Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012  (Przeczytany 58049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Maj 2012, 19:24:51 »
A tak na serio to tak czytam i zastanawiam się, czy to jest faktycznie potrzebne, przecież Masa rzadko kiedy zmienia trasę,
Jeśli z różnych przyczyn ktoś chce dołączyć do Masy w trakcie przejazdu a jest to akurat jedyny przejazd, na który mógł się wyrwać w ciągu całego roku, i akurat wtedy trasa zostanie zmieniona, to z pewnością będzie rozczarowany.  :(
 
do tego chyba niewiele osób dołącza a Ci którzy dołączają raczej nie mają z tym wielkich problemów.

Jak pokazują powyższe wpisy, są jednak ludzie, którzy mają z tym "problem".
 
Ale skoro uważacie, że to jest niezbędne...  :P
Niezbędne na pewno nie jest. Oczywiście jeśli ktoś nie odnajdzie peletonu, świat się do tego nie zawali, ale jeśli są chętni, aby się tym zająć, to czemu nie ułatwić życia tym "spóźnialskim".
Taka aplikacja może być pomocna nie tylko dla osób, które Masę chcą znaleźć, ale i dla tych, co chcą jej uniknąć.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Maj 2012, 21:22:58 »
Nie róbmy już offtopa. Temat został wyczerpany. Od następnej Masy na stronie i na FB będzie mapka z podglądem i tyle .
Komu w drogę temu rower.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #122 dnia: 13 Maj 2012, 20:07:12 »
A ja mam pytanie, na które odpowiedź może być trudna, ale a nuż (łyżka)... ;) Ciekawi mnie, jaki tytuł ma taki lekko reggae'owaty utwór śpiewany przez kobietę (lub kobietę i mężczyznę - w każdym razie wyraźnie tam słychać damski głos), który leciał mniej więcej na początku Masy (jak jechaliśmy Senatorską)... bardzo mi się on podoba, słyszałam go już na Masach, a chętnie bym sobie posłuchała częściej ;)

Teraz mam już nieco więcej szczegółów na temat rzeczonej piosenki. Słychać ją w filmie WMK Warszawska Masa Krytyczna 27.04.2012 (Dziecinny rower poziomy)

- co bardziej charakterystyczne nuty zaczynają się w 0.26 min filmu. Jaki toto ma tytuł i/lub kto to śpiewa, wie ktoś?
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #123 dnia: 13 Maj 2012, 20:40:57 »
A ja mam pytanie, na które odpowiedź może być trudna, ale a nuż (łyżka)... ;) Ciekawi mnie, jaki tytuł ma taki lekko reggae'owaty utwór śpiewany przez kobietę (lub kobietę i mężczyznę - w każdym razie wyraźnie tam słychać damski głos), który leciał mniej więcej na początku Masy (jak jechaliśmy Senatorską)... bardzo mi się on podoba, słyszałam go już na Masach, a chętnie bym sobie posłuchała częściej ;)
Aplikacja do rozpoznawania muzyki(Shazam) wskazała, że jest to utwór zespołu "K3" pt:"Fiets". To chyba to ;)

Offline giant

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #124 dnia: 13 Maj 2012, 22:04:30 »
A ja mam pytanie, na które odpowiedź może być trudna, ale a nuż (łyżka)... ;) Ciekawi mnie, jaki tytuł ma taki lekko reggae'owaty utwór śpiewany przez kobietę (lub kobietę i mężczyznę - w każdym razie wyraźnie tam słychać damski głos), który leciał mniej więcej na początku Masy (jak jechaliśmy Senatorską)... bardzo mi się on podoba, słyszałam go już na Masach, a chętnie bym sobie posłuchała częściej ;)
Aplikacja do rozpoznawania muzyki(Shazam) wskazała, że jest to utwór zespołu "K3" pt:"Fiets". To chyba to ;)

Fiets to po holendersku rower więc raczej na pewno to jest to  ;)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #125 dnia: 13 Maj 2012, 22:28:55 »
Maślaku i Giancie, dzięki wielkie! :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #126 dnia: 17 Maj 2012, 01:27:51 »
Nie róbmy już offtopa. Temat został wyczerpany. Od następnej Masy na stronie i na FB będzie mapka z podglądem i tyle .


A ja tymczasem mam ręczne radio z APRS i próbuję je obłaskawić. Okazuje się jednak, że 5w to trochę mało i kiepsko to wychodzi. To znaczy stacje w pobliżu odbierają pozycję, ale nie dolatuje do bramek do internetu i np. na mapce aprs.fi widać mało punktów, co daje efekt teleportacji o całe kilometry.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #127 dnia: 17 Maj 2012, 11:43:50 »
Nie róbmy już offtopa. Temat został wyczerpany. Od następnej Masy na stronie i na FB będzie mapka z podglądem i tyle .


A ja tymczasem mam ręczne radio z APRS i próbuję je obłaskawić. Okazuje się jednak, że 5w to trochę mało i kiepsko to wychodzi. To znaczy stacje w pobliżu odbierają pozycję, ale nie dolatuje do bramek do internetu i np. na mapce aprs.fi widać mało punktów, co daje efekt teleportacji o całe kilometry.

Po co zaprzęgać do tego aprs skoro jeździmy po mieście gdzie wątpię czy chociaż przez chwilę utracisz zasięg 3G?

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Maj 2012, 08:32:17 »
Po co zaprzęgać do tego aprs skoro jeździmy po mieście gdzie wątpię czy chociaż przez chwilę utracisz zasięg 3G?
Zgodnie z naukami Mistrza Lan Tzu Ch - żeby zaprzęgać do tego aprs.  ;D


Do skutecznego pokazania w internecie gdzie jest masa rozwiązania czysto internetowe są skuteczniejsze. Aprs daje głównie to, że informacja dociera do (nielicznych) wyposażonych w odpowiednie radio. Raczej uzupełnienie, niż konkurencja technologii internetowej.

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #129 dnia: 24 Maj 2012, 16:52:03 »
Testuję Glympse i Endomondo.
Glympse jest OK, generuje link wysłany np. na maila, który po wrzuceniu w przeglądarkę pokazuje aktualną pozycję i prędkość. Można by więc taki link zamieścić na stronie masy i każdy chętny kliknąłby w niego i miał dostęp do potrzebnych informacji. Jednak z tego co zauważyłem przy każdej nowej trasie jest inny link, więc jeżeli ktoś chciałby śledzić moją pozycję, to dopiero przed wyjazdem mogę podać mu link. Lepiej by było jakby link wisiał na stronie masy w momencie ogłoszenia nowej trasy, a wskazywanie trasy aktywowałby uczestnik np. dopiero pod kolumną Zygmunta.
W Endomondo nie znalazłem opcji śledzenia trasy na żywo.

Mimo wszystko umieszczę link na forum, w temacie masy majowej, gdy będę wyjeżdżał z domu.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #130 dnia: 24 Maj 2012, 18:52:00 »
. Jednak z tego co zauważyłem przy każdej nowej trasie jest inny link, więc jeżeli ktoś chciałby śledzić moją pozycję, to dopiero przed wyjazdem mogę podać mu link. Lepiej by było jakby link wisiał na stronie masy w momencie ogłoszenia nowej trasy, a wskazywanie trasy aktywowałby uczestnik np. dopiero pod kolumną Zygmunta.


Spróbuj ustawić wygasanie Glympse na "Never" wtedy masz jeśli dobrze się orientuję jeden stały link który pokazuje pozycję zawsze kiedy masz odpaloną apkę.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #131 dnia: 24 Maj 2012, 19:35:05 »
Testuję Glympse i Endomondo.
Glympse jest OK, generuje link wysłany np. na maila, który po wrzuceniu w przeglądarkę pokazuje aktualną pozycję i prędkość. Można by więc taki link zamieścić na stronie masy i każdy chętny kliknąłby w niego i miał dostęp do potrzebnych informacji. Jednak z tego co zauważyłem przy każdej nowej trasie jest inny link, więc jeżeli ktoś chciałby śledzić moją pozycję, to dopiero przed wyjazdem mogę podać mu link. Lepiej by było jakby link wisiał na stronie masy w momencie ogłoszenia nowej trasy, a wskazywanie trasy aktywowałby uczestnik np. dopiero pod kolumną Zygmunta.
W Endomondo nie znalazłem opcji śledzenia trasy na żywo.

Mimo wszystko umieszczę link na forum, w temacie masy majowej, gdy będę wyjeżdżał z domu.

Wow odkryłeś Amerykę. Paręnaśnie postów wcześniej było pisane że się tym zajmuję. Będzie na forum/facebooku/stronie masowej.
Komu w drogę temu rower.

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #132 dnia: 24 Maj 2012, 21:48:40 »
Wow odkryłeś Amerykę. Paręnaśnie postów wcześniej było pisane że się tym zajmuję. Będzie na forum/facebooku/stronie masowej.
Wiem, śledzę ten temat od początku. Nie zaszkodzi jednak dodatkowe udostępnianie trasy, jeżeli pierwszej osobie przestanie z jakiegoś powodu działać ta funkcja. Poza tym można dzięki temu określać też gdzie jest początek i koniec masy.

Spróbuj ustawić wygasanie Glympse na "Never" wtedy masz jeśli dobrze się orientuję jeden stały link który pokazuje pozycję zawsze kiedy masz odpaloną apkę.
To jest gdzieś w ubogich opcjach Glympse? Korzystałem z niego na SGS2 z ICS i gdy telefon wygaszał mi się w trakcie jazdy to Glympse nie śledziło dalej trasy (wyłączał się GPS).
Z Endomondo nie miałem tego problemu - cały czas działał w tle. Gorzej tylko z udostępnianiem trasy, bo na razie wiem tylko jak ją udostępnić ze strony endomondo.com, a nie bezpośrednio z telefonu.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #133 dnia: 24 Maj 2012, 22:05:30 »
To jest gdzieś w ubogich opcjach Glympse? Korzystałem z niego na SGS2 z ICS i gdy telefon wygaszał mi się w trakcie jazdy to Glympse nie śledziło dalej trasy (wyłączał się GPS).
Z Endomondo nie miałem tego problemu - cały czas działał w tle. Gorzej tylko z udostępnianiem trasy, bo na razie wiem tylko jak ją udostępnić ze strony endomondo.com, a nie bezpośrednio z telefonu.

Nie, to jest w pierwszym oknie jak klikniesz "Send Glympse"

Wybacz jeśli z jakiegoś powodu w Twoim telefonie wyłączał się GPS to trudno żeby jakakolwiek aplikacja określała lokalizację :D

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #134 dnia: 25 Maj 2012, 01:26:48 »
Nie, to jest w pierwszym oknie jak klikniesz "Send Glympse"

Wybacz jeśli z jakiegoś powodu w Twoim telefonie wyłączał się GPS to trudno żeby jakakolwiek aplikacja określała lokalizację :D

Myślałem, że GPS wyłączał się, bo aplikacja przestawała działać gdy telefon wchodził w stan czuwania, ale okazało się, że to jednak jest związane z opcją "Set how long this Glympse will last..." po kliknięciu w "Send Glympse". Dzięki za podpowiedź, jednak nie ma tutaj opcji "Never". Maksymalnie można ustawić na 4 godziny (miałem 5 min), czyli krócej niż trwają niektóre masy. No chyba, że dalej omijam jakąś funkcję :)