Autor Wątek: Można wpisać WMK w CV!  (Przeczytany 3372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Można wpisać WMK w CV!
« dnia: 05 Lip 2012, 23:19:05 »
Chyba nie wszyscy są świadomi różnych trendów rekrutacyjnych, więc śpieszę wyjaśnić. Działalność w Masie - bycie Zabezpieczeniem - punktuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych często padają pytania o dodatkową działalność, hobby, wolontariat.
Współorganizowanie przejazdu, w którym bywa ponad 2000 osób to duża rzecz. Zwłaszcza, kiedy oprócz tego jeszcze bierzecie udział w Przedmasówce czy innych imprezach okolicznościowych. Można się tym chwalić, można wpisać do CV, można opowiadać na rozmowach o pracę, staż czy cokolwiek.

Dobra rzecz zwłaszcza dla ludzi bez doświadczenia zawodowego - pokazuje, że coś tam jednak robicie. Zachęcam do chwalenia się Masą, jak również [i jak zwykle] do dołączania do Zabezpieczenia, aby ów powód do chwalenia się mieć. :)

Bawię się ostatnio w Linkedin.com - strona do szukania pracy i tworzenia profilu zawodowego. Różne firmy i organizacje mają tam swoje grupy. Powstała dla nas grupa Warszawska Masa Krytyczna - można dołączać.

« Ostatnia zmiana: 05 Lip 2012, 23:34:58 wysłana przez Savil »

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lip 2012, 23:37:14 »
a co trzeba zrobić, żeby mieć w papierach "wolontariat" Masy? :-)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lip 2012, 23:37:23 »
tam też jesteś Anonymous czy da się Ciebie znaleźć... ;)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lip 2012, 02:04:27 »
Aniu - opowiadać o niej na rozmowie kwalifikacyjnej - o tym, co się robi i jak wszystko wygląda. Mądrze opowiadać ;)

MarioG - jeśli masz jakąś pracę do zaoferowania, to możesz i tu przez PW, a jeśli nie, to i tam mnie nie potrzebujesz ;)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lip 2012, 06:51:44 »
Aniu - opowiadać o niej na rozmowie kwalifikacyjnej - o tym, co się robi i jak wszystko wygląda. Mądrze opowiadać ;)

Już sobie wpisałam :D

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lip 2012, 07:56:42 »
To może być niebezpieczne. Masa Krytyczna jest jak PiS - ma duży "elektorat negatywny" :)  Różnej maści poradniki sugerują, aby nie poruszać na rozmowie kwalifikacyjnej tematów religijnych, WMK zaliczyłbym do tego samego wora :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Małgosia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Kobieta
Odp: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lip 2012, 08:38:40 »
To może być niebezpieczne. Masa Krytyczna jest jak PiS - ma duży "elektorat negatywny" :) 

Z tego powodu nigdy nie poruszałam tematu Masy na rozmowach kwalifikacyjnych. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

To tak jak z kierowcami przy zabezpieczaniu przejazdu. Czasami rozmawia się z nimi bardzo sympatycznie, są naprawdę bardzo przyjaźnie nastawieni i deklarują, że za miesiąc to się wybiorą z nami na rowerze. A zdarzają się też tacy, którzy mi nawymyślają do faszystów. Chociaż przyznaję, że ci drudzy są w zdecydowanej mniejszości. 

Ale ciekawa jestem reakcji pracodawców na udział w Masie. Ja, jak mówię, nigdy nie odważyłam się zaryzykować. Ale z drugiej strony dobrze jest na rozmowie czymś konkretnym się wyróżnić z tłumu, tak żeby pracodawca od razu nas kojarzył. 

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Można wpisać WMK w CV!
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lip 2012, 08:39:22 »
@savil
masz PW...

@remitent
z doświadczenia, każdy wolontariat jest dobry, OK zgodze się że polityka niekoniecznie, bo możesz trafić na kogoś z totalnie odmiennym poglądem i Cie odrzuci, ale WMK? nie wiem czy jest tak duża grupa, która nas zna i nienawidzi z założenia, możesz oczywiście trafić na kogoś kto stał w korku tydzień wcześniej i ma 'zle' wspomnienie, ale to już od Twojej elokwencji i siły przekonywania (chyba bardzo pozytywne cechy w szukaniu pracy) zależy jak dobrze wytłumaczysz jemu/jej dlaczego to robimy, jakie są nasze cele i co daje Tobie osobiście uczestniczenie w takiej organizacji...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...