Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010  (Przeczytany 56516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Kwi 2010, 06:29:45 »
Podobno po Józefie Piłsudskim żałoba trwała 6 tygodni... to dopiero byłaby jazda...
teraz nie przejdzie. nie pozwli na to ten... nooo...  markietink;)
a wracając do masy:) na ostatniej Czajmnik mnie natchnął ;) (hehe) i chyba mam pomysł na parę fotek:) może isę uda :)

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Kwi 2010, 09:15:59 »
Co do ś.p. Prezydenta. WMK, przy akceptacji Organizatorów, mogłaby przystanąć przed Pałacem Namiestnikowskim ale dla uczczenia tragedii nie 1 lecz ponad 90 osób,
Nie! Tydzień żałoby nie wystarczy? Tydzień zmuszano mnie i pozostałe tysiące lub nawet miliony ludzi do żałoby która ich mało obchodziła, a Ty chcesz jeszcze zmusić kolejny raz ludzi którzy mają to głęboko gdzieś do jakichś pustych gestów pod publiczkę które nic nie znaczą?
O jakim ZMUSZANIU piszesz? NIe wciskaj mi w usta tego, czego nie powiedziałem. Nikt też nie był zmuszany, gdy przychodził pod Pałac Prezydencki.
Owszem, można lać na wszystko, mieć takie, czy inne poglądy, każdy jednak ma prawo manifestować swoje przywiązanie i solidarność z POLSKĄ. Tak też było w ostatnich tygodniach.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Kwi 2010, 10:10:20 »
Nie rozśmieszaj mnie... Koncert obłudy, galeria hipokryzji... I Ty nazywasz to "przywiązaniem i solidarnością z POLSKĄ"?

Masz swoich "patriotów" w poniższym filmiku:

Pogrzeb Kaczyńskich - otwarcie krypty - kto ostatni ten gapa

Stado baranów.

A o zmuszaniu piszę w tym sensie, że WMK NIE jest manifestacją poparcia czy żałoby dla kogokolwiek- ci co chcieli oddać hołd już oddali- byliśmy na NMK w dniu katastrofy. Było przyjechać.. A jeśli chcesz- możesz sam sobie pojechać i minutę ciszy zrobić, ba nawet godzinę, bo jeśli Masa pojedzie celebrować ofiary, oddawać im hołdy czy cokolwiek innego, to wszyscy ci którzy nie chcieli się przyłączyć do konkursu "kto głośniej lamentuje" (w tym ja) uznają to za przymuszanie ich do czegoś, czego zrobić nie chcieli.

Żałoba jest indywidualną sprawą każdego z nas i nakłanianie kogokolwiek do uzewnętrzniania jej jest zmuszanie go do czegoś, czego zrobić nie chce. Ja swoją już wyraziłem, chociażby na swojej stronie (kto chce ten znajdzie) i nie mam zamiaru więcej tego robić pod publiczkę, co właśnie proponujesz.

każdy jednak ma prawo manifestować swoje przywiązanie i solidarność z POLSKĄ.
I każdy ma prawo zaprotestować przeciw narzucaniu mu zachowań z którymi się nie zgadza. A jeśli WMK odgórnie narzuci "punkt programu" to właśnie będzie zmuszaniem.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi 2010, 10:12:27 wysłana przez Drex »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Kwi 2010, 16:07:13 »
Cytat: SeBeQ
Łapanki to były na wcześniejszych Masach - tutaj już można nazwać to dosadniej, bo gromadząc takie siły liczyli chyba na akcje godne globalistów a nie spokojnych rowerzystów :)

Akcje godne globalistów, czyli rzucenie rolką papieru toaletowego i ratowanie kaczek ze studzienki przez policję? Bo to były wszystkie akcje wtedy ;)

Wiadomo, że po każdej większej katastrofie będzie żałoba, odszkodowania, renty i pogrzeby na koszt państwa - takie są prawa rynku politycznego, a krytykować mogą to tylko ludzie, którym nie zależy na głosach wyborców.

Niemniej jednak organizacje, ugrupowania i inne ciała zbiorowe oddawały hołd w czasie żałoby, koniec. Teraz to już można prywatnie, a nie taka musztarda po obiedzie.

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Kwi 2010, 08:34:56 »
Nie rozśmieszaj mnie... Koncert obłudy, galeria hipokryzji... I Ty nazywasz to "przywiązaniem i solidarnością z POLSKĄ"?

Masz swoich "patriotów" w poniższym filmiku:

Pogrzeb Kaczyńskich - otwarcie krypty - kto ostatni ten gapa

Stado baranów.


Tu już przegiąłeś. Robisz ze śmierci ponad 90 osób i uroczystości pogrzebowych pośmiewisko. Drwisz z ludzi, patriotyzmu (nawet tego powierzchownego - dobrze, że taki jest). Obrażasz wszystkich naokoło.
Lepiej zastanów się, czy ten wątek nie wycofać w całości z forum.
Czytając te drwiny, sorry, ale po 7 latach jeżdżenia na WMK, odechciewa mi się, gdy czytam takie rzeczy "administratorów WMK".

Jeśli chcemy być postrzegani i szanowani przez innych, jako WMK, uszanujmy też innych. Jak będziesz w ten sposób ignorować i wyśmiewać innych,tak przykładowo przy tej narodowej katastrofie, wyrabiasz taką właśnie opinię wobec (przynajmniej) Kierownictwa WMK.
Powiem jasno - z taką WMK się nie utożsamiam, jaką Ty tu prezentujesz.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Kwi 2010, 09:10:51 »
Panowie...
po1. to chyba nie miejsce ja dyskusje na tai temat. zmieńcie, proszę, miejsce na forum na onecie, forum na stronie PiS czy jakiekolwiek inne.
po2. masa jest apolityczna i chyba nic się nie zmieniło w tym temacie ostatnio.
po3. trudno nie przyznać racji Rano1 gdy pisze o tym że dobrze, że ludzie mają choć "powierzchowny" patriotyzm
po4. trudno nie przyznać racji Drexowi gdy pisze o tym, że ktoś kto wbiega po trawniku, po zboczu Wawelu - również mojego dobra narodowego - że to "barany"
po5 wg mnie Panowie piszą o całkowicie różnych aspektach tej sprawy, a przy (podejrzewam) różnych poglądach politycznych do konfliktu już milimetry. Tu chyba nikt nikogo nie przekona do swoich racji, bo mimo wszystko "prawda leży po środku"

Ocenę tego co się dzieje ostatnio w Polsce chyba należy pozostawić, jeśli nie historykom, to przynajmniej do czasu gdy większość emocji opadnie i mimo wszystko wrócimy do "normalności"

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Nie ma miejsca na politykę na masie
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Kwi 2010, 10:12:18 »
Zawsze powtarzałem: nie chcemy polityki na masach krytycznych, jak ktoś ma zamiar propagować swoje poglądy niech się przeniesie w inne miejsca.
Jeśli na masie pojawią się agitatorzy lub flagi PiS, PO, SLD czy jakiejkolwiek innej partii, będę je przeganiał tak samo zdecydowanie. Natomiast nie można zabronić udziału w przejeździe masy nikomu, jeśli chce popierać nasze cele i dążenia. Ale bez prezentowania czy propagowania swojej partii.
Czy mi się podobał były Prezydent czy nie, to jednak był to PREZYDENT MOJEGO KRAJU i - szczególnie po śmierci - należy Mu się szacunek.
Ale było - minęło, zajmijmy się ważniejszymi dla nas sprawami.
Polityka potrafi skłócić najlepszych przyjaciół...
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Kwi 2010, 14:06:18 »
Brawo.
No i kropka.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Kwi 2010, 21:43:11 »
Może i przegiąłem. I dalej uważam ich za stado baranów. Nikt Ci nie każe utożsamiać się z Masą, a tym bardziej ze mną, bo mówię to jako prywatna osoba, bo nie będę zakładał fake konta, żeby wyśmiać głupotę. Ja się nie utożsamiam z takimi hienami cmentarnymi jak na filmiku. I nie zamierzam więcej na temat patriotyzmu dyskutować z kimś kto nie ma o nim pojęcia innego, niż nawciskali mu w TV.

po4. trudno nie przyznać racji Drexowi gdy pisze o tym, że ktoś kto wbiega po trawniku, po zboczu Wawelu - również mojego dobra narodowego - że to "barany"
Czy tylko po zboczu? Ech... Gdzie tu jest powaga i okazanie szacunku dla pochowanych w krypcie? Cy tak wygląda żałoba? Bardziej to pasuje do otwarcia Media Markt niż do otwarcia krypty... Jeśli ktoś coś takiego nazywa oddaniem hołdu to nazwę to po imieniu: jest idiotą.

A jeśli Masa zacznie spełniać takie pokazowe zachcianki, to ja się z niej wypiszę.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2010, 13:33:20 wysłana przez Drex »

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Nie ma miejsca na politykę na masie
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Kwi 2010, 13:18:27 »
Zawsze powtarzałem: nie chcemy polityki na masach krytycznych, jak ktoś ma zamiar propagować swoje poglądy niech się przeniesie w inne miejsca.
Jeśli na masie pojawią się agitatorzy lub flagi PiS, PO, SLD czy jakiejkolwiek innej partii, będę je przeganiał tak samo zdecydowanie. Natomiast nie można zabronić udziału w przejeździe masy nikomu, jeśli chce popierać nasze cele i dążenia. Ale bez prezentowania czy propagowania swojej partii. [...]

Problem tylko w tym, że te cele i dążenia w praktyce realizują politycy. Lokalni, ale jednak politycy, występujący pod określonym szyldem.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Kwi 2010, 13:27:29 »
myślę, że problemem niektórych jest jedynie znalezienie granicy miedzy pojawieniem się polityka, który prezentuje swój wkład w poprawę infrastruktury rowerowej w mieście a pojawieniem się (w taki czy inny sposób) polityka który, prezentuje jedynie SIEBIE.

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Kwi 2010, 13:39:04 »
myślę, że problemem niektórych jest jedynie znalezienie granicy miedzy pojawieniem się polityka, który prezentuje swój wkład w poprawę infrastruktury rowerowej w mieście a pojawieniem się (w taki czy inny sposób) polityka który, prezentuje jedynie SIEBIE.

Teoretycznie. Polityk, który chwali się dobrze wykonaną po jego działaniach DDR lub DDRiP robi to by zaprezentować swój wkład w poprawę infrastruktury czy tylko siebie? Granica jest tak płynna, że aż nie istnieje.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Kwi 2010, 15:15:26 »
niekoniecznie. polityk, który prezentuje swoje dokonania w poprawie infrastruktury niech promuje siebie BO MA CZYM. polityk, który promuj siebie bo po prostu chce to inna bajka.
to troszkę tak jak z "celebrytami" są znani z tego że są sławni...
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2010, 19:30:57 wysłana przez pimpf »

juri

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Kwi 2010, 08:15:07 »
ciekawa dyskusja, ale tak zupełnie z głupia frant... wracając do samego przejazdu - pytanie, jak myślicie, gdzie może znajdować się peleton tak ok. godz. 19.15-19.30?

Przed 19 z roboty nie wyjdę, a jednak chętnie choć część Masy bym... zaliczył:>

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater