Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521069 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #600 dnia: 04 Wrz 2012, 10:57:09 »
Ale nie jak strzelam w stopę.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #601 dnia: 04 Wrz 2012, 11:09:51 »
Ale nie jak strzelam w stopę.

Jakoś sobie nie wyobrażam kontrolowanego potrącenia rowerzysty tak aby z góry przewidzieć jakie obrażenia odniesie. Czasami może to być tylko wytrącenie z równowagi, czasami otarcia naskórka na skutek niegrożnej szlifierki po asfacie a czasami skomplikowane złamania miednicy czy stawu barkowego. Tak więc każde celowe potrącenie powinno się kwalifikować jako usiłowanie zabójstwa.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #602 dnia: 04 Wrz 2012, 11:43:49 »
Jakoś sobie nie wyobrażam

Ja to nazywam "argumentem z własnej niewiedzy lub niewiary" i siłą rzeczy należy przyznać, ze jest to słaby argument ;)

Cytuj
Czasami może to być tylko wytrącenie z równowagi, czasami otarcia naskórka na skutek niegrożnej szlifierki po asfacie a czasami skomplikowane złamania miednicy czy stawu barkowego.

Tak samo jak każde inne potrącenie się pieszych na ulicy. Ale póki co złodzieje torebek "na wyrwę i popychanie" odpowiadają jak za kradzież, a nie jak za usiłowanie zabójstwa.

Cytuj
Tak więc każde celowe potrącenie powinno się kwalifikować jako usiłowanie zabójstwa.

Jesteś świadom konsekwencji ww. tezy? :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #603 dnia: 04 Wrz 2012, 13:02:09 »
Jak strzelasz w czyimś kierunku z kałacha to nie liczysz na to, że żaden z pocisków nie trafi. Jeżeli celujesz samochodem w rowerzystę to nie możesz liczyć na to, że rowerzyście nic się nie stanie.
Więcej o tym:
http://epoznan.pl/news-news-34871-Sprzeczka_na_skrzyzowaniu_przyczyna_potracenia

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #604 dnia: 04 Wrz 2012, 14:48:43 »
Jeżeli celujesz samochodem w rowerzystę to nie możesz liczyć na to, że rowerzyście nic się nie stanie.
A ten tekst zaprowadził mnie tutaj, też "ciekawe":

http://epoznan.pl/news-news-34767-Malta_rowerzysci_„przejechali”_po_kobiecie,_szuka_ich_policja
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #605 dnia: 04 Wrz 2012, 18:25:02 »

Więcej o tym:
http://epoznan.pl/news-news-34871-Sprzeczka_na_skrzyzowaniu_przyczyna_potracenia

Jak widzę sprawa jest rozwojowa. Do zarzutów usiłowania zabójstwa czy też lżej...umyślnego doprowadzeni do kolizji drogowej z uszczerbkiem na zdrowiu dochodzi nieudzielenie pomocy i ucieczka z miejsca wypadku. Oj punkciki się posypią ...

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #606 dnia: 04 Wrz 2012, 18:47:07 »
I jeszcze jeden podobny ch... !@#$%^&*
http://gle24.pl/Umyslnie-potracili-rowerzyste,299.html
Też zapewne chcieli "tylko" go przestraszyć ciągnąc za sobą.

Offline origin

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #607 dnia: 05 Wrz 2012, 18:56:06 »
Ja po dwóch "stłuczkach" w miesiącu nagrywam każdą trasę. Głównie ze względu na to że później jest 3 godzinny milicyjny magiel w nysce.
ddr idzikowskiego/puławska warszawa

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #608 dnia: 05 Wrz 2012, 19:09:48 »
Może pomogłaby teraz koszulka "obiekt monitorowany" ;)

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #609 dnia: 06 Wrz 2012, 21:00:45 »
No, mnie we wtorek zahaczono na przejeździe rowerowym przez Wał Miedzeszyński (przy Fieldorfa). Na moim zielonym.

Pan taksówkarz skręcając w prawo nie spojrzał w prawo...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #610 dnia: 06 Wrz 2012, 21:30:59 »
No, mnie we wtorek zahaczono na przejeździe rowerowym przez Wał Miedzeszyński (przy Fieldorfa). Na moim zielonym.

Pan taksówkarz skręcając w prawo nie spojrzał w prawo...
Jakieś straty po którejś ze stron były?

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #611 dnia: 07 Wrz 2012, 15:57:47 »
Cytuj
Jakieś straty po którejś ze stron były?

Taksówka - urwane lusterko, porysowana.

U mnie - ogólne obicie lewego boku i L4, rower jeszcze nie był u fachowców, ale na pewno mocowanie błotnika, rączka hamulca, dzwonek ;)  połamane odblaski, koła też się dziwnie zachowywały...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #612 dnia: 07 Wrz 2012, 16:01:20 »
No, mnie we wtorek zahaczono na przejeździe rowerowym przez Wał Miedzeszyński (przy Fieldorfa). Na moim zielonym.

Pan taksówkarz skręcając w prawo nie spojrzał w prawo...

Klasyka...niestety.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #613 dnia: 09 Wrz 2012, 15:25:53 »
Tez dołączam sie do powypadkowych rowerzystów i chyba potwierdzam tezę, która ktoś tutaj wcześniej rzucił, ze najwiecej wypadków zdarza sie w okolicy domu.
 
Wracalam wczoraj do domu własnie ok 21:00, jechałam Powstańców Śląskich od skrzyżowania z Gorczewska w stronę szkrzyzowania z Wrocławska.
Gdy byłam jakieś 500m od świateł, zapalilo sie zielone światło, ogólnie było bardzo pusto- minęły mnie z dwa samochody, na prostopadlej ulicy na czerwonym stało ich tylko kilka. Niestety w prawo chciał skręcić kierowca Toyoty, który na mnie wjechał- na szczęście skrecal wiec nie zdarzył sie bardzo rozpędzić. Uwazam, ze miałam niesamowite szczęście- wszystko wyglądało podobno dość groźnie, bo wjechał w moje tylne koło, zanim sie zatrzymał 'przepchnal' mnie kilka metrów po czym sama chyba jeszcze kawałek przelecialam po tym asfalcie jakoś przekrecajac sie dziwnie z prawego boku na plecy.

Pan twierdził, ze mnie nie widział. Nie wiem jak było to możliwe, bo miałam dwie lampki z przodu, dwie z tylu, opaski odblaskowe na nogach plus ramie.
Oczywiście ratownik wiedział czemu kierowca mnie nie zauważył- bo nie miałam kasku, kamizelki i jeżdżę po nocy! Masakra- powiem Wam, ze to mnie najbardziej chyba jakoś zabolalo w tym wydarzeniu, jak juz ochlonelam plus to, ze zostało mi zasugerowane, ze z pewnością wracalam z imprezy i coś pilam "Bo Pani tyle mówi, a osoby po alkoholu zazwyczaj tak maja!"
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #614 dnia: 09 Wrz 2012, 16:21:16 »
Pan twierdził, ze mnie nie widział. Nie wiem jak było to możliwe

Bardzo prosto - po prostu miał wszystko w dupie nie nie patrzył. SUV mentality.


miałam dwie lampki z przodu, dwie z tylu, opaski odblaskowe na nogach plus ramie.
Oczywiście ratownik wiedział czemu kierowca mnie nie zauważył- bo nie miałam kasku, kamizelki i jeżdżę po nocy! Masakra- powiem Wam, ze to mnie najbardziej chyba jakoś zabolalo w tym wydarzeniu, jak juz ochlonelam plus to, ze zostało mi zasugerowane, ze z pewnością wracalam z imprezy i coś pilam "Bo Pani tyle mówi, a osoby po alkoholu zazwyczaj tak maja!"

Pięknie kontrastujesz z oburzeniem Fionotrona w tym poscie ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)