Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521041 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #330 dnia: 20 Paź 2011, 22:57:19 »
@Raffi - ziew. Na siłę się wywyższasz

Nie, na siłę to będę się chciał dowiedzieć o tych moich rzekomych wypadkach, o których najwyraźniej Ty wiesz znacznie więcej niż ja :P


W komentarzach gościu (podobno świadek) pisał, że gość wskoczył wyciągnać jakiegoś pijaczka z pod torów, ale nie zdążył.
Czy to prawda nie wiem...

No to by trochę tłumaczyło sytuację. Bo by wjechać pod pociąg tak "niechcący" to trzeba mieć IQ na poziomie kijanki :P

Choć ja bym i za kimś na tory w takiej sytuacji chyba raczej nie wbiegł/wjechał. Mnie uczyli by przede wszystkim nie dodawać roboty służbom. Jak jest szansa, że zamiast jednej ofiary mogą być dwie, to z taką pomocą należy się nie pchać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #331 dnia: 21 Paź 2011, 00:21:01 »
W komentarzach gościu (podobno świadek) pisał, że gość wskoczył wyciągnać jakiegoś pijaczka z pod torów, ale nie zdążył.
Czy to prawda nie wiem...

Na rowerze przeskoczył zamknięte zapory, żeby ratować pijaczka? Idiota. Zdolny, ale idiota.
Woydzio
P.S. A "świadków" na forach internetowych można znaleźć nawet na to, że kierowca pamiętnego Lexusa występnie z kozą obcował  :D
« Ostatnia zmiana: 21 Paź 2011, 00:23:23 wysłana przez Woydzio »

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #332 dnia: 21 Paź 2011, 10:29:35 »
albo że rowerzysta miał tablice LLU.

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #333 dnia: 21 Paź 2011, 10:57:41 »
albo że rowerzysta miał tablice LLU.
Lubię to! :D

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #334 dnia: 21 Paź 2011, 12:08:27 »
Pozostaje tylko współczuć  :-X

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #335 dnia: 21 Paź 2011, 13:01:34 »
Nie wiem czy było, chyba nie, znalezione na preclu...: (z 13.10.2011)
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111013/INNEMIASTA06/175451381
Cytuj
W Zbójnie niedaleko Golubia-Dobrzynia doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął w nim 62-letni mężczyzna.

Jak informuje policja, kierowca volkswagena transportera T4 podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego z naczepą nie zachował ostrożności i uderzył w jadącego z przeciwka rowerzystę. 62-letni rowerzysta jechał prawidłowo i ubrany był w kamizelkę odblaskową.

Sicienko. Potrącony rowerzysta nie żyje; sprawca zbiegł

Rowerzysta zginął na miejscu. Kierowca volkswagena, 53-letni mężczyzna, miał 0,31 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policję.


I ten sam motyw przerabiałem raptem kilka dni temu, po czym zostałem wyśmiany, że przejmuję się byle czym... cóż...


Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #336 dnia: 21 Paź 2011, 13:04:45 »
jak by miał kask to by sięnic nie stało. A Kamizelka nie miała certyfikatu, więc nie zadziałała.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #337 dnia: 21 Paź 2011, 18:52:06 »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #338 dnia: 21 Paź 2011, 20:16:06 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #339 dnia: 22 Paź 2011, 08:59:55 »
Oooo jakiś znajomy filmik ;) he he   

No ba, tak genialnych znalezisk to nie mógłbym nie wykorzystać ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #340 dnia: 24 Paź 2011, 00:31:09 »
LINK i foty

21-latek śmiertelnie potrącił staruszkę
23.10.2011 15:41 aj//ja

Nie żyje 76-letnia rowerzystka potrącona przez osobowego Peugeota w okolicy miejscowości Liszczok (woj. opolskie). Do wypadku doszło, kiedy kiedy kobieta próbowała skręcić w lewo. Zdjęcia z miejsca tragicznego zdarzenia zamieścił na swoim profilu w Kontakcie 24 lokalny portal 360opole.pl.

"21-letni kierujący samochodem marki Peugeot potrącił wykonującą manewr skrętu w lewo 76- letnią rowerzystkę ? poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Działania na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy straży pożarnej z Zawadzkiego i Dobrodzienia. Przyczyny wypadku ustalają policjanci pod nadzorem oleskiej prokuratury" - informuje 24opole.pl
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #341 dnia: 24 Paź 2011, 00:33:56 »
Dobrze mi się wydaje, że on albo próbował wyprzedzać albo jej nie zauważył? Sytuacja wygląda jakby jechali z tego samego kierunku.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #342 dnia: 24 Paź 2011, 09:13:25 »
Dobrze mi się wydaje, że on albo próbował wyprzedzać albo jej nie zauważył? Sytuacja wygląda jakby jechali z tego samego kierunku.

Dokładnie, jechali z tego samego kierunku. Kobieta skręcała w lewo, facet jechał prosto, na moje oko z V koło 90km/h. kierowca próbował jeszcze się ratować odbijając w lewo, ale ponieważ skręcał już na zablokowanych kołach, a to się nie mogło udać. Gdyby na chwilę puścił hamulec, to zdążyłby pewnie ostrzej zwiać w kierunku lewego rowu nie potrącając Kobiety, albo potrącając ją nie śmiertelnie. Zabrakło Mu może 80cm.

Pytanie tylko, czy Babcia sygnalizowała skręt w lewo, a facet to beztrosko olał (bywa), czy po prostu skręciła nagle facetowi wprost pod koła (też bywa)? Zapewne dochodzenie wykaże to drugie, bo niesygnalizowanie skrętu w lewo przez wiejskich rowerzystów jest dość częste.

Tak czy siak kierowca nie jest bez winy. Na skrzyżowaniu i przed nim wyprzedzić je nie było Mu wolno, powinien więc zwolnić do tych 15km/h i tak przejechać całe skrzyżowanie za rowerzystką. W praktyce chyba jednak mało którzy kierowcy tak robią.


Życie Kobiecie na tym skrzyżowaniu z pewnością uratowałyby azyle, które uniemożliwiłyby kierowcom wyprzedzanie. Wtedy nawet gdyby babka skręciła w lewo bez machania, to nie skręciłaby wprost pod koła wyprzedzającego ją auta, bo auto nie byłoby z jej lewej, a z tyłu czekało nie mogąc wyprzedzić.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź 2011, 09:16:39 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #343 dnia: 24 Paź 2011, 22:32:43 »
Zapewne dochodzenie wykaże to drugie, bo niesygnalizowanie skrętu w lewo przez wiejskich rowerzystów jest dość częste.

Dochodzenie wykaże też, że była pijana i jechała kradzionym rowerem bo przecież Polacy, zwłaszcza na wsiach, to złodzieje i pijacy. Kierowca za to był trzeźwy, jechał co najwyżej 60 a przed zakrętem nawet zwolnił, i wyprzedzał rower w odległości 1m w ogóle nie przekraczając podwójnej ciągłej.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #344 dnia: 25 Paź 2011, 11:27:08 »
Zginęło dziecko
blik 25-10-2011, ostatnia aktualizacja 25-10-2011 07:46

Ośmioletni Łukasz zginął wczoraj rano w wypadku na ul. Bohaterów Warszawy w Pruszkowie. Matka chłopca wiozła syna na bagażniku roweru, który prowadziła po chodniku.

Nagle w jednoślad uderzył nissan almera. ??Jechał ulicą, a kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw wpadł na drugi pas jezdni, potem na trawnik i chodnik, gdzie uderzył w pieszych. Chłopiec zginął na miejscu, jego matka z obrażeniami trafiła do szpitala w Grodzisku Maz. Policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę.

L I N K
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---