Autor Wątek: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?  (Przeczytany 26535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
To nie moje rejony, więc przekazuję miejscowym z prośbą o zainteresowanie się - zaczynają się prace przy wale przeciwpowodziowym, które mają być zakończone położeniem nawierzchni na szczycie wału - niestety może się okazać, że będzie to nawierzchnia z kostki, więc warto na wszelki wypadek wnioskować o nawierzchnię asfaltową do http://wzmiuw.waw.pl/ (pismo warto wysłać do wiadomości sekcji ds. transportu rowerowego w Biurze Drogownictwa i Komunikacji).

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Na górze ma powstać formalnie chodnik, ciąg pieszo rowerowy czy jakiś inny wynalazek? coś wiadomo?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiadomo, jezeli zrobią tak jak na Tarchominie, to kostka będzie fazowana, a całość będzie funkcjonować jako... nie-wiadomo-co nie oznakowane w żaden sposób.

Warto w tej intencji napisać do stosownych organów, by jednak położyli asfalt i by na pewno dopuścili tam ruch rowerów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Cześć.
Spieszę powiadomić Kolegów Rowerzystów, że jeżeli chodzi o prace budowlane na koronie Wału Zawadowskiego to na odcinku około 800m od mostu Siekierkowskiego jest położona równa jak stół nawierzchnia i tam DDR jest już praktycznie gotowy...
Dalej jest już wyłożona i dobrze ubita podsypka z niewielkimi kamieniami i grubym żwirkiem- ograniczona z obu stron krawężnikiem. Po której, już teraz można całkiem komfortowo dojechać aż do Kanałku Ciepłego na Wiśle...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2012, 00:57:50 wysłana przez fionotron »

Drex

  • Gość
Dalej jest już wyłożona i dobrze ubita podsypka z niewielkimi kamieniami i grubym żwirkiem- ograniczona z obu stron krawężnikiem. Po której, już teraz można całkiem komfortowo dojechać aż do Kanałku Ciepłego na Wiśle...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron.
Chyba traktorem. Raczysz sobie żartować? O_o

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Ja byłem tam w piątek i odniosłem wrażenie, że całość jest skończona (nawierzchnia jest równo z krawężnikami).


Niestety ostatnia warstwa składa się w dużej mierze z piasku, więc obawiam się co z tego będzie po pierwszej większej ulewie. Niestety ścieżka na północnym krańcu urywa się na murze MPWiK. Mogliby chociaż zjazd nad Wisłę zrobić.


Na forum ZM toczyła się dyskusja czy da się po tym jeździć na szosie - ja mogę powiedzieć, że na własnej szosie bym tam nigdy nie pojechał bo byłoby mi jej szkoda... Pomijając już nawet kwestię nawierzchni to krawężniki na poprzecznych drogach też mają zdecydowanie więcej niż 1 cm, choć mogłoby się wydawać, że przy robieniu drogi z kruszywa to takie proste... A ani na północnym ani na południowym krańcu ścieżki nie da się z niej zjechać na szosie - na obu końcach mało komfortowy był zjazd na góralu, a na szosie ... znowu to samo, może i by się dało, ale mnie szkoda byłoby roweru...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Jeżeli to ma być forma docelowa tego pseudo DDR-u, to zdecydowanie wolałem tą terenowa ścieżkę wijącą się pośród traw na tym odcinku korony Wału Zawadowskiego...
Była przynajmniej charakterna...
A teraz jest to także i deptak dla pieszych, młodych mam z dziećmi itp.

P.S. Rzeczywiście ciężko by było na niej jeździć szosą. Pewnie, że by się dało, ale można by było podniszczyć sobie rower szosowy...
Jeszcze raz w wolnym dniu od pracy zlustruję ten DDR, ale tym razem już za dnia...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron...

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwi 2012, 23:18:58 »
ja tam nigdy nie zrozumiemy jak coś co nie jest równa kostka lub tartanoasfaltem może być docelowe... nie wszyscy mają traktory, ja tam na 23ojkach nie pojadę. może "da się" ale po co...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Wcale nie mam założonych traktorów, a opony mojego białego Gianta, są przeznaczone zarówno do jazdy w terenie jak i na szosę.
Często odwiedzam ten pseudo DDR na koronie Wału Zawadowskiego, a ostatni raz (w niedzielę) nawet zrobiłem sobie tam trening- przez jego całą długość (od kanałku zimnego do końca DDRa) utrzymywałem (w obie strony) stałe równe i dosyć mocne tempo.
Wiem, że na szosie ciężko byłoby tam jechać- pewnie, że by się dało,  tylko po co niszczyć sobie rower tego typu.

Maciek- Wilanowiak

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
DDR ma być dla wszystkich, dla szosowców, poziomców, emerytów i małych dzieci. Tak jak już kiedyś pisałem: fani  terenu mogą sobie jechać gdzieś do Kampinosu, albo do lasów, których w naszych rejonach tak na prawdę nie brakuje.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Cze 2012, 08:01:45 »

Wiem, że na szosie ciężko byłoby tam jechać- pewnie, że by się dało,  tylko po co niszczyć sobie rower tego typu.

Jeżdziłem po niej na szosie i żadnych dyskomfortów nie odczułem ani żadnych zniszczeń w w sprzęcie nie zauważyłem.  ;D

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lis 2012, 17:30:47 »
Co do ścieżki rowerowej na samej koronie Wału Zawadowskiego to na koronie  na odcinku od kanałku zimnego (w kierunku południowym) do Zawad ustawione są maszyny przebudowywujące jej szczyt.
Ciekawie, czyżby był budowy kolejny'' pseudo odcinek'' ścieżki rowerowej?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sie 2013, 14:05:57 »
W lipcu 13' zakończono całkowicie budowę.

Od mostu Siekierkowskiego do mostka nad kanałem z Siekierek jest dobrze ubity szuter.

Od tegoż mostka, od Sytej, aż do pierwszej piaskarni, do miejsca gdzie Wał Zawadowski zamienia sie we Włóki, na koronie walu jest dobrze(!!) położona szara niefazowana kostka.

Wzdłuż wszystkich hałd popiołowych, do ich końca, do Prętowej, jest szeroka asfaltowa DDR.

Dalej po koronie wału biegną już tylko "polne drogi", ale są pewne oznaki, że ten ciąg turystyczny będzie prowadzony dalej. Od Prętowej do styku z południowym krańcem Włóki są przebudowywane ludzkie zejścia i wejścia na wał oraz 2 przejazdy dla samochodów - na takie same jak już są na odcinku od Sytej na południe.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sie 2013, 14:52:56 »
Ta nowa, asfaltowa DDR między hałdami a Wisłą jest super, w końcu nie trzeba jechać po płytach betonowych. Natomiast wcześniejszy kawałek wału (z nową kostką) służy mieszkańcom okolicznych osiedl jako chodnik, rowerem lepiej jechać asfaltem wzdłuż wału.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wał Zawadowski - będzie kostka czy asfalt na wale przeciwpowodziowym?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Mar 2014, 13:46:49 »
Na Wale Zawadowskim (ulicy) powoli końća dobiega zmiana leżących policjantów - nowe umożliwiają przejazd tylko jednemu samochodowi, a od stron pobocza mają normalny, płaski asfalt, więc rowerem będzie dało przejechać się niezależnie od ruchu samochdowego. Pojawiły się też cieniutkie białe linie (ok 2. od pobocza) ciągnące się między nowymi progami - zalążek przyszłych pasów rowerowych?