Autor Wątek: DDR na Łopuszańskiej  (Przeczytany 23390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Gru 2012, 15:21:19 »
Storm Kenneth: w sprawie samochodów jadących na zielonej strzałce - kiedyś jednemu zarysowałem blatem bok :) na przejściu dla pieszych przez Pileckiego przy Puławskiej - zapaliło się zielone dla pieszych więc wprowadzam rower (prowadziłem za oparcie idąc obok a nie jechałem na nim!) a misiu się nawet na czerwonym swoim (z zieloną strzałką) nie zatrzymał więc no cóż, 53T (łańcuch był niżej) weszło w kontakt z bokiem. Ja poczułem lekkie szarpniecie on się popatrzył i pojechał dalej bez zatrzymywania się.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Gru 2012, 15:46:55 »
Zadzwoniłem, wiem już co to jest to "postępowanie wyjaśniające". Zwrócili się z prośbą o pomoc do projektanta, mam poczekać na odpowiedź, pewnie będzie po świętach. Zapewne napisali to dlatego, że czas im się kończył ;)

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Gru 2012, 16:25:21 »
@Franc - ale kurcze teraz to nie wiem kogo mam żałować bardziej? Ciebie, że mało Cię nie wywrócił, czy jego, że ma zarysowane blachy i nie wie nawet skąd (bo rower? "przednim kołem by nie zarysował!") ;)

Tylko jak takich tępić skoro nawet nie widzą (siedzą po lewej stronie kabiny a nie po prawej) co się dzieje obok z ich samochodem?

@Mhrok - aaaa.... Ale... ale po co ten projektant? To oni, wykonawcy nie wiedzieli, że krawężnik ma być obniżony a w zasadzie nie powinno go być, aby rower mógł wjechać, a nie musiał zostać wniesiony po przejechaniu przez jezdnię?! Ja rozumiem, że oni na rowerach jeździli jak byli dziećmi... Ale chyba jeszcze troszkę szarych komórek pod włosami mają?
Ciekawe, co by było, gdyby jakiś złośliwy rowerzysta wziął się za projektowanie dróg ekspresowych i autostrad i w co dziwniejszych miejscach ustawił takie odpowiedniki krawężników i progów zwalniających... Albo i.... SCHODY... :P

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Gru 2012, 20:03:52 »
Storm Kenneth: Krawężniki ale przede wszystkim cała tarcza skrzyżowania wyłączona z ruchu - trzeba wysiąść i przepchać samochód. Koniecznie, wtedy będzie bezpieczniej.

A wtedy na przejściu mnie nie wywrócił, bo byłem przygotowany, trzymając rower w taki sposób, że nawet przewracając go nie wpadłby na mnie.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Gru 2012, 13:55:16 »
@kenneth

Ja to bym bardziej żałował rowerzystę.

A temu projektantowi to być może i sporo jeszcze się zostało szarych komórek pod włosami, tylko co z tego jak jest zdolny wykorzystywać tylko kilka z nich     ;)    .
A do tego może mieć jeszcze zwolniony przepływ impulsów nerwowych pomiędzy synapsami i bardzo wolno kojarzy wykonując swoje jak zawsze wiekopomne projekty - nie wychwytując błędów     ;)    .

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Gru 2012, 21:30:38 »
Pamiętacie moją historyjkę z jeziorem na DDR? Zaraz miną 2 miesiące ;-)

Dla przypomnienia:
- Moje pismo ze zgłoszoną usterką,
- ZDM przekazuje pismo ZMID,

A dziś w programie...

...ZMID przekazuje pismo ZDM. A jezioro dalej się tworzy. Prawda, że komiczne? ;-)



Już w nosie mam to, że nazywają mnie Andrzej...
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2012, 21:32:08 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Gru 2012, 11:30:07 »
No rzeczywiście komiczne    ::)      .
Bo z tego pisma w sumie to mało co wynika - Ciekawe co zrobi z tym bublem ZDM (albo i może ktoś inny!) i na kogo zrzuci winę. A jeziorko zmieniło się teraz w ślizgawkę
Ale komicznie to wcale nie będzie,  jak wjedzie na tą ślizgawkę - nocą jakiś rowerzysta, który niekontrolowanie przyziem - i wybije sobie zęby a co gorsze połamie się.
Ale co to może obchodzić ponad wszelką miarę zarobionych ''panów, albo panie decyzyjne''     ::)    .
 
Mam wrażenie że wiele osób ''decyzyjnych'' jeszcze nie wyszło z realiów  socjalizmu i dalej hołdują teorii ''Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy''     ::)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Sty 2013, 14:37:23 »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Sty 2013, 15:56:05 »
Znaczy się - urzędnicy wpadli na pomysł, jak "załatwić" sprawę. A czas płynie i kałuża wysycha. A jak wyschnie to w kolejnym piśmie ktoś stwierdzi, że przedmiot sporu nie istnieje i nie ma o co kruszyć kopii. Aż do następnego opadu.
A DDR-ka, która kończy się niczym (znaczy chodnikiem) i krawężnik z drugiej strony jak trwały, tak trwają...
Ja zacząłem jeździć wiaduktem.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Sty 2013, 16:07:18 »
No tak to taka niekończąca się opowieść   ;)    .

Ale fajnie przynajmniej posłuchałem sobie Lhimala    :)     .
 
Bardzo Nie fajnie że mało kto się nami - rowerzystami interesuje i mało kto bierze Nas na poważnie.
Projektanci i wykonawcy nie zamierzają wysilić się i czasami pomyśleć, aby wziąść i nas Rowerzystów pod uwagę przy planowaniu kolejnych inwetycji okołodrogowych, aby jeszcze (i to znacznie!) polepszyć warunki infrastruktóry rowerowej.''Decyzyjni'' nie rozumieją, że jeżeli by się To udało zrealizować, to na ścieżkach rowerowych pojawi się jeszcze więcej rowerzystów - oby tylko jeżdżących z głową.
A coraz więcej nas na ścieżkach rowerowych, będzie kolejnym ''kamyczkiem do ogródka'', przy rozładowaniu korków w Stolicy.
Takie to proste że aż oczywiste    :)    . 

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Sty 2013, 13:08:56 »

Śmiać się czy płakać...

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Sty 2013, 13:23:08 »
Kończynki mi opadły i nawet nie mam siły aby wyszukać linka do podwójnego facepalma... :(

Proszę, niech mi nikt nie mówi tylko, że ów Inżynier Ruchu mieszkał blisko morza. On mieszkał chyba wysoko w górach i nigdy nie był nad morzem, prawda?

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Sty 2013, 14:21:42 »
inżynier rucha?
sorki, nie mogłem się powstrzymać. A niestety, płakać trzeba.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Sty 2013, 14:45:42 »
A może Ten Jakże Niesamowicie Ogarnięty    ::)    - Inżynier Ruchu - po prostu nigdy nie powinien być ''inżynierem ruchu'' -  bo się Do Tego NIE nadaje.
A może trzeba by było go skierować na kurs doszkalający -  Ten zarówno teoretyczny jak i praktyczny - to może by się wreszcie czegoś ''przydatnego'' nauczył.
Bo uważam że sobie Zupełnie nie radzi sobie on z wykonywaniem swojej pracy     ::)     .
 

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Sty 2013, 15:13:30 »
Tak po chwili zastanowienia: czy to jest droga dla rowerów wybudowana z założeniem, że nikt nie będzie po niej jeździł?