Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012  (Przeczytany 58067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fristajler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Kwi 2012, 01:11:14 »
Cytuj
Ale jak widzę typków pajacujących na jednym kole pomiędzy dzieciakami, kobietami i np. mną, to nóż mi się w kieszeni otwiera.

zgadza się. zdarzyło się parę razy na trasie, że ktoś zaczął kozaczyć na jednym kole. jest to bardzo niebezpieczne dlatego też dobrze by było, żeby zwracać takim osobom uwagę że nie jedzie sam i jedno małe potknięcie, a może zakończyć się kraksą.

Cytuj
I jeszcze mam taką propozycję. Ponieważ starałem się trzymać stosunkowo blisko rikszy, wielokrotnie słyszałem, jak Raffi skarży się na gardło, przez ciągłe krzyczenie do mikrofonu. Nie myśleliście o tym, żeby nagrać kilka, kilkanaście różnych komunikatów, które byłyby puszczane na przemian, po każdym z utworów? Utwór - komunikat - utwór - komunikat itd.

pomysł całkiem niezły, ale wymaga małej modyfikacji. komunikaty wygłaszane są wtedy, gdy widać sporo osób stojących na trasie, czekających w samochodach, stojących na balkonach itd. (dążymy przecież do tego, żeby zachęcić ludzi do brania udziału w imprezie, jak również uświadomić ich o co w tym chodzi). gdy jest pusto po prostu nie ma sensu zdzierać gardła. dlatego jeśli już to miało by sens nałożenie na muzykę ogłoszenia jakoś z automatu, żeby w odpowiednim momencie poleciała jakaś zajawka.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2012, 01:12:19 wysłana przez Fristajler »

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Kwi 2012, 01:23:44 »
A ja mam pytanie, na które odpowiedź może być trudna, ale a nuż (łyżka)... ;) Ciekawi mnie, jaki tytuł ma taki lekko reggae'owaty utwór śpiewany przez kobietę (lub kobietę i mężczyznę - w każdym razie wyraźnie tam słychać damski głos), który leciał mniej więcej na początku Masy (jak jechaliśmy Senatorską)... bardzo mi się on podoba, słyszałam go już na Masach, a chętnie bym sobie posłuchała częściej ;)
Masa była SUPER! Sporo poziomkowiczów, co bardzo cieszy. Wraz z innowiercami rowerowymi stanowiliśmy pokaźną liczbę uczestników :)
To była moja pierwsza Masa od listopadowej i nad wyraz udana! Na następnej też się melduję, oczywiście :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Kwi 2012, 02:25:56 »
Było... pięknie. Jechaliśmy pod górę któregoś z "supłów". Z przodu rolkarze i zachodzące słońce a z głośników - "Kings and Queens"...  8)

No a później jechaliśmy w Dolną... I tam, jak chyba zawsze, ktoś się musi wysypać. Ewolucja działa? Ludzie nie potrafią pojąć, że na zakręcie w dół, w takim tłumie nie można gnać tyle, ile grawitacja daje? Jak się ktoś samotnie wysypuje - niech mu ziemia lekką będzie. Nie będzie mi go żal, bo będę zajęty robieniem zdjęć jego ostatnich chwil, gdy jeszcze nie potrzebował pomocy, by się podetrzeć. Ale jak taki debil (na przykład ten, który zaprezentował mi środkowym palcem mizerną wielkość swojego przyrodzenia) wpadnie na jakiegoś dzieciaka to będzie źle.  :'( Przed Dolną itp. zjazdami musi być postój. (Proszę o pozytywne rozpatrzenie i odpowiedź w terminie KPA  ;) )

Czy Raffiemu ktoś wgrał nowe oprogramowanie? Teraz tak ładnie sypie komunikatami... Szacun  :)

Po czwarte i ostatnie: na następnej masie poproszę o ulotki - uspokajacze pieszych.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Kwi 2012, 07:58:00 »
Cytuj
I jeszcze mam taką propozycję. Ponieważ starałem się trzymać stosunkowo blisko rikszy, wielokrotnie słyszałem, jak Raffi skarży się na gardło, przez ciągłe krzyczenie do mikrofonu. Nie myśleliście o tym, żeby nagrać kilka, kilkanaście różnych komunikatów, które byłyby puszczane na przemian, po każdym z utworów? Utwór - komunikat - utwór - komunikat itd.

pomysł całkiem niezły, ale wymaga małej modyfikacji. komunikaty wygłaszane są wtedy, gdy widać sporo osób stojących na trasie, czekających w samochodach, stojących na balkonach itd.

Były już takie próby i, delikatnie mówiąc, wyszło to marnie. Komunikaty nagrane w "sterylnym" studio po prostu nie są dopasowane do sytuacji, nie brzmią tak dobrze i zwykle nie da się ich puścić dokładnie w odpowiednim momencie.

Poza tym w komunikatach nie umieścisz dowcipów sytuacyjnych (pozdrawianie Pana w zepsutym autobusie, robienie fali na postoju, dopingowanie chłopaków na rikszy, opowiadania o ulicach, po których jedziemy itp). To po prostu przychodzi spontanicznie.

Powiedzmy sobie wprost - nie wszędzie da się zastąpić człowieka. Next time po prostu będę bardziej pilnował się z gardłem, wezmę też jakąś wodę do popicia, to i lepiej to wyjdzie.

Do uczestników mam natomiast inną prośbę. Mikrofon do rikszy ma ograniczony zasięg. Gdy wszyscy pchają się do rikszy, bywa, że ja się tam nie mieszczę (a jadę z mikrofonem w ręku i przyczepką za pojazdem, więc nagłe hamowanie lub zakręty nie wchodzą w grę) i wtedy wyjeżdżam poza zasięg. Kluczowe jest by przy rikszy ZAWSZE BYŁO TROCHĘ MIEJSCA zarówno dla osób pchających pojazd, jak i dla zabezpieczenia (muszą móc przejechać do przodu) i obsługi rikszy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Kwi 2012, 08:32:24 »
Raffi. Przesadzasz. Chcesz być z mikrofonem blisko rikszy? Myślę, że to nie problem. Riksza ma miejsce dla 2 cyklistów. ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Kwi 2012, 09:30:39 »
Raffi. Przesadzasz. Chcesz być z mikrofonem blisko rikszy? Myślę, że to nie problem. Riksza ma miejsce dla 2 cyklistów. ;D

Skoro przesadzam, to Darku będziesz musiał zasiąść na rikszę oraz gadać. Bo ja dam się namówić tylko na tę drugą czynność. A skoro jak nie będę mógł tego robić ja, ktoś będzie musiał mnie zastąpić. Rozumiem, że zgłaszasz się? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Kwi 2012, 10:33:32 »
jaaaa????????????? ???
moje łydki mówią: nie!  :'(
A skurcze mi o tym przypominają  :( ...

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Kwi 2012, 16:40:41 »
Cytuj
Były już takie próby i, delikatnie mówiąc, wyszło to marnie. Komunikaty nagrane w "sterylnym" studio po prostu nie są dopasowane do sytuacji, nie brzmią tak dobrze i zwykle nie da się ich puścić dokładnie w odpowiednim momencie.

Poza tym w komunikatach nie umieścisz dowcipów sytuacyjnych (pozdrawianie Pana w zepsutym autobusie, robienie fali na postoju, dopingowanie chłopaków na rikszy, opowiadania o ulicach, po których jedziemy itp). To po prostu przychodzi spontanicznie
Może jakiś mechanizm nakładania na muzykę gotowych komunikatow z komputera? F1 - reklama masy, F2 - proszę zwolnić chodnik, a oprócz tego mikrofon do spontanu.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Kwi 2012, 17:39:31 »
jaaaa????????????? ???
moje łydki mówią: nie!  :'(
A skurcze mi o tym przypominają  :( ...

Bądź łaskaw więc nie proponować innym czegoś takiego i to w dodatku jeszcze z mikrofonem w ręku ;)

Poza tym mnie wystarczy jedno dachowanie rikszą i wysłanie kumpla do psychiatryka :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Kwi 2012, 18:44:47 »
jadę z mikrofonem w ręku
A może da się wykombinować jakiś patent, żeby nie musieć trzymać mikrofonu w ręku? Może jakiś statywik mocowany do kierownicy roweru, stelaż zakładany na szyję (taki jak do harmonijki ustnej) aalboco? ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2012, 18:47:11 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Kwi 2012, 20:21:20 »
Dlaczego drugi raz z rzędu została zmieniona trasa przejazdu? Nie rozumiem dlaczego tak często jest ona zmieniana. Utrudnia lub uniemożliwia to dołączenie do masy.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Kwi 2012, 20:44:06 »
Dlaczego drugi raz z rzędu została zmieniona trasa przejazdu? Nie rozumiem dlaczego tak często jest ona zmieniana. Utrudnia lub uniemożliwia to dołączenie do masy.


Trasa została skrócona. Było to spowodowane większą liczbą uczestników i wolniejszym tempem przejazdu całej grupy. Nie robimy tego specjalnie, a tylko w stanie najwyższej konieczności. Zresztą mimo skrócenia przejazd trwało ciutkę ponad 3 godziny, co jest bardzo długim czasem. Czy myślisz, że przydałoby się wprowadzenie oficjalnego numeru kontaktowego, pod którym można by się dowiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się Masa?
AdrianSocho

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Kwi 2012, 20:52:57 »
jadę z mikrofonem w ręku
A może da się wykombinować jakiś patent, żeby nie musieć trzymać mikrofonu w ręku? Może jakiś statywik mocowany do kierownicy roweru, stelaż zakładany na szyję (taki jak do harmonijki ustnej) aalboco? ;)


Wystarczylby mikrofon naglowny i rece wolne...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Kwi 2012, 21:01:42 »
Trasa została skrócona. Było to spowodowane większą liczbą uczestników i wolniejszym tempem przejazdu całej grupy. Nie robimy tego specjalnie, a tylko w stanie najwyższej konieczności. Zresztą mimo skrócenia przejazd trwało ciutkę ponad 3 godziny, co jest bardzo długim czasem. Czy myślisz, że przydałoby się wprowadzenie oficjalnego numeru kontaktowego, pod którym można by się dowiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się Masa?


Rozumiem, że jest jakiś powód zmiany trasy, ale nie wynika on z czynników zewnętrznych tylko złego jej oszacowania. Skoro jednak poprawne zaplanowanie trasy jest takie skomplikowane, to może warto by było zainstalować na jakiegoś smartphona aplikację, która dzięki GPS i połączeniu z mapami Google wskazywałaby aktualną pozycję czoła masy?

Offline MasterTM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Kwi 2012, 21:04:12 »
Czy myślisz, że przydałoby się wprowadzenie oficjalnego numeru kontaktowego, pod którym można by się dowiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się Masa?

Osobiście jeżdżę od początku Masy, ale dla tych, którzy są zmuszeni dołączyć w trakcie, myślę, że jest to bardzo dobry pomysł :)