Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 520989 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #675 dnia: 08 Maj 2013, 12:19:02 »
.." tylko zasłabł"

Jednak nie zmienia to faktu, że na moście powinna być wydzielona ścieżka dla roweru i to w obydwie strony. Do "Palmy" od Waszyngtona trzeba przemykać się chodnikiem, co jest niezgodne z przepisami ale bezpieczniejsze od jazdy wewnętrznym pasem jezdni. W kierunku Waszyngtona niestety jedziemy zbyt blisko pędzących samochodów.

Teren mostu Poniatowskiego i okolic, czyli ulicy 3 Maja powinien być jak najczęściej uwzględniany we wszystkich akcjach WMK i Godzinie Dla Roweru. Każdy rowerzysta jadący z Pragi do Śródmieścia potrzebuje na tym odcinku drogi dla rowerów i mocno odczuwa jej brak.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #676 dnia: 08 Maj 2013, 14:16:53 »
Zgadzam się z "" :)

ale już z jeżdżeniem po chodniku niekoniecznie...

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #677 dnia: 08 Maj 2013, 14:19:05 »
Ze zdjec na tvnwarszawa to wygladalo jakby wkrecila mu sie linka w przednie kolo. Rower to veturilo, wiec nie zdziwilo by mnie to.

Wysyłane z mojego S7 za pomocą Tapatalk 2

GFM

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #678 dnia: 08 Maj 2013, 15:43:19 »
Dla mnie to w zasadzie jedyna droga do Śródmieścia.
Jazdy jezdnią nie ryzykuję - jeżdżę zbyt wolno.
Zawsze jeżdżę chodnikiem.
Dwa dni temu wiozłem na przyczepie odkurzacz,
a jakiś q...s całkiem świadomie mi drogę blokował.
A jak się przy tym mondralował - szkoda gadać.
Ale po chwili jakoś przycichł, na bok się usunął.
Dopiero po chwili zorientowałem się, że jest nas
rowerzystów chyba siedmiu, a któremuś bardzo
źle z oczu patrzyło.

Miejsca na ścieżkę to ja na moście niestety nie widzę.
Jedyne co można to oznakować jako CPR.
DdRka podjeżdżająca przy stadionie przeprowadza
przez jezdnię i się na chodniku kończy.
To jest ewidentne zaproszenie do jazdy chodnikiem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #679 dnia: 08 Maj 2013, 17:52:42 »
I tu jest właśnie problem. Wszyscy się zgadzają, że Poniatowski jest nieprzyjazny, niefajny i powinien się zmienić. Trudność zaczyna się, gdy wchodzimy w szczegóły. Bo nie dość, że miejsca nie za wiele, to jeszcze most zabytkowy i kąserwator stęka na wszystko.

Podwieszenie kładki czy budowa kładki obok mostu nic nie da - bo problemem będzie Wał i Wisłostrada, a dalej Powiśle.


Osobiście zabrałbym jeden pas ruchu z jezdni (albo nawet dwa - po jednym w każdą stronę ) i zamienił to na wydzieloną drogę rowerową, dając tym samym szansę wózkowiczom na ominięcie wieżyc mostu ze schodami. Plus wytyczenie normalnych przejść przez jezdnie do przystanków tramwajowych przy PKP Powiśle, co nie tylko poprawiłoby dostępność, ale i uspokoiłoby ruch. Ale miasto chyba nie ma zbyt jaj by to zrobić.

Inne wyjście, mniej kontrowersyjne, to pochylnie w wieżycach i oznakowanie chodników jako chodniki z dopuszczeniem ruchu rowerów (nie C13-16 tylko C13+T22) co pozwoli wolniejszym jechać legalnie po chodniku, a szybszym wedle woli po jezdni. Do tego dopuszczenie rowerów na buspas i powstaje całkiem akceptowalna prowizorka. Ale na to miasto też nie ma jaj.

Niestety brak jaj miasta rozszerza się też o brak własnego pomysłu na ten most.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #680 dnia: 08 Maj 2013, 18:26:10 »
czepiam się...
ale..
kogo pokąsał...
kąserwator?

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #681 dnia: 08 Maj 2013, 18:42:46 »
Nie wiem czy Wawa nie ma za mało mostów na takie ograniczenia :)

Moze wystarczyłoby wpuscić nas tam na buspas (na razie tam :P) i to już dla wielu byłoby lepsze niż bycie legalnym na siłe i pchanie sie między autobusy, a samochody na lewym :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #682 dnia: 08 Maj 2013, 20:51:41 »
czepiam się...
ale..
kogo pokąsał...
kąserwator?

Czepiasz się, bo nie czujesz ironii, ani sarkazmu. Błąd był celowy.


Nie wiem czy Wawa nie ma za mało mostów na takie ograniczenia :)

A pamiętasz remont torowiska parę lat temu? Zabrano po jednym pasie i nic strasznego się nie zdarzyło. ba, był moment, że grzebano przy jezdniach i w ogóle ruch wyłączono i też krowy nie przestały mleka dawać.


Moze wystarczyłoby wpuscić nas tam na buspas (na razie tam :P) i to już dla wielu byłoby lepsze niż bycie legalnym na siłe i pchanie sie między autobusy, a samochody na lewym :)

Na początek i to byłoby dobre.

A tak BTW, buspasy na Poniatowskim pokazano dziś w Wiadomościach jako przykład niebezpiecznego dla życia absurdu. Teraz śmieje się z tego już cała Polska. Szkoda tylko, że nie podano kto konkretnie za stan obecny odpowiada. Więc dopowiem - warszawska Drogówka i ZTM.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2013, 20:55:21 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #683 dnia: 08 Maj 2013, 22:18:59 »
Osobiście zabrałbym jeden pas ruchu z jezdni (albo nawet dwa - po jednym w każdą stronę ) i zamienił to na wydzieloną drogę rowerową, dając tym samym szansę wózkowiczom na ominięcie wieżyc mostu ze schodami.

Inne wyjście, mniej kontrowersyjne, to pochylnie w wieżycach i oznakowanie chodników jako chodniki z dopuszczeniem ruchu rowerów (nie C13-16 tylko C13+T22) co pozwoli wolniejszym jechać legalnie po chodniku, a szybszym wedle woli po jezdni. Do tego dopuszczenie rowerów na buspas i powstaje całkiem akceptowalna prowizorka. Ale na to miasto też nie ma jaj.

Czy pamiętasz może akcję Szalonego Wózkowicza w zeszłym roku?
Dała rezultat. W wieżycach chyba już od roku SĄ pochylnie.
Przynajmniej w ostatnią sobotę ta w wieżycy północnej jeszcze była.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #684 dnia: 09 Maj 2013, 09:56:12 »
Jak już wielokrotnie pisałam, godziny buspasa(u) w stronę Centrum są dla mnie uciążliwe - wtedy jeśli muszę koniecznie P., podjeżdżam pustszym autobusem (ewentualnie idę przystanek piechotą)... Ale w pozostałych przypadkach Poniatowski lubię... kierowcy jeżdżą szybko, ale jakoś zachowują odstęp... autobusy przepuszczam z zatoczki... nie muszę wdrapywać się na skarpę :)
Na Pragie bajka (no, może poza wbiciem się na pas koło MN - czasem trzeba poczekać za autokarami...) bo z górki.

A najbardziej go lubię podczas meczy na Narodowym :)

Co do pomysłów Raffiego, to pamiętam czasy gdy zabrali jeden pas. I niestety, ale dramat był... stało wszystko - cały Gocław, Grochów... Może przy mniej awaryjnej SKMce i metrze się da...
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2013, 09:57:29 wysłana przez Fochna »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #685 dnia: 09 Maj 2013, 10:47:27 »
Czy pamiętasz może akcję Szalonego Wózkowicza w zeszłym roku?
Dała rezultat. W wieżycach chyba już od roku SĄ pochylnie.
Przynajmniej w ostatnią sobotę ta w wieżycy północnej jeszcze była.

Pamiętam, uczestniczyłem w niej. I pisma w tej sprawie pamiętam (moje, ZM, Marka Sołtysa, Siskomu i innych). I interpelacje radnego Dariusza Łagi pamiętam. I jeszcze wiele innych działań pamiętam. W sumie to zaskakujące, że aż tyle trzeba było, bo sprawa była tania i prosta.

Jakby się z budową tych pochylni bardziej ociągali, to "nieznani sprawcy" pewnie by sami pospawali te pochylnie i wstawili je na miejsce  w świetle fleszy, robiąc w mediach "siarę" urzędnikom. I ewentualnie jeszcze większą siarę, gdyby postanowiono te pochylnie usunąć, albo kogokolwiek za to ukarać. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że podjęto bardzo zaawansowane przygotowania w tym kierunku :D


Choć ostatnio miałem sygnały, że tych pochylni znowu nie ma. Może to tylko nieporozumienie lub plotka, nie miałem czasu sprawdzić. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć tak na pewno? Ja tam zbyt rzadko bywam, a jak bywam, to jadę jezdnią.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2013, 10:49:06 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #686 dnia: 09 Maj 2013, 12:24:40 »
bede jutro jechal poniatowskim to sprawdze
Light live for fun

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #687 dnia: 09 Maj 2013, 13:51:05 »
Trzy dni temu jechałem przez most w  kierunku na Palmę i pochylnia w wieżyczce była.

GFM

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #688 dnia: 09 Maj 2013, 14:44:58 »
Zawsze jeżdżę chodnikiem i pochylnie są po obu stronach.
I nie zauważyłem by kiedykolwiek zniknęły.
Po prostu są ludzie, którzy do tej pory nie zauważyli ich
pojawienia się.
W tym jakiś user forum gazety w komentarzu pod artykułem
i niestety mocno walczący o te pochylnie Raffi.

@Raffi: Nie walcz o nie więcej - one już są.  :D
Teraz trzeba CPR na moście i wiadukcie.
I przydałby się tam ruch jednokierunkowy (rowerów
nie pieszych) oczywiście.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #689 dnia: 09 Maj 2013, 14:45:54 »
Nie wiem czy Wawa nie ma za mało mostów na takie ograniczenia :)

Nie sądzę. W Centrum Warszawa ma mostów aż nad to więc. Mostu jak najbardziej brakuje na południu Warszawy.