Autor Wątek: DDR na Łopuszańskiej  (Przeczytany 23369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
DDR na Łopuszańskiej
« dnia: 25 Paź 2012, 10:59:12 »
Wczoraj rano jadąc tamtędy widziałem panów w żóltych kamizelkach, którzy coś robili na zasłonach wygłuszających. Sądziłem, ze to robotnicy coś poprawiają... Tymczasem dzisiaj rano okazało się, że część przeszklonych ścian, które są przy przystanku zaraz za skrzyżowaniem w kierunku na Al.Krakowską oraz przy wjazdach i wyjazdach z bocznych uliczek została ZAKLEJONA jakimis kolorowymi reklamami jakiegoś BODY coś tam. Z tego co mi się wydaje to chyba kompletnie nielegalnie, bo to utrudnia poruszanie się po DDR oraz na tych uliczkach dochodzących do Łopuszańskiej.

Ktoś wie co z tym guanem można zrobić? kogo powiadomić?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Paź 2012, 11:02:24 »
Powiadom zarządcę drogi :)

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Paź 2012, 11:24:49 »
@Mhrok - pomogłeś mi niesamowicie :D
Kto jest zarządcą tej drogi? Ja się na tym nie znam...
Za to chętnie opowiem o moich bojach z VB... :P

Przy okazji - nie wiem kto robił tę DDR, ale wjazdy na nią z poziomu jezdni są WYŻSZE niż wjazdy na przejściach dla pieszych w niektórych miejscach. Czy tak było w planie?

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Paź 2012, 15:04:28 »
O zaklejonych ekranach i wysokich krawężnikach możesz napisać do Zarządu Dróg Miejskich to jest ich ulica.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Paź 2012, 15:17:08 »
@Mhrok - pomogłeś mi niesamowicie :D

Kto jest zarządcą tej drogi? Ja się na tym nie znam...

ZDM jest zarządcą tej drogi. A nawet gdyby nie był, to możesz wysłać do Nich i mają obowiązek przesłac gdzie trzeba.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Paź 2012, 15:18:31 »
Potwierdzam co pisał poprzednik. Dzisiaj również widziałem te ekrany. Panele przezroczyste zostały zaklejone jakimiś plakatami na wysokości głowy. Kompletnie zasłaniają wzajemną widoczność kierowca-rowerzysta.
Niektóre były bardzo niechlujnie zdarte.
Naklejanie plakatów w takich miejscach to kompletna bezmyślność.
I jestem tatą po raz drugi!

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Paź 2012, 15:36:03 »
A co się stanie - jeśli sam tam podjadę i to zerwę? Grozi mi jakaś kara prawna? Czy tylko ewentualna zemsta ze strony firemki, która to rozkleja?

@Wildzi - bezmyślność to za mało powiedziane. To trzeba mieć chyba "brak mózgu" - brak jakiejkolwiek odpowiedzialności, zero przewidywalności... jak taka osoba, która nakleja coś takiego może w ogóle posiadać dowód osobisty?

Przed chwilą zadzwoniłem - nie wiem czy dobrze - do Wydziału Kontroli Pasa Drogowego. Niestety, oni pracują tylko do 15:30, o 15:33 odbiera telefon jakiś sprzątacz.........
/czy trzeba dodawać coś więcej nt takiej instytucji i ichniego podejścia do obowiązków?/

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Paź 2012, 16:39:18 »
Ja bym spróbował w takim razie na Pogotowie drogowe zadzwonić, jak dyspozytor uzna to za słuszne to wyśle ekipę i tyle ;) jbc tel. do Pogotowia Drogowego ZDM to (22) 19 633
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Paź 2012, 20:11:16 »
Wracając z roboty podjechałem. Co się okazało? Ponad połowa plakatów zerwana w miejscu gdzie były i zasłaniały przejazd. Próbowalem dorzucić się do czynu społecznego, ale niestety, nie za bardzo mi to wyszło, plakaty bowiem ktoś nakleił na całej ich powierzchni jakimś klejem... :[

Przy okazji doczytałem co to za kretyny robią te plakaty, więc jutro rozpocznie się małe nękanie telefonami i pewnie mejlami... Trzeba uświadomić towarzystwo, że zrobili źle.

I mała prośba - jakby ktoś miał możliwość zrobienia kilku zdjęć w ciągu dnia? (ja podjechałem kiedy było już ciemno) Może warto by proobić i posłać do SM albo gdzies, aby ścignęli sprawców także karnie?

Tak wiem, że można dzwonić do Pogotowia Drogowego, ale są ważniejsze sprawy to raz, a dwa, że oczyszczenie zasłon nie da efektu "karnego" wobec istot (nieopatrznie nazywanych ludźmi), które je w taki sposób zasmarowała.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Paź 2012, 20:17:32 »
Tak wiem, że można dzwonić do Pogotowia Drogowego, ale są ważniejsze sprawy to raz, a dwa, że oczyszczenie zasłon nie da efektu "karnego" wobec istot (nieopatrznie nazywanych ludźmi), które je w taki sposób zasmarowała.
Najpierw bezpieczeństwo - potem karanie. Zrób zdjęcia i do oczyszczenia.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Paź 2012, 08:51:13 »
A co się stanie - jeśli sam tam podjadę i to zerwę?

Nic. Następnym razem, znowu ktoś je tam naklei i tyle.

A co się stanie - jeśli sam tam podjadę i to zerwę?
Grozi mi jakaś kara prawna?

Jeśli wiszą legalnie (ale to mało prawdopodobne), błędzie to niszczenie mienia.

Przed chwilą zadzwoniłem - nie wiem czy dobrze - do Wydziału Kontroli Pasa Drogowego. Niestety, oni pracują tylko do 15:30, o 15:33 odbiera telefon jakiś sprzątacz.........
/czy trzeba dodawać coś więcej nt takiej instytucji i ichniego podejścia do obowiązków?/
Wykonują swoje obowiązki w godzinach pracy, co w tym dziwnego?

Przy okazji doczytałem co to za kretyny robią te plakaty, więc jutro rozpocznie się małe nękanie telefonami i pewnie mejlami... Trzeba uświadomić towarzystwo, że zrobili źle.

A co ma wspólnego ten kto robi plakat, z tym kto go rozwiesza?
To tak jak chciał byś nękać drukarnie za to, że wydrukowała w gazecie bzdurny artykuł.

I mała prośba - jakby ktoś miał możliwość zrobienia kilku zdjęć w ciągu dnia? (ja podjechałem kiedy było już ciemno) Może warto by proobić i posłać do SM albo gdzies, aby ścignęli sprawców także karnie?

Raczej nie będą ścigać. Chyba, że jest tam monitoring i sprawców można zidentyfikować (np. jeśli widać numery rejestracyjne - jakoś te plakaty przywieźli). Problem z tego rodzaju wykroczeniami jest taki, że trzeba sprawców złapać na gorącym uczynku.
Natomiast zgłosić powinieneś, bo jeśli sytuacja się będzie powtarzać, to patrole będą zwracać na to miejsce większą uwagę.
Niema zgłoszeń - nie ma sprawy.
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Paź 2012, 10:49:10 »
Przed chwilą zadzwoniłem - nie wiem czy dobrze - do Wydziału Kontroli Pasa Drogowego. Niestety, oni pracują tylko do 15:30, o 15:33 odbiera telefon jakiś sprzątacz.........

Źle zadzwoniłeś. Trzeba dzwonić na ten wielki numer podany na stronie głównej po prawej stronie. Ten darmowy, czynny 24/7.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Paź 2012, 10:56:37 »
gdzie przy Łopuszańskiej jest DDR ?
od lat między Krakowską a Jerozolimskimi jeżdżę jezdniami w obie strony, bo ściezki nie zauwazyłam

sprawdziłam teraz na ortofotomapie, tez nie pokazuje żadnej ściezki

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Paź 2012, 11:16:29 »
@Jolajola - jest po remoncie pomiędzy Al.Jerozolimskimi aż do chyba torów WKD(?) - po prawej stronie patrząc w kierunku Al.Krakowskiej. Tylko, że na górę nie wchodzi, więc aby wjechać tam, trzeba zjechać z DDR na drugą przecinającą uliczką i włączyć się do ruchu. (da się po obszarze wyłączonym z ruchu, kierowcy też specjalnie nie protestują jak się im lekko wjedzie na ich prawy pas przed nich.

Ja korzystam z tej DDRki dość rzadko, najczęściej wtedy jak nie jadę DDRką Popularną i potem wzdłuż Al.Jerozolimskich - a i z nich korzystam tylko ze względu na korki :]

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Paź 2012, 14:13:25 »
Przejeżdżałem tam dziś - faktycznie zaklejone. Powiadomiłem Pogotowie Drogowe - zobaczymy co z tym zrobią ;)
Przy okazji skrobnę pisemko z tymi krawężnikami przy wjeździe z Łopuszańskiej, bo zabić się można...