Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 520896 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #825 dnia: 20 Gru 2013, 18:50:06 »
A wiadomo, co się stało i czyja wina?

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #826 dnia: 28 Gru 2013, 18:53:25 »
Na Broniewskiego na wysokości ul. Włościańskiej samochód wjechał na DDR. Z tego co wiem, żaden rowerzysta nie został poszkodowany.


To jest najlepszy przykład, na to, że nie rowerzyści są zagrożeniem dla kierowców ale kierowcy są zagrożeniem dla rowerzystów. Wobec tego owe śmieszne barierki z siateczki powinny być zastapione barierami antysamochodowymi.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #828 dnia: 08 Sty 2014, 08:31:17 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #829 dnia: 08 Sty 2014, 10:29:52 »
No pewnie standardową 80~90km/h.
Ponoć rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych i to na czerwonym.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #830 dnia: 08 Sty 2014, 19:30:30 »
Dzisiaj w TV Info Warszawa właśnie mówili o tym wypadku , i stwierdzili że na pewno to był ten rowerzysta na pasach dla pieszych ,o świetle nic nie mówili ,ale już to co powiedzieli wystarczy żeby zastanowić się nad tym czy warto wjeżdżać na pasy? ,a jeszcze na tak ruchliwej trasie. Ja na własnej skórze też przekonałem się 4 do 5 lat temu na Żwirkach przy Banacha, od tamtego razu raczej unikam takich prób.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #831 dnia: 08 Sty 2014, 21:20:04 »
jerzy1234 - jak wjeżdżasz na pasy z prędkością pieszego, startując z zatrzymania lub bardzo małej prędkości to półbiedy, gorzej, jak z marszu, bez należytego rozglądnięcia i jeszcze szybko.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #833 dnia: 03 Lut 2014, 13:31:53 »
Jeżdżę tamtędy baaardzo często...


Ciężko powiedzieć cokolwiek patrząc na zdjęcia, najbardziej prawdopodobne w tym miejscu wydaje się najechanie na rowerzystę skręcającego w Kruczą (i mającego w takim przypadku pierwszeństwo) przez samochód, który jedzie prosto Mokotowską i chce skręcić w Piękną.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #834 dnia: 18 Mar 2014, 20:58:26 »
Cześć,
niestety dorobiłam się kolizji na linii rower- samochód. Mi niewiele się stało (w sensie tego uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni, bo poza tym trochę tak), sprawca uciekł. Mnie od razu policja dorwała z alkomatem w szpitalu, a kierowcy nawet nie zaczęli szukać przez ostatni tydzień (a mają numery). Kiedyś w przyszłości wezwą właściciela i będą ustalać kto jechał samochodem. Ja przecież powinnam wiedzieć, że rowerzystów się czasem rozjeżdża, a pani policjantka nie ma czasu, więc o co mi chodzi?

Czy to jest standardowa procedura, takie olewanie tematu? Ponieważ zmienili to zdarzenie z wypadku na kolizję, to sprawcy grozi co najwyżej grzywna i to oczywiście jak już ustalą kim był sprawca. Jeśli był pijany, to mu się upiekło:S

No i oczywiście mogę złożyć zażalenie do prokuratury na tę zmianę kwalifikacji czynu, ale mam nie mieć złudzeń.

Drogie forum, co robić? Jak żyć?

Epilog:
Ten [bluzg], który mnie potrącił (rocznik 1946) dostał 1,5k grzywny. Przysłali "odpis wyroku nakazowego zapadłego poza rozprawą".

Znalazłam coś takiego:
http://spec.pl/prawo/prawo-karne/zastanawiasz-sie-co-grozi-za-ucieczke-z-miejsca-wypadku-przeczytaj

Cytuj
W przypadkach mniejszej wagi, gdy mamy do czynienia z kolizją drogową i lekkimi obrażeniami ciała poszkodowanych (zadrapania, krwawienie itp.) ucieczka z miejsca zdarzenia i nieudzielanie pomocy - stanowi wykroczenie. W tym wypadku wymagania udzielenia pomocy dotyczą udzielenia pomocy ?niezwłocznie? przez uczestnika wypadku, który nie odniósł poważnych obrażeń. Karą za takie wykroczenie jest:
- kara grzywny lub aresztu
- oraz orzekany w każdym takim przypadku - zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat (3)
Powyższe kary mogą zostać orzeczone nie tylko wobec sprawcy kolizji drogowej, lecz również wobec innych uczestników wypadku. Także uczestnik kolizji, która nie nastąpiła z jego winy ma obowiązek udzielenia pomocy - sprawcy wypadku. Inaczej popełnia wykroczenie.

Chyba zapomnieli o tym zakazie prowadzenia pojazdów. Mam 7 dni licząc od wczoraj na wniesienie sprzeciwu, tylko muszę się skontaktować z jakimś prawnikiem, żeby się dowiedzieć jak i czy warto.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #835 dnia: 18 Mar 2014, 22:08:37 »
Warto!
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #836 dnia: 19 Mar 2014, 08:36:40 »
wystarczy żeby zastanowić się nad tym czy warto wjeżdżać na pasy? ,a jeszcze na tak ruchliwej trasie. Ja na własnej skórze też przekonałem się 4 do 5 lat temu na Żwirkach przy Banacha, od tamtego razu raczej unikam takich prób.

A ja wręcz przeciwnie. Jadąc na rowerze mam szybszą reakcję podczas gdy idąc z rowerem nawet krok w tył jest ciężki do wykonania zwłaszcza jak rower jest obładowany sakwami.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #837 dnia: 19 Mar 2014, 08:42:34 »
Mam 7 dni licząc od wczoraj na wniesienie sprzeciwu, tylko muszę się skontaktować z jakimś prawnikiem, żeby się dowiedzieć jak i czy warto.

Oczywiście, że warto. Brak reakcji jest najgorsze i jest niemym zaakceptowaniem takich występków. Wszelkie wykroczenia należy ścigać i karać.... na początku łagodnie, a potem drastycznie.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #838 dnia: 19 Mar 2014, 20:51:18 »
A ja wręcz przeciwnie. Jadąc na rowerze mam szybszą reakcję podczas gdy idąc z rowerem nawet krok w tył jest ciężki do wykonania zwłaszcza jak rower jest obładowany sakwami.
Pytanie, czy kierujący pojazdem jadącym w poprzek przejścia ma również na tyle szybką reakcję, by cię zauważyć i zahamować. Bo jesli nie da po hamulcach, to będziesz mokra plama niezależnie od tego, czy zrobisz jeden krok czy jeden obrót korby. Tu nie chodzi o to, czy ty dasz sobie radę z odskoczeniem/odjechaniem, tylko o to, żeby kierujący zdążył cię zauważyć. Z tego samego powodu jest zakaz przebiegania przez pasy: biegnącego pieszego łatwo przeoczyć.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #839 dnia: 10 Kwi 2014, 08:49:51 »

Cytuj
Rower uderzył w tył toyoty w Al. Jerozolimskich. Kierowca jednośladu został zabrany przez pogotowie.
Do zdarzenia doszło po godz. 17 na wysokości Muzeum Narodowego.

Duża prędkość

? Toyota jechała w kierunku Nowego Światu, a rower za nią. Kierująca samochodem osobowym się zatrzymała, a rowerzysta uderzył w tył auta. Musiał to zrobić z dość dużą prędkością ? relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,rowerem-wjechal-w-toyote-ma-obrazenia-twarzy,119146.html
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany