczbę rolkarzy uczestniczących na ostatnich WMK z liczbą uczestniczących na Nightskating, zdecydowana wiekszość rolkarzy chyba rozumie istniejący "podział" i wybierając się na WMK zmienia rolki na rower albo w ogóle sie nie pojawia. Jednak dla mniejszości trzeba było wprowadzić zmiany w regulaminie - i bardzo dobrze, zasady powinny być klarowne. Jak dla mnie wprowadzona zmiana powinna być stała. Do rolkarzy nic nie mam. Jeżeli w przyszłości bedzie dominował pogląd że "rolkarze zawsze byli nieodzownymi uczestnikami WMK i powinni wrócić" to ok, ale w takim przypadku poproszę o zmianę regulaminu Nightskaing abym mógł pojawić się na nim na rowerze. Bo niby dlaczego nie?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Lip 2012, 11:49:12 »
Właściwie to miałem już nie odpowiadać, ale bzdur zebrało się tyle, że jednak muszę.


Jak pamiętam, może się mylę, że szyk zwykle był taki, że wpierw jechały pojazdy prowadzące, potem wrotkarze a Zabezpieczenie oddzielało rolkarzy od wjeżdżających między nich rowerzystów.

Źle pamiętasz. Najpierw jechał radiowóz, później zabezpieczenie, później rolkarze, później riksza, później rowerzyści. Działo się tak z 3 powodów - po 1 przy rikszy nie da się używać radia bo jest hałas i nic nie słychać - a zabezpieczenie musi móc z nich korzystać. Po 2 gdyby rolkarze jechali z przodu, to wjeżdżaliby na niezabezpieczone skrzyżowania. Po 3 Zabezpieczenie musi mieć dostęp do radiowozu by móc uzgadniać pewne sprawy z Prowadzącym.

A teraz będzie tak: Radiowóz, Zabezpieczenie, (odstęp), Riksza, Masowicze.


Mam jednak nadzieję, że to wykluczenie rolkarzy będzie po prostu ostrzeżeniem na przyszłość i po okresie "pauzowania za żółte kartki" nastąpi powrót do peletonu.

Mam taką nadzieję, ale to już zależy od przedstawicieli rolkarzy. Powtórzę:

Na Przedmasówkę zapraszam przedstawicieli rolkarzy - najlepiej z tych osób, które jechały na ostatniej Masie. Chętnie pomówię z Nimi, wytłumaczę czego od nich oczekujemy na przyszłość, by mogli wrócić do Masy i dalej jeździć z nami. Bo moim zdaniem całą sytuację można wyprostować.

Ale to muszą już sami rolkarze wykazać się zrozumieniem dla zasad Masy, poszanowaniem dla organizatorów, którzy ich goszczą, umiejętnościami organizacji własnej grupy i pozbywania się z niej osób, które stwarzają problemy. Mi już szkoda zdzierać gardło na prośby trafiające w próżnie, chcę rozmawiać z konkretnymi osobami, które zechcą być odpowiedzialne za to co robią rolkarze i później tego dopilnują. Kiedyś takie osoby wśród rolkarzy były, to się świetnie sprawdzało i wszyscy byli zadowoleni.


Nie wiem co się działo na masie, ponieważ mnie nie było.  Czytając wasze posty poza Trawersa wszyscy nakręcacie się na nas.  Dlaczego nie można ukarać najbardziej winnych?  Tylko stosujecie odpowiedzialność zbiorową? 

Bo wyłuskiwanie z tłumu rolkarzy 95% tegoż tłumu to jakiś totalny absurd i żart. Pomysł twój wytłumaczyć można chyba tylko tym, że Ciebie nie było i nie wiesz co się działo i w jakiej skali. Ale to sobie doczytaj, było opisane ze szczegółami. Właśnie dla takich niedoinformowanych jak Ty.


Bardzo ale to bardzo sporadycznie widzę aby ktoś z zabezpieczenia reagował na stado rowerzystów jadące po chodniku a taka sytuacja ma stale miejsce.

Mamusiu, ukradliśmy lizak. Ale to dlatego, że tamten Pan ukradł czekoladę. Jesteśmy niewinni.

A jak widzisz rowerzystów na chodniku - działaj, zganiaj, krzycz. Też możesz to zrobić! Zabezpieczenie naprawdę się nie nudzi i nie może być wszędzie. Nawet jak jesteśmy w okolicy możemy mieć coś istotniejszego do roboty niż rowerzysta na chodniku (co nie znaczy, że to akceptujemy). Zdarza się tez, że ktoś z zabezpieczenia po np 3 sprintach koniec-czoło z prędkością 40km/h musi chwilę odetchnąć bo ledwo żyje i wtedy też może jechać obok pacjenta i nic nie krzyczeć będąc zajętym łapaniem oddechu. Każdy z nas ma chrypę po Masie i to bynajmniej nie od balowania.


Co do szyku moi mili za każdym razem jest inaczej. Przez dłuższy czas było tak że rolkarze jechali za policja ewentualnie równolegle z policją kilka os z zabezpieczenia, następnie za rolkarzami jechało zabezpieczenie i riksza równolegle. Takie rozłożenie było najbezpieczniejsze dla nas jak i dla rowerów. Wam może jest trudno to zrozumieć ale my nie  wyhamujemy tak jak wy.

Bez przesady, są (były) dwa szyki - jeden z rikszą, drugi bez. Te same od lat, więc nietrudno było się ich nauczyć:

Policja - Zabezpieczenie - Rolkarze - Riksza - Masowicze
Policja - Zabezpieczenie - Rolkarze - Masowicze
 

W każdym razie w obu przypadkach Zabezpieczenie jedzie za radiowozem i musi móc tam dojechać. ZAWSZE. I tu żadnych zmian nie będzie - jak rolkarze wrócą kiedyś na Masę (co zależy od tego czy pojawią się na Przedmasówce z pomysłami jak się zorganizować), to przed rikszę i za zabezpieczenie.

Nikt, NIKT nie jedzie równolegle z radiowozem (poza momentami rozmowy kogoś z Zabezpieczenia z Prowadzącym w radiowozie), bo to utrudnia manewrowanie radiowozowi, a w lusterkach auta gówno widać, więc to prosi się o dzwona. Nawet Zabezpieczenie nie wyprzedza radiowozu.

Poza tym nawet jeżeli za każdym razem byłoby inaczej, to rolkarze nadal mają się stosować do polecań Zabezpieczenia i Policji. Każdych, nawet tych z pozoru absurdalnych. Są gośćmi i mają o tym pamiętać.

A jak się komuś Regulamin Masy i Zasady przejazdu nie podobają - wolna wola, udział nie jest obowiązkowy. Można robić własną imprezę dla rolkarzy, z własnym regulaminem i zasadami dowolnie sprzecznymi z zasadami Masy. Albo przyjść na Przedmasówkę i pogadać na spokojnie. Ale na pewno nie robić burdel w peletonie i stwarzać zagrożenie, które kończy się wjechaniem auta w osobę z Zabezpieczenia.


p.s. Brak hamulców to problem wyłącznie rolkarzy, a nie Zabezpieczenia lub Policji. Taki pojazd wybraliście, jak mniemam z pełną świadomością jego niedoskonałości. Jeżeli, jak twierdzisz, się nie da na nim jechać w Masie - zapraszamy na rowerach, deskorolkach, hulajnogach itp.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Lip 2012, 12:32:15 »
Co do braku hamulców - niejeden rowerzysta [łącznie ze mną] wołał, żeby się łapać bagażnika, jeśli ktoś nie ma hamulców i się boi. Chętnych nie było - znaczy wszyscy mają i potrafią.

Offline brickoo

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Lip 2012, 23:03:03 »
Cytat: trawers w 30 Cze 2012, 13:15:00


No to teraz można by pójść za ciosem: rolkarze won ze ścieżek rowerowych...

ja bym była za. zajmują całą szerokość ścieżki, a jak jedzie grupa to nie ma jak tego wyminąć

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Lip 2012, 13:14:49 »
Brickoo - temat z rolkarzami na ścieżkach już jest, dyskusję na ten temat proszę prowadzić tam.

JURO

  • Gość
Odp: Rolkarzom w Masie dziękujemy, zapraszamy na rowerach
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Sie 2012, 20:25:32 »
Jeździli zawsze (odkąd ja pamiętam ) na przedzie tak jak wszyscy wiemy (zgodnie z zasadą)
. Teraz pomiędzy nami było kilku .

Może powinni jeździć teraz na końcu, tuż przed RR?
« Ostatnia zmiana: 11 Sie 2012, 20:29:42 wysłana przez JURO »