Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012  (Przeczytany 58059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gregorus

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Kwi 2012, 16:02:23 »
Pilnuję  ;) . Spróbuję skaptować parę nowych jeźdźców co by atak się udał.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Maj 2012, 14:26:59 »
jadę z mikrofonem w ręku
A może da się wykombinować jakiś patent, żeby nie musieć trzymać mikrofonu w ręku? Może jakiś statywik mocowany do kierownicy roweru, stelaż zakładany na szyję (taki jak do harmonijki ustnej) aalboco? ;)

Da się. Przykładowo  http://www.bhphotovideo.com/c/product/431979-REG/Shure_PG30_TQG_PG30_TQG_Headset_Microphone.html

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Maj 2012, 14:28:10 »
Endomondo ma możliwość pokazania aktualnej pozycji użytkownika w trakcie 'treningu', ALE trzeba, żeby a/ ktoś był zalogowany jako WMK, b/ jest to dosyć przybliżona pozycja, c/ żeby znaleźć tego konkretnego użytkownika trzeba mieć go w znajomych...(to 'c' to chyba, bo na głównej widać losowych tylko którzy coś robią).

Lepsze do tego jest Glympse. Myślałem o tym żeby ktoś na początku i na końcu raportował pozycję, jest to bardzo dokładne i ułatwiłoby dużo rzeczy.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Maj 2012, 14:30:33 »


Rozumiem, że należy to traktować jako zgłoszenie się do realizacji powyższego pomysłu? Jeżeli tak, to jestem równie pełen entuzjazmu co Ty :)

Jeżeli zaś źle zinterpretowałem Twoje chęci, to pozostanie nam rozwiązanie działające jak dotąd - telefon do kogoś, kto jedzie w Masie. Do mnie np ludzie dzwonią, choć nie zawsze mogę odebrać, czasem jadę przy rikszy i nic nie słyszę, albo sam mam problem ze wskazaniem naszej lokalizacji.

Sam mogę się zgłosić do realizacji. Wystarczą dwie osoby które będą na stałe na końcu i początku, telefon z systemem Android lub iOS oraz pakiet internetu. To samo jest wymagane dla osób chcących na żywo obserwować pozycję przodu i końca. Mogę skonfigurować komuś telefony (to jest proste), sam wolę być mobilny i aktywnie działać w zabezpieczeniu którego brakuje.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Maj 2012, 15:10:44 »
To ja jeszcze coś dopowiem...
1) Ktoś, kto ma mikrofon nie może być bardzo blisko rikszy (pedałować), ponieważ bardzo prawdopodobne stanie się sprzężenie zwrotne i usłyszeć można będzie tylko pisk...

Zależy to od charakterystyki mikrofonu. Dobór odpowiedniego mikrofonu i odpowiednie ustawienie jego czułości, poziomu i filtra może pozwolić na użytkowanie go bez sprzężeń stosunkowo blisko kolumn przy zachowaniu odpowiedniego położenia w stosunku do głośników.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Maj 2012, 09:55:21 »
Sam mogę się zgłosić do realizacji. Wystarczą dwie osoby które będą na stałe na końcu i początku, telefon z systemem Android lub iOS oraz pakiet internetu. To samo jest wymagane dla osób chcących na żywo obserwować pozycję przodu i końca. Mogę skonfigurować komuś telefony (to jest proste), sam wolę być mobilny i aktywnie działać w zabezpieczeniu którego brakuje.


Z tego co widziałem w internecie, w Łodzi używają APRS, czyli radio VHF+GPS+papiery. Efekt widać w innych radiach z APRS, oraz w internecie,np. na www.aprs.fi. Mający odpowiednią nawigację i radio mogą nawet nawigować w kierunku nadawcy. Można przekazywać nie tylko pozycję, ale także krótkie wiadomości. Papier mam, radio mam (samochodowe, np. do rikszy), brakuje odpowiedniego gpsu i dokładniejszej znajomości tematu. Są też radia ręczne, wszystkomające, ale nie dysponuję takim.


W wersji telefonicznej: czy są tego typu rozwiązania na BlackBerry? Mam taki telefon i programik beGPS, ale on potrafi zapisać ścieżkę, oraz co jakiś czas wysłać maila i informacją o położeniu z linkiem do różnych serwisów mapowych.


Wydaje mi się, że przydałaby się jakaś koordynacja tego tematu. Warto zrobić jedno, oficjalne źródło informacji o położeniu masy, które powinno działać na każdej masie i w ten sam sposób. Prywatne telefony tego raczej nie załatwią.

Offline mikepno

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Maj 2012, 12:06:22 »
"W wersji telefonicznej: czy są tego typu rozwiązania na BlackBerry? Mam taki telefon i programik beGPS, ale on potrafi zapisać ścieżkę, oraz co jakiś czas wysłać maila i informacją o położeniu z linkiem do różnych serwisów mapowych"
 
Witam,
proponuję przetestować aplikacje www.endomondo.com aplikacja dostępna jest na większość telefonów w tym również BlackBerry. Osobiście jeżdże na tej aplikacji i wydaje mi się że jest bardzo dobra (dokładna, łatwa w obsłudze itp.) Aplikacja ma możliwość podglądu przez stronę www aktualnego położenia danego uczestnika.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Maj 2012, 13:12:52 »
proponuję przetestować aplikacje www.endomondo.com
Dzięki. Zainstalowałem. Zobaczymy jak się sprawi. Na oko wygląda na łatwą w obsłudze. Nie podoba mi się natomiast facebukowatość, ale taka to moda ostatnio.

Offline mikepno

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Maj 2012, 15:35:59 »
Możesz wyłączyć jakąkolwiek synchronizację z facebookiem.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Maj 2012, 16:22:18 »
Słuchajcie, a raczej czytajcie. Trasę masy można udostępnić na stronie masa.waw.pl, na facebooku, na (dla przykładu) endomondo. Założę odpowiednie konta, jak napisałem wcześniej, skonfiguruję i na następnej masie będzie można śledzić.

Pod warunkiem, że sztab da mi dostęp do strony/facebooka. Kwestia dogadania ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #115 dnia: 02 Maj 2012, 16:27:20 »
Ja jestem wciąż za Glympse. Pokazuje bieżącą prędkość, jest najprostsze (a zwykle takie okazuje się najlepsze) no i dokładne.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #116 dnia: 02 Maj 2012, 23:12:06 »
Co do Glympse, przegladam toto i z tego co ja widze/rozumiem to tutaj trzeba 'podac' swoja pozycje osobom wybranym przez siebie, nie ma chyba opcji 'pokaz gdzie jest x'. Czyli majac to na Masie musialbys /musialby ktos wiedziec o wszystkich chetnych do zobaczenia gdzie jest Masa....


Chyba ze czegos nie doczytalem, pozno jest :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Maj 2012, 00:18:09 »
Każdy zobaczy który wejdzie na stronę masy ;) lub kliknie w link na FB
Komu w drogę temu rower.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Maj 2012, 01:41:34 »
Co do Glympse, przegladam toto i z tego co ja widze/rozumiem to tutaj trzeba 'podac' swoja pozycje osobom wybranym przez siebie, nie ma chyba opcji 'pokaz gdzie jest x'. Czyli majac to na Masie musialbys /musialby ktos wiedziec o wszystkich chetnych do zobaczenia gdzie jest Masa....


Chyba ze czegos nie doczytalem, pozno jest :)
Nie doczytałeś lub nie wypróbowałeś.
Da się wstawić link lub nawet od razu mapkę na stronę na podstawie zaproszenia.
Pozdrawiam

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 kwietnia 2012
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Maj 2012, 18:47:23 »
Z cyklometru skorzystajcie, lol :D
http://www.mazoviamtb.pl/cyklometr/

A tak na serio to tak czytam i zastanawiam się, czy to jest faktycznie potrzebne, przecież Masa rzadko kiedy zmienia trasę, do tego chyba niewiele osób dołącza a Ci którzy dołączają raczej nie mają z tym wielkich problemów.
Ale skoro uważacie, że to jest niezbędne... :P