Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012  (Przeczytany 13764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« dnia: 08 Lut 2012, 19:56:45 »
24 lutego 2012 -- Przewidywana trasa przejazdu:

Senatorska, Pl.  Bankowy, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskie, Krucza,  Mokotowska, pl. Zbawiciela, Mokotowska, Al. Armii Ludowej, rondo Jazdy  Polskiej, Waryńskiego, Puławska, Madalińskiego, Kazimierzowska, Krasickiego, Malczewskiego,  Joliot-Curie, Woronicza, Spartańska, Miączyńska, Miłobędzka, Racławicka,  Wołoska, Boboli, Rakowiecka, al.Niepodległości, Nowowiejska, pl. Politechniki,  Lwowska, Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie  Przedmieście
Dystans: ok 20 km


Mapka interaktywna: LINK

Słowo rowerowe na najbliższy piątek:Dzięki Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym, rowerzyści w Polsce po   wielu latach niesprawiedliwego traktowania na drodze doczekali się   sprawiedliwych przepisów i pierwszeństwa na przejazdach rowerowych.   Dziś, 24 lutego 2012 roku mija dokładnie 24 rocznica ratyfikacji przez   Polskę tej konwencji. Tą ważną rocznicę pragnie uczcić Warszawska Masa   Krytyczna.    Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę iż Konwencja Wiedeńska o Ruchu   Drogowym, od chwili podpisania w 1968 roku, była kilkakrotnie   nowelizowana. Polska nie zgłosiła w trybie przewidzianym traktatami   żadnych zastrzeżeń do nowelizacji, czyli, w świetle prawa   międzynarodowego, uznała je. Do dziś jednak nie ogłosiła tekstu   znowelizowanej Konwencji w Dzienniku Ustaw i nie stanowi on części   polskiego porządku prawnego - a powinien.  W dodatku niektóre przepisy rozporządzeń wykonawczych do ustawy Prawo o   Ruchu Drogowym po 24 latach obowiązywania Konwencji o Znakach i   Sygnałach Drogowych są niezgodne z Konwencją. Chodzi m.in.   o sygnalizatory dla rowerzystów: obecnie w Polsce jest to sygnalizator   dwukomorowy S-6 (światło czerwone i zielone z symbolem roweru) stosowany   tak samo, jak sygnalizator dla pieszych - za skrzyżowaniem lub jezdnią.   Zgodnie z Konwencją powinien być to sygnalizator trójkomorowy (światło   czerwone, żółte, zielone) stosowany jak każdy sygnalizator dla pojazdów -   przed lub nad skrzyżowaniem. Taka lokalizacja pozwala na odrębną fazę   sygnalizacji np. na pasie ruchu dla rowerów czy w śluzie dla   rowerzystów. Obecnymi sygnalizatorami nie da się tego zrobić.    Dlatego też w tym miesiącu jedziemy jako Masa Porządków w polskim prawie.

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub   trochę ponarzekać jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze   pomysły dotyczące organizacji, zabezpieczenia lub samego przejazdu)   na  spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 16 lutego o godzinie 18:00.
Miejsce: Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46 lok 6.

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/ - Info na stronie WMK

--
Termin     propozycji trasy na marzec 2012 mija mniej więcej w drugiej połowie lutego. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl
« Ostatnia zmiana: 21 Lut 2012, 10:38:08 wysłana przez DeXteR »


Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lut 2012, 21:08:46 »
Szybciej mi mapkę wyciągnąłeś niż ją skończyłem. Haker kurde  :o

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lut 2012, 21:22:48 »
Hyhyhy... ^_^ Bywa. :P Trzeba być czujnym. ;)

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lut 2012, 22:19:25 »
A co takiego się stało, że możemy jechać Nowym Światem ?

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lut 2012, 22:37:56 »
Mnie zapewne znowu nie będzie. Szykuje mi się wyjazd niestety i prawdopodobnie nie uda mi się zrobić tak, żeby dojechać na miejsce na sobotę rano, co by być na masie...

Damn!
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2012, 11:45:31 »
Ladnie! Jeszcze zaklepcie pogode, jaka trzeba (przyklad za oknem!) i mozna jechac. :-)
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lut 2012, 15:31:07 »
Mnie nie będzie - pracuje niestety  :(
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lut 2012, 23:25:39 »
Nieliczni szczęściarze mieli okazję widzieć moją poziomkę na przedmasówce. Jeszcze mniej liczni, podczas 2-3 przejazdów z Lajt Rowerem.

Najbliższa Masa będzie dla mnie wyjątkowa. Udało się, poziomka jest gotowa do oficjalnego przejazdu z Masą. 8)
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lut 2012, 23:56:20 »
Nieliczni szczęściarze mieli okazję widzieć moją poziomkę na przedmasówce.

No właśnie niniejszym chciałem zgłosić reklamację. Zwiałeś zanim miałem szansę zobaczyć i poziomkę i to jak sobie radzisz nią na śliskim ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lut 2012, 10:39:37 »
Uzupełniłem motto najbliższej masy :)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lut 2012, 13:17:02 »
Nieliczni szczęściarze mieli okazję widzieć moją poziomkę na przedmasówce.

No właśnie niniejszym chciałem zgłosić reklamację. Zwiałeś zanim miałem szansę zobaczyć i poziomkę i to jak sobie radzisz nią na śliskim ;)

To też tu na publicznym forum zapewniam, że będziesz pierwszym (faktycznie pierwszym, bo Mhrok z miejsca nie odjechał) który się przejedzie naszą (moją i Pafki) poziomką. Są już kolejni chętni, prowadzę zapisy.


PS. Byłeś też pierwszym który przetestował moją przyczepkę, stając na niej ;D . Później już tego nie powtarzałem.
PS2. Po przedmasówce czekałem przy Twojej poziomce jeszcze ok. 5-10 minut. W tym czasie przymierzałem rowery do siebie. Gdyby nie rozstaw osi kół to pozostałe wymiary są do siebie niemal identyczne. Także uważam że odjedziesz za pierwszym odepchnięciem ;) .

Do zobaczenia na Masie.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut 2012, 13:20:16 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lut 2012, 13:40:23 »
To też tu na publicznym forum zapewniam, że będziesz pierwszym (faktycznie pierwszym, bo Mhrok z miejsca nie odjechał) który się przejedzie naszą (moją i Pafki) poziomką. Są już kolejni chętni, prowadzę zapisy.

Super. Na Masie pewnie będę, to przed lub po możemy się na rowery na chwilę zamienić. W odróżnieniu od Mhroka, mam już spore doświadczenie w jeździe poziomem po śliskim i powinienem dać radę ruszyć, o ile tylko będzie choć odrobinę przyczepności ;)


PS. Byłeś też pierwszym który przetestował moją przyczepkę, stając na niej ;D . Później już tego nie powtarzałem.

To najprostszy test na wytrzymałość. Moje ulepszenia w konstrukcji przyczepki Masowej przechodziły dokładnie ten sam test. A nawet trudniejszy, bo sprawdzając twoją przyczepkę nie miałem młotka i wchodziłem delikatnie, a nie wskakiwałem do środka :D



A wejście do przyczepki (obciążenie statyczne) to i tak nic w porównaniu z siłami (obciążenia dynamiczne) jakie działają na nią podczas jazdy po nierównej drodze. 20kg w przyczepkce potrafi wtedy zachowywać się jak ponad 100kg obciążenia statycznego.


PS2. Po przedmasówce czekałem przy Twojej poziomce jeszcze ok. 5-10 minut. W tym czasie przymierzałem rowery do siebie. Gdyby nie rozstaw osi kół to pozostałe wymiary są do siebie niemal identyczne. Także uważam że odjedziesz za pierwszym odepchnięciem ;) .

Niestety trochę mnie tam na górze zatrzymali. Już się ubierałem, już miałem wychodzić... sam wiesz jak to bywa ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Lut 2012, 20:04:49 »
W odróżnieniu od Mhroka, mam już spore doświadczenie w jeździe poziomem po śliskim i powinienem dać radę ruszyć, o ile tylko będzie choć odrobinę przyczepności ;)
Tam przyczepność, jakby nie było kierownicy to bym pojechał, niestety kolizja kiery z kolanami mi mocno przeszkadzała.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 lutego 2012
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lut 2012, 20:08:22 »
To jest temat o Masie czy o chwaleniu sie kto na czym jezdzil i po czym skakal? A moderatorzy na zgloszenia nie reaguja po raz kolejny?